Най-големият сайт за бойни спортове

       

Изпълняване на удари

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Изпълняване на удари

  0     Мнениеот rosen0123 на 10 Юли 2015, 19:31

Здравейте! От скоро тренирам бокс ,но треньорът ми казва ,че се стягам много при изпълнението на ударите. Как става това отпускане преди удар и засилването му за което всички говорят?
rosen0123
rosen0123
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Юли 2015, 19:27
Град: Горна Оряховица

Re: Изпълняване на удари

  0     Мнениеот sparatok на 10 Юли 2015, 19:49

Това е присъщо за повечето начинаещи. Принцупно , това намаля ефективноста ти и ти коства много въздух и енергия. Просто слушай треньора и с времето ще изчистиш техниката. Причината е , че просто още не мижеш да се отпуснеш осихически на тренировка.
Аз лично държа тялото отпуснато и стягам ори самото попадение на удара.
sparatok
sparatok
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юни 2015, 11:51
Град: Capua

Re: Изпълняване на удари

  0     Мнениеот oliva09 на 10 Юли 2015, 21:17

техниката е да издишаш рязко и да стягаш само когато удряш или когато те удрят, през другото време трябва да не си стегнат, щото ше окапеш физически. професионалните бойци владеят техниката, как да си "почиват" по време на двубой, като отпускат определени мускули в безопасна ситуация по тяхна преценка. тва е моето мнение щото мен така се ма учили
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Re: Изпълняване на удари

  0     Мнениеот vilkata на 10 Юли 2015, 23:26

Знам какво е и аз правех така като начинаещ.Пробваи да издишаш рязко когато пускаш удара с лек вик.Наблегни на техниката тя силата ще доиде с времето,така казваше моя трениор.Ето ти пример с Кобрата https://www.youtube.com/watch?v=_Sr9KnkTw9Y
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Изпълняване на удари

  2     Мнениеот SoStreet на 11 Юли 2015, 00:02

Малко ми е странно имаш треньор, а питаш в някакъв си форум!? Както във всеки спорт всичко си идва с практиката.
SoStreet
SoStreet
 
Мнения: 29
Регистриран на: 03 Яну 2012, 12:58
Град: Варна

Re: Изпълняване на удари

  1     Мнениеот worldworrior на 11 Юли 2015, 08:01

oliva09 написа:техниката е да издишаш рязко и да стягаш само когато удряш или когато те удрят, през другото време трябва да не си стегнат, щото ше окапеш физически. професионалните бойци владеят техниката, как да си "почиват" по време на двубой, като отпускат определени мускули в безопасна ситуация по тяхна преценка. тва е моето мнение щото мен така се ма учили

Много правилно го каза,Олива.
Още един съвет:Винаги ама винаги дръж гарда вдигнат!
Успех в бокса,тренирай яко и никога не се отказвай!
NEVER SURENDER !!!!
Аватар
worldworrior
 
Мнения: 115
Регистриран на: 16 Юни 2015, 13:10
Град: ihtiman

Re: Изпълняване на удари

  2     Мнениеот Ro на 11 Юли 2015, 11:59

worldworrior написа:
oliva09 написа:техниката е да издишаш рязко и да стягаш само когато удряш или когато те удрят, през другото време трябва да не си стегнат, щото ше окапеш физически. професионалните бойци владеят техниката, как да си "почиват" по време на двубой, като отпускат определени мускули в безопасна ситуация по тяхна преценка. тва е моето мнение щото мен така се ма учили

Много правилно го каза,Олива.
Още един съвет:Винаги ама винаги дръж гарда вдигнат!
Успех в бокса,тренирай яко и никога не се отказвай!


И брадичката долу
Аватар
Ro
 
Мнения: 89
Регистриран на: 01 Окт 2013, 18:52
Град: Бургас

Re: Изпълняване на удари

  0     Мнениеот FearNoMore на 11 Юли 2015, 12:29

Ro написа:
worldworrior написа:
oliva09 написа:техниката е да издишаш рязко и да стягаш само когато удряш или когато те удрят, през другото време трябва да не си стегнат, щото ше окапеш физически. професионалните бойци владеят техниката, как да си "почиват" по време на двубой, като отпускат определени мускули в безопасна ситуация по тяхна преценка. тва е моето мнение щото мен така се ма учили

Много правилно го каза,Олива.
Още един съвет:Винаги ама винаги дръж гарда вдигнат!
Успех в бокса,тренирай яко и никога не се отказвай!


И брадичката долу



И лактите прибрани към тялото :)
Аватар
FearNoMore
 
Мнения: 56
Регистриран на: 02 Авг 2012, 20:22
Град: София

Re: Изпълняване на удари

  0     Мнениеот rosen0123 на 22 Юли 2015, 21:09

А как мога да повиша издръжливостта? В момента бягам по 5 до 6km всеки ден. Какви други упражнения мога да правя? В момента ми е трудно да издържам повече от 2 минути на рунд когато правим спаринг.
rosen0123
rosen0123
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Юли 2015, 19:27
Град: Горна Оряховица

Re: Изпълняване на удари

  0     Мнениеот vilkata на 23 Юли 2015, 00:15

rosen0123 написа:А как мога да повиша издръжливостта? В момента бягам по 5 до 6km всеки ден. Какви други упражнения мога да правя? В момента ми е трудно да издържам повече от 2 минути на рунд когато правим спаринг.

Скачане на въже,кондинациони тренировки,походи в планината-избери си път на които терена е нанагорнище и увеличи тичането на 8км дневно.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Следваща

Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта