Най-големият сайт за бойни спортове

       

Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

  0     Мнениеот JELLYFISH на 21 Юни 2011, 10:24

Четох една статия в която надълго и на широко се обяснява защо всеки трябва да си тренира неговия си боен спорт (все причини свързани с анатомичните особености на расите) и ми стана много интересно дали наистина е така или си е строго индивидуално... като заключение в статията се казва че "след интервюта на много спортисти занимавали се с двата стила - Европейски и Азиатски всички са на мнение че всеки трябва да си тренира неговия боен стил".
Самата статия ми звучи логично - когато е подкрепена с научни факти, но ми е интересно какво е мнението на други хора които са тренирали БИ, защото някакви репортерчета често се изказват много неподготвени! И всъщност въпроса ми към вас е - Има ли наистина подобна тенденция - европейците по-бързо да усвояват кик бокса? Забелязвате ли невъзможност да правите техники от чуждото бойно изкуство, които показани от азиатци изглеждат много лесни и т.н.!
JELLYFISH
JELLYFISH
 
Мнения: 88
Регистриран на: 30 Апр 2011, 21:56
Град: Varna

Re: Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

  0     Мнениеот EDDIX на 21 Юни 2011, 11:41

Пълно е с неподготвени журналисти.1во историята на кикбокса е изцяло от АЗИЯ.Даже америкаризирането е от Брус ли.Той започва да прави 1во спаринги фул контакт.Малко по малко да смесва техники от кунг фу и карате с удъри от западния бокс.После премахва протекторите.И така се появява кикбокса.
Може да се каже Бокс и Борба за европейци ,и останалота за Азиятци.Но това е пълна глупост. Самите първенства по ВСИЧКИ бойни спортове ясно показват ,че чуждите народи са еднакво добри в спорта ,като и местните.

П.С. 1 пример за Гениялен журналист.: В последния Страйк Форс.Журналиска каза че Вердум е имал черен колан по Муй-Тай.хахахахах . Самият Вердум се смути но нямаше време да я поправя.
:) още ми е смешно.
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

  0     Мнениеот TheWolf на 21 Юни 2011, 12:02

Не съм съгласен с това, че всеки трябвало да си тренира спорта, тъй като съм на мнение, че всичко е заложено като движение във всеки един човек. Начина на живот, средата, храната и други фактори влияят върху нашата физика на движението. Твърдо стоя зад теорията си, че боят не е изкуство, а наука съчетаваща физика, анатомия, психология, тактика и мисъл, както и други раздели от човешкото съществуване.
Думичката ТРЯБВА е заповед, а заповеди не приемам много-много.
Анатомичните особености на расите са повлияни от факторите където живеят. Японци, китайци и т.н са с дръпнати очи заради пясъчните ветрове, които е имало някога в тези райони.
Черните са черни, заради слънцето там. Доказано е, че ако бяло семейство отиде да живея някъде където слънцето е силно, от 3то поколение нагоре ще се раждат с по-тъмна кожа от предходните. Негрите имат по-развита мускулатура заради суровата среда на живот, и сега да отидеш да бягаш на плажа ще развиеш супер прасци, ама негрото го прави от малък, защото така се е хранил.
Ориза в правилното количество на ден 150гр не позволява тялото да едрее рязко, а постепенно и му придава еластичност, гъвкавост.

Много бих искал да кача една статия от книга на японец, който е бил болен от някаква болест знаете като почнат с латинските имена ... лекарите в Япония му давали 10години живот тоест някъде до към 30 в неговия случай, но той развил система на основата на ИН и ЯН за храната, дишането, медитацията и вредата от тях освен ползата им, които влияят на човека.
АКО НЯКОЙ АДМИНИСТРАТОР ВИДИ ТОВА, БИХ НАПИСАЛ ВСИЧКО ОТ КНИГАТА, КОЕТО СМЯТАМ, ЧЕ ЩЕ ПОСЛУЖИ, А ТОЙ ОТ СВОЯ СТРАНА ДА ГО КАЧИ. НЯМА ПРОБЛЕМ.

Редакция: Обзорът на книгата е качен тук:
https://mma.bg/resources/view/4/4943/zdravo-tialo-statii/sistemata-na-zdraveto-na-nishi-obzor
Има два вида бойци. Такива , които се бият за самочувствието си и такива , които се бият за живота си.
TheWolf
TheWolf
 
Мнения: 130
Регистриран на: 17 Яну 2009, 15:41

Re: Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

  0     Мнениеот YoungCaesar на 21 Юни 2011, 19:04

Напълно съм съгласен, само за "изкуство" мисля, че е доста правилно, но в смисъл на притежание на високи умения и постоянното им развитие, както се казва "изкусен"- пасва си идеално с "боец". Това е смисълът на думите кунг фу (или както е правилно гун фу) и важи за всички сфери в живота, а че боят си е чиста наука, също стоя зад това. Правилното общо име на китайските бойни системи е У-ШУ, но това е друга тема.
Относно тази - като опровержение на този журналист в сайта има кратка история на кикбокса, а в Уикипедиа може да се прочете и по - подробно.
Иначе ако погледнем дори и само холандската муай тай школа, няма начин да се съгласим със статията на тоя журналист.
А тази книга сигурно ще е интересна - TheWolf, можеш ли да постнеш името и и автора?
Няма начин да няма начин
Аватар
YoungCaesar
 
Мнения: 24
Регистриран на: 20 Фев 2011, 02:21
Град: Пловдив

Re: Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

  0     Мнениеот pirat на 21 Юни 2011, 21:31

JELLYFISH написа:Четох една статия в която надълго и на широко се обяснява защо всеки трябва да си тренира неговия си боен спорт (все причини свързани с анатомичните особености на расите) и ми стана много интересно дали наистина е така или си е строго индивидуално... като заключение в статията се казва че "след интервюта на много спортисти занимавали се с двата стила - Европейски и Азиатски всички са на мнение че всеки трябва да си тренира неговия боен стил".
Самата статия ми звучи логично - когато е подкрепена с научни факти, но ми е интересно какво е мнението на други хора които са тренирали БИ, защото някакви репортерчета често се изказват много неподготвени! И всъщност въпроса ми към вас е - Има ли наистина подобна тенденция - европейците по-бързо да усвояват кик бокса? Забелязвате ли невъзможност да правите техники от чуждото бойно изкуство, които показани от азиатци изглеждат много лесни и т.н.!

Що не земеш направо да дадеш един линк към тая статия?
Щото цялата е идея на автора е глупава!
Между отделните раси няма чак толкова голяма анатомична разлика що се отнася до БИ.
Вие говорите за муай тай и кикбокс обаче аз ще ви дам пример с други 2 БИ които се предполага че са се развили отделно едно от друго - джудо и борба. Има много техники които са общи и за двете - поясното (със сичките му вариации), раменнто, мелницата, събарянето с обхващане на двата крака...
Та не виждам що всеки задължително да си се занимава със "своето" БИ при положение че в много от сходните БИ много от техниките се припокриват (или имат минимални разлики)
демек може да ги прави както един японец така и един сомалиец.
Аватар
pirat
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Яну 2011, 20:08

Re: Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

  0     Мнениеот va4kata на 21 Юни 2011, 21:36

добре ами как трябва да се храни човек и много ми е интересно какво е по-особеното на психиката на боеца не е ли до физика(сила,издържливост,бързина и др.) :?
va4kata
va4kata
 
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Юни 2011, 00:21
Град: велико търново

Re: Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

  0     Мнениеот YoungCaesar на 21 Юни 2011, 21:56

va4kata написа:добре ами как трябва да се храни човек и много ми е интересно какво е по-особеното на психиката на боеца не е ли до физика(сила,издържливост,бързина и др.) :?

Следващия?!?! :idea: :idea: :idea: .......Едното дърпа другото, без психика няма нищо, някой ден може и да разбереш..........
Няма начин да няма начин
Аватар
YoungCaesar
 
Мнения: 24
Регистриран на: 20 Фев 2011, 02:21
Град: Пловдив

Re: Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

  0     Мнениеот TheWolf на 21 Юни 2011, 22:15

Така днес един от администраторите ми писа, отговорих му и сега ще напиша някой раздел от книгата, а вече ако човека сметне, че това трябва да се публикува е друга работа, все пак той отговаря за сайта и трябва да държи някакъв ред.
Физиката при един боец не е само физически как изглежда човека, а движенията. Силата на един човек е равна на неговата маса, умножена по бързината-ускорението му. Ние изпращаме удар по целта с максимална сила и бързина, целим да го нараним, но на нашата атака и трябва минимално съпротивление за да я отклони. Примерно прав удар, а другия леко побутва ръката ни в страни без да използва толкова енергия колкото нападателя, отново се свежда до физическата техника.
Психиката играе огромна роля, накараш ли психически тялото си да изглежда готово и силно пред врага шанса ти става по-голям. Да избегнеш боя е въпрос на сиво в.во, глупака иска да се бие, защото е беззащитен. Комплексаря свежда нещата до визията да изглежда як, спортистът тренира за здраве и успехи, но не за да се доказва пред някого. Така мисля аз.
Книгата се казва ЗЛАТНИ ПРАВИЛА НА ЗДРАВЕТО, а автор и е Кацудзо Ниши
Има два вида бойци. Такива , които се бият за самочувствието си и такива , които се бият за живота си.
TheWolf
TheWolf
 
Мнения: 130
Регистриран на: 17 Яну 2009, 15:41

Re: Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

  0     Мнениеот Sunrise на 21 Юни 2011, 22:16

Няма такава статия автора на темата си го е измислил толкова ли не се досещате що за идиот би размишлявал над тези глупости по тая логика Германците трябва да карат само мерцедес и ауди а японците тойота и мазда щото японците като се качат на Бмв немогат добре да включат 2-ра lol


ППС: По тая логика като футбола е измислен в Англия другите не трябва да играят да си тренират родните спортове Шах нещо Тъпи копелета в тоя сайт бол, за това не съм писал от много време Така и този сайт не си намери един качествен модератор кой просто да дава едно Дилийт на такива темички жалко... Единствения + е че пича отгоре обади книга на някъв японски философ която никак не е лоша и дано повече глупаци като 90% от пишещите тука не ми се цитират имена та да не ме набият по форума си земат поуки....
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Муай Тай - за азиатци, Кик Бокс - за европейци

  0     Мнениеот va4kata на 21 Юни 2011, 23:39

Sunrise аз съм глупав а ти защо се смяташ за нещо повече от мен бе келеш!!!Ти да не се явяваш господ тука ,че почна да определяш хората а и самия факт ,че веднага смяташ ,че някой ще те бие е показателен какъв си явно така решаваш проблемите но имам новина за теб не си струваш...къде,къде по опитни хора от теб просто си казват мнението а ти ко си тръгнал да обиждаш виж се ти какъв си и тогава съди хората!!!
va4kata
va4kata
 
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Юни 2011, 00:21
Град: велико търново

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron