Президентът на UFC Дейна Уайт изрази остра критика към световните боксови организации, промоутъри и начина, по който спортът се управлява. В откровено интервю той не спести думи за WBC, Оскар Де Ла Хоя и Еди Хърн.
Уайт е известен със своето желание да навлезе в бокса чрез новата си промоутърска компания Zuffa Boxing. Той многократно е заявявал, че иска да промени начина, по който боксът функционира, и да донесе повече справедливост за бойците.
"Погледнете как се управлява боксът днес. Имате четири различни световни организации, всяка със свои шампиони. Това е хаос за феновете," заяви Уайт.
Той се обърна специално към WBC, критикувайки организацията за нейните практики и начина, по който се присъждат титлите. Уайт смята, че системата е прекалено фрагментирана и не служи на най-добрите интереси на спорта.
Оскар Де Ла Хоя и Еди Хърн също бяха обект на критиката му. Уайт ги обвини, че поставят финансовите си интереси над интересите на бойците и феновете, като отказват да правят най-интересните мачове.
"Когато влезем в бокса, ще направим нещата по различен начин. Ще има прозрачност, ще има справедливи възнаграждения и най-важното - ще правим мачовете, които хората искат да видят," обеща Уайт.
Остава да се види дали Zuffa Boxing наистина ще успее да промени бокса, но едно е сигурно - Дейна Уайт не се страхува да предизвика установения ред в спорта.