Най-големият сайт за бойни спортове

       

Качване на килограми

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Качване на килограми

  0     Мнениеот whirlwindboy1 на 27 Апр 2017, 20:08

Интересувам се как да кача маса в краката без добавки(протеини,метани и т.н.) Наскоро започнах да карам колело на изнанагорен път и усещам голямо напрежение в бедрения мускул, но не и в прасеца.. Хора са ми казвали,че в прасеца няма как да кача , защото било до ген? Така ли е наистина? Целта ми е да направя корем и най-вече крака! С нещо можете ли да ме посъветвате - тренировки.. начин на хранене? Възможно ли е да кача килограми изобщо без да хода на фитнес или да използвам разни тежести, ами с колелото или просто тичане, стълбички и т.н. по натуралния начин?
пс. не съм фитнес маниак
Аватар
whirlwindboy1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2017, 14:56
Град: Kyustendil

Re: Качване на килограми

  0     Мнениеот pitbulll08 на 27 Апр 2017, 20:15

SQUATS baby
Аватар
pitbulll08
 
Мнения: 167
Регистриран на: 01 Ное 2016, 11:29
Град: Бургас

Re: Качване на килограми

  0     Мнениеот whirlwindboy1 на 27 Апр 2017, 20:23

pitbulll08 написа:SQUATS baby

Грешка ли ще е ако ги тренирам всеки ден за по-бърз резултат?
Някой хора казват, че няма да е грешка, други , че мускула трябва да отпочине за да се развие и би било добре ако ги тренирам най-много по 2 пъти в седмицата.. Объркан съм вече ..
А някакви съвети за храненето? Всъщност искам да попитам същото и за коремната преса ?
Аватар
whirlwindboy1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2017, 14:56
Град: Kyustendil

Re: Качване на килограми

  1     Мнениеот pitbulll08 на 27 Апр 2017, 20:43

Тренирай ги не повече от 2 пъти в седмицата, плюс това ти ако ги тренираш както трябва, в деня след тренировка трудно ще ставаш от леглото от зверските мускулни трески, въобще няма и да си помисляш за клякане. За прасеца наистина правилно са ти казали - най-вече е ген, но не ти пречи в края на тренировката да правиш по 1-2 упражнения за прасец. Коремната преса аз лично понякога я тренирам през ден, понякога 2 пъти в седмицата, общо взето както падне, обикновено в края на тренировката, ако ми е останала някаква енергия. Относно храненето, трябва да ми кажеш колко си висок и колко тежиш в момента, и какви са ти целите? Покачване на мускулна маса или просто мазнини? Също е добре да се ориентираш какъв тип структура имаш - дали си ектоморф, мезоморф, ендоморф и така.
Аватар
pitbulll08
 
Мнения: 167
Регистриран на: 01 Ное 2016, 11:29
Град: Бургас

Re: Качване на килограми

  0     Мнениеот whirlwindboy1 на 27 Апр 2017, 23:39

pitbulll08 написа:Тренирай ги не повече от 2 пъти в седмицата, плюс това ти ако ги тренираш както трябва, в деня след тренировка трудно ще ставаш от леглото от зверските мускулни трески, въобще няма и да си помисляш за клякане. За прасеца наистина правилно са ти казали - най-вече е ген, но не ти пречи в края на тренировката да правиш по 1-2 упражнения за прасец. Коремната преса аз лично понякога я тренирам през ден, понякога 2 пъти в седмицата, общо взето както падне, обикновено в края на тренировката, ако ми е останала някаква енергия. Относно храненето, трябва да ми кажеш колко си висок и колко тежиш в момента, и какви са ти целите? Покачване на мускулна маса или просто мазнини? Също е добре да се ориентираш какъв тип структура имаш - дали си ектоморф, мезоморф, ендоморф и така.

Висок съм около 1.70-5
20г
Около 60кг
Колкото до структурата не съм много наясно с тези типажи..Мога да кажа, че имам г/д добре оформено тяло,ръце,гърди... нямам проблеми с тях.. ,но краката са ми малко слабички и това не ми харесва! Предполагам съм ектоморф..

Благодаря ти за изчерпателния отговор !
Аватар
whirlwindboy1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2017, 14:56
Град: Kyustendil

Re: Качване на килограми

  1     Мнениеот jamski на 28 Апр 2017, 14:45

Клекове с повече тежести, напади, отпади с тежести. Комбинирано също с мощни спринтове, или мавашита на круша
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта