Най-големият сайт за бойни спортове

Кудо София

Дискусия относно клубовете по бойни изкуства в страната - ако си търсите място, където да тренирате или да препоръчате такова.

Кудо София

0     Мнениеот ivanivanov5 на 14 Ное 2017, 19:20

Добър ден колеги. искам да ви питам дали някой има отзиви от клуба по кудо в София.
ivanivanov5
ivanivanov5

Град: Велико Търново

Re: Кудо София

0     Мнениеот TheMadDog на 14 Ное 2017, 20:20

Не съм съвсем запознат с кудото, но май е По добре народни танци да тренираш. По изпитана спортна система ми се струват
Аватар
TheMadDog

Град: Sofia

0     Мнениеот Zeldir на 15 Ное 2017, 10:00

Братле, в София има БЖЖ на високо ниво, киокушин, джудо и бокс.
Всичките с доказани шампиони и треньори с много опит. Това кудо е добро
като идея , но е доста слабо развито в БГ, а и не виждам смисъл да се губи
време по техния правилник, който иска свободен бой да се пуска на ММА :)
Аватар
Zeldir

Град: Varna

0     Мнениеот ivanivanov5 на 15 Ное 2017, 13:14

Благодаря ви за мненията
ivanivanov5
ivanivanov5

Град: Велико Търново

0     Мнениеот targeted на 15 Ное 2017, 16:47

В София в момента има два клуба по кудо, аз мога да дам по-обективно мнение за клуба в центъра по борба в Дианабад. Треньорът има дългогодишен опит в кудо, а преди това и в други БИ и обръща внимание на всеки човек, независимо от нивото му, което според мен е рядкост. Тренировките са разнообразни, залага се сериозно и на физическата подговка, има спаринги поне веднъж семично. Начинаещите минават през базовата техника и закаляването като при киокушин. Повече се залага на страйкинг и клинч, понеже и самият правилник го предразполага (в един мач от 3 мин. може да има 2 x 30секунди бой на земята), което е голямата разлика от MMA (освен кимоното и скафандъра де :)).

Както са казали и другите, кудо не е особено развито в БГ (изключае Пловдив, където има силен клуб) и ако имаш сериозни спортни амбиции, вероятно не е твоето нещо. За развитие на общи умения и като спорт обаче според мен си е супер.
targeted
targeted

Назад към Клубове