Зареждане

Митко Джорджев стана втори в Европа при мъжете

Публикувано на: Ноември 30, 2019 в 19:54 ч
Сребърен медал от Европейското първенство по таекуондо за мъже в Олимпийски категории спечели българинът Митко Джорджев в кат. до 68 кг.

Надпреварата се провежда в Дъблин, Ирландия. Джорджев записа четири категорични победи по пътя към финала. В първата среща представителят на ТК "Гладиатор" от Дупница отстрани таекуондист от  Португалия, а след това бе безапелационен срещу състезатели от Швеция и Украйна. На полуфинала българинът победи израелски състезател в изключително зрелищна среща с 34:30.

Така на финала го чакаше руснакът Сармат Цакоев, който след оспорвана битка надделя. Добрата игра на Митко Джорджев му заслужи медала за България и го нареди на стълбичката на победителите, сред мъжете в Олимпийските категории.

Треньор на Митко Джорджев бе Теодор Георгиев.

Пo същото време в Дъблин се проведе и ежегодното събрание на управителния съвет на Taekwondo Еurope, на което председателятgong на БФТ и вицепрезидент на Taekwondo Europe Слави Бинев взе участие.