Най-големият сайт за бойни спортове

       

Сила на ударите с юмруци ?!

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот pitbulll08 на 07 Фев 2019, 17:11

Sparatok, генетиката играе огромна роля, например генетичната предопределеност към тип мускулни влакна. Някои се раждат с по-голямо съотношение на бавни мускулни влакна (пример Ник Диаз) и това се характеризира с по-голяма издръжливост и по-бавно изморяване, но и по-малка експлозивност. А други като Макгрегър се раждат с по-голямо съотношение на бързи мускулни влакна - бързо си изчерпват гликогена и бързо се изморяват, но имат по-голяма експлозивност. Бързите влакна не могат да се трансформират в бавни, както и обратното. Затова казвам, че човек може да си подобри техниката и да си увеличи силата, но ако не ти е генетично предразположено, никога няма да станеш някакъв топ нокаутьор.
Аватар
pitbulll08
 
Мнения: 167
Регистриран на: 01 Ное 2016, 11:29
Град: Бургас

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот sparatok на 08 Фев 2019, 01:11

Съгласен съм с горенаписаното , но с едно "но". Така е , някои са с повече от единия тип мускулни влакна, затова са предразположени мъм определен тип работа повече. Но чисто като процент варира +/- 5%. Не отричам това което казваш. Просто нещата си имат и друга страна. Стигаме пак до сензитивните периоди. Да речем че си с превес на белите мускулни влакна. Идва сензитивнкя период за развиване на сила , обаче ти го пропускаш , наблягайки на друг вид тренировки , като кардио например. При бокса е често срещано. Да не говорим , че при децата когато развиваш сила не можеш да ползваш големи тежести. Ползваш станционен , кръгов ,повоторен и разни други методи. Друг с по малко данни , обаче работи правилно, вярвай ми , нищо че е трудно , ще развие повече динамична сила от първия. Да не забравяме и бързината , без която няма сила на удъра.Това зависи от треньорите които се занимават с деца. В този ред на мисми , силата на удъра се тренира , както и плътността.
Да не изпадам в подробности , но сила на удъра е много общо казано. Има си формула, силата е равна на масата по ускорението или F=м*а. Тези неща се правят в годишния микро и макро цикъл. Затова се развива първо издържливост , после сила и накрая скорост. Може абсолютната ти сила да е голяма , но да нямаш скорост и следователно слаб удър. Има и относктелна сила там вече игратя кикограмите. Дели се максималната сила на личното тегло. Затова е важно да не се нарушава подготовката и цикъла.
Например ти си по талантлив от мен , но тренираш като билдър. Аз нямам твоите данни но тренирам олимпийско вдигане на тежести. Накрая , аз ще съм развил повече сила.
Затова е важно как и кога се тренира.
Надявам се да съм успял да се обоснова , защото е трудно да се обясни всичко в няколко реда.
Само да поясне , това не е мое лично мнение. Има си цели катедри в спортните университети. Анатомия , физиология , теория и методика на спортната тренировка , теория и методика на физическлто възпитание и разни други.
sparatok
sparatok
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юни 2015, 11:51
Град: Capua

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот pitbulll08 на 08 Фев 2019, 01:48

sparatok написа:Съгласен съм с горенаписаното , но с едно "но". Така е , някои са с повече от единия тип мускулни влакна, затова са предразположени мъм определен тип работа повече. Но чисто като процент варира +/- 5%. Не отричам това което казваш. Просто нещата си имат и друга страна. Стигаме пак до сензитивните периоди. Да речем че си с превес на белите мускулни влакна. Идва сензитивнкя период за развиване на сила , обаче ти го пропускаш , наблягайки на друг вид тренировки , като кардио например. При бокса е често срещано. Да не говорим , че при децата когато развиваш сила не можеш да ползваш големи тежести. Ползваш станционен , кръгов ,повоторен и разни други методи. Друг с по малко данни , обаче работи правилно, вярвай ми , нищо че е трудно , ще развие повече динамична сила от първия. Да не забравяме и бързината , без която няма сила на удъра.Това зависи от треньорите които се занимават с деца. В този ред на мисми , силата на удъра се тренира , както и плътността.
Да не изпадам в подробности , но сила на удъра е много общо казано. Има си формула, силата е равна на масата по ускорението или F=м*а. Тези неща се правят в годишния микро и макро цикъл. Затова се развива първо издържливост , после сила и накрая скорост. Може абсолютната ти сила да е голяма , но да нямаш скорост и следователно слаб удър. Има и относктелна сила там вече игратя кикограмите. Дели се максималната сила на личното тегло. Затова е важно да не се нарушава подготовката и цикъла.
Например ти си по талантлив от мен , но тренираш като билдър. Аз нямам твоите данни но тренирам олимпийско вдигане на тежести. Накрая , аз ще съм развил повече сила.
Затова е важно как и кога се тренира.
Надявам се да съм успял да се обоснова , защото е трудно да се обясни всичко в няколко реда.
Само да поясне , това не е мое лично мнение. Има си цели катедри в спортните университети. Анатомия , физиология , теория и методика на спортната тренировка , теория и методика на физическлто възпитание и разни други.


Така е, съгласен съм. Аз по-скоро визирах профи бойци, които знаят какво правят и как да тренират. То и от там лафът "Hard work beats talent when talent doesn't work hard" :)
Аватар
pitbulll08
 
Мнения: 167
Регистриран на: 01 Ное 2016, 11:29
Град: Бургас

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот VAm на 08 Фев 2019, 02:27

KCD2 написа:Тренировки за експлозивност,но не очаквай да стигнеш ниво,което не ти е заложено в днк-то.Силата на удара е едното нещо,което няма как да го научиш ако го нямаш натурално.Всичко друго се учи само не силата на удара и умението да поемеш удар.Тези две неща се тренират,но не се учат...трябва да си ги имаш заложени...


Проблема е ето тук
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот KCD2 на 08 Фев 2019, 09:20

VAm написа:
KCD2 написа:Тренировки за експлозивност,но не очаквай да стигнеш ниво,което не ти е заложено в днк-то.Силата на удара е едното нещо,което няма как да го научиш ако го нямаш натурално.Всичко друго се учи само не силата на удара и умението да поемеш удар.Тези две неща се тренират,но не се учат...трябва да си ги имаш заложени...


Проблема е ето тук

Проблема е да се връщаш в канавката и да не излизаш от там.Бели телца,червени телца,ретарди,не знам си кво хахахаха Хора дето цял живот се занимават с това са стигнали до заключението,че това нещо или го имаш или не,той седнал локуми да разтяга ахахаххахаха Маланажи,Уорд,Кубрат.60 80 120 кила....различни раси,стилове и телосложения,един и същи проблем.Естествено,че като си във форма удряш малко по-силно,малко по-бърз си и малко по-издръжлив,но всеки си има лимит и ако ще и господ да слезе от небето тва няма да се промени.Канело е нокаутирал хора на 15,на 20 и на 30 години.Също както Форман ги е млял на 20 така и на 50. Разберете,че ако имаше начин това да се развива у всеки,всички щяха да са еднакво бързи силни и т.н....има причина най-големите треньори да кажат,че удряч се ражда,не се става,но щом ти знаеш нещо,което милиони гора в продължение на 150 години не са научили,ходи им го кажи хаххахахаха
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот VAm на 08 Фев 2019, 12:52

KCD2 написа:
VAm написа:
KCD2 написа:Тренировки за експлозивност,но не очаквай да стигнеш ниво,което не ти е заложено в днк-то.Силата на удара е едното нещо,което няма как да го научиш ако го нямаш натурално.Всичко друго се учи само не силата на удара и умението да поемеш удар.Тези две неща се тренират,но не се учат...трябва да си ги имаш заложени...


Проблема е ето тук

Проблема е да се връщаш в канавката и да не излизаш от там.Бели телца,червени телца,ретарди,не знам си кво хахахаха Хора дето цял живот се занимават с това са стигнали до заключението,че това нещо или го имаш или не,той седнал локуми да разтяга ахахаххахаха Маланажи,Уорд,Кубрат.60 80 120 кила....различни раси,стилове и телосложения,един и същи проблем.Естествено,че като си във форма удряш малко по-силно,малко по-бърз си и малко по-издръжлив,но всеки си има лимит и ако ще и господ да слезе от небето тва няма да се промени.Канело е нокаутирал хора на 15,на 20 и на 30 години.Също както Форман ги е млял на 20 така и на 50. Разберете,че ако имаше начин това да се развива у всеки,всички щяха да са еднакво бързи силни и т.н....има причина най-големите треньори да кажат,че удряч се ражда,не се става,но щом ти знаеш нещо,което милиони гора в продължение на 150 години не са научили,ходи им го кажи хаххахахаха

Ебах тоя пенчо нищо не признава
Те сигурно Форман и др. дето ги изброй са знаели какво им е заложено
Откаде може да знаеш...
Има си методика,следваш я и това е
Как ще кажеш аве ньма смисъл да трунираш сила на удара или го имаш или го нямаш
Пенчо,пенчо
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот KCD2 на 08 Фев 2019, 13:08

Пенчо е тоя капут дето те е правил.За друго няма смисъл да говорим.Отивай да ебеш майка си и остави сложните действия като мислене,че не ти е силна страна.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот VAm на 08 Фев 2019, 13:23

KCD2 написа:Пенчо е тоя капут дето те е правил.За друго няма смисъл да говорим.Отивай да ебеш майка си и остави сложните действия като мислене,че не ти е силна страна.

Като не ти е заложено ти що тренираш
Че и мъж искаш да си
Ако не ти заложено се откажи
Ако знаеше майкати какъв ще станеш ТОЙ БАЩА ТИ ЗАТОВА И ВИКА "АМА ГЛЪТНИ ГО МА ИЗЯШ ГО"
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот resonedecoy на 28 Фев 2019, 08:35

tova s genite sa opravdaniq na smotanqcite koito sa postignali neshto malko i iskat da se pochustvat dobre za nego kato sduhvat ostanalite danebi nqkoi da im nadmine jalkite kruchmarski udari
genite sa v kruchmata v svetu na boinite izkustva sa vajni samo nachina i kolichestvoto na trenirane :D mojebi nqkoi hora zamahvat malko po silno ot povecheto ama tova ne e istinski shlaifana tehnika
tiq koito vqrvat che limita im sa genite sami se preebavat da si postavqt izmisleni granici kato se filmirat che nemogat po silno zaradi geni ili s dve dumi tova e opravdanie
resonedecoy
resonedecoy
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Яну 2019, 13:05
Град: Sofia

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот subarqi1892 на 28 Фев 2019, 23:15

Dosta neadekvaten posledniqt komentar , kato tuk ne stava vupros za kruchmarski boeve , a profesionalni sportisti prekarali jivota si v trenirovki i bitki.Shtom te i nai dokazanite trenirori v boksa sa na mnenie , che istinskite nokautiori se rajdat takiva , az sum suglasen s tqh , a i lichniq opit sushto me e ubedil v tova.
Аватар
subarqi1892
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Дек 2018, 00:19
Град: Plovdiv

ПредишнаСледваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron