Никой не обича да губи, но пикове и спадове се намират дори и в кариерите на гладиаторите.
Шампионът в категория "перо" беше ударен здраво в земята, когато загуби от Diaz в UFC 196. McGregor обаче се държа доблестно след срещата и каза, че не го е срам от загубата. "The Notorious" дори потвърди, че ще отпразнува и загубата, защото всеки резултат трябва да се има предвид поради простата причина, че ни кара да растем и да се развиваме.
Тази нагласа се вижда още при излизането на ирландеца от октагона след загубата, когато приятелката му Dee Devlin е трепери от притеснение.
McGregor я успокоява, прегръщайки и целувайки я:
"Всичко е наред. Всичко е наред."
Ще видим ли скоро McGregor да се завръща от загубата си?