Лорънс Околие е убеден, че настоящият шампион на WBC в тежка категория Олександър Усик ще освободи титлата след предстоящия си мач с кикбоксьора Рико Верховен.
Околие, който е класиран на първо място в ранглистата на WBC, очаква да се изправи срещу Агит Кабайел за освободената титла, ако прогнозите му се сбъднат.
"Усик няма да задържи колана след този мач с Верховен," каза Околие.
"Той ще освободи титлата и тогава аз ще получа шанса си срещу Кабайел. Това е пътят напред за мен."
Британският боец се надява да се завърне на върха в тежка категория след смесени резултати в последните си мачове. Околие е бивш световен шампион в полутежка категория, но преминаването му в тежка дивизия досега не е било безпроблемно.
Верховен, който е доминиращ шампион в кикбокса, ще направи дебют в професионалния бокс срещу Усик в един от най-необичайните мачове в скорошната история на спорта. Мнозина експерти смятат, че украинецът ще спечели убедително, след което може да освободи титлата на WBC, за да се фокусира върху други цели.
Околие междувременно остава фокусиран върху перспективата за мач с Кабайел и възможността да спечели световна титла в тежка категория.