Голяма шампионка в бокса подписа с ММА организация

Публикувано на: Декември 1, 2020 в 13:00 ч
Златната медалистка от олимпийските игри и световната шампионка в бокса Клариса Шийлдс е най-новото попълнение на PFL. Тя няма да участва в турнирите на организацията, но ще прави по няколко битки на година. Очаква се 25-годишната американка да направи дебют през 2021 година.

Тя е настоящият шампион на WBA, WBC, IBF и WBO в средна категория и в миналото често говореше за трансфер в ММА и битки с Аманда Нунеш. Шийлдс е с рекорд 10-0 в бокса и печели с нокаут само 2 от битките си. В началото на годината тя победи Хабазин, с което спечели титлите на WBO и WBC в лека средна категория.

Клариса държи рекорда за това, че спечели титли в няколко различни категории само за 10 битки в бокса. Според "The Ring" тя е най-добрата активна боксьорка в света. Тя успя да спечели златни медали от олимпийските игри в Лондон и Рио де Жанейро.