Зареждане

Хъргович хвърли ръкавицата на Итаума: Той още не е доказал нищо

Хъргович хвърли ръкавицата на Итаума: Той още не е доказал нищо
Публикувано на: Май 18, 2026 в 09:03 ч
Снимка: Куинсбъри промоушънс
Филип Хъргович е готов за следващото голямо предизвикателство в тежка категория и посочи името на непобедения британски талант Моузес Итаума. Хърватинът направи впечатляващо завръщане, след като разби Дейв Алън и отново се върна в сметките за сериозните битки в дивизията.

След победата Хъргович заяви, че няма проблем да се изправи срещу Итаума, който е смятан за една от най-големите надежди в световния бокс. Според него обаче младият британец все още не е достигнал нивото, което мнозина му предричат.

„Моузес е добър боец, талантлив е, но още не е стигнал Обетованата земя. Хората говорят много за него, но тепърва трябва да покаже какво може срещу истински съперници“, каза Хъргович.


Хърватинът вярва, че опитът му на най-високо ниво ще бъде решаващ фактор в евентуален двубой. Той вече е делил ринга с елитни имена в тежка категория и смята, че подобен тест би бил твърде ранен за Итаума.

От своя страна Моузес Итаума продължава впечатляващата си серия и мнозина го виждат като бъдещ световен шампион. Потенциален сблъсък с Хъргович би бил най-сериозното изпитание в кариерата му досега и може да се превърне в една от най-интересните битки в тежка категория през следващите месеци.

Последни новини

Оферта на деня

Горещи Новини

Видео

Най-четени статии днес