Най-големият сайт за бойни спортове

       

Разлика между бок и кик-бокс

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Разлика между бок и кик-бокс

  0     Мнениеот kalata3 на 04 Дек 2014, 23:17

Въпросът ми е каква точно е разликата между двете БИ-тва. Най-общо знам, че в кик-боксът са включени удари с крака, но това всеки го знае. Питам за нещо по-конкретно и съществено.

Ако някой има по-задълбочени знания - нека каже. ;)
kalata3
kalata3
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Ное 2014, 20:50
Град: София

Re: Разлика между бок и кик-бокс

  0     Мнениеот ludvefira на 04 Дек 2014, 23:26

Кажи какво точно те интересува. Мислиш да избереш спорт измежду двата ли? За какво по-точно мислиш да използваш тези бойни спортове и на колко години си?
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна

Re: Разлика между бок и кик-бокс

  0     Мнениеот oliva09 на 05 Дек 2014, 00:25

принципно двата спорта си приличат с това че има удари с ръце, ръкавици и ринг, иначе може да се каже че са различни в не малко отношения. аз като тренирах бокс дори стандартните удари се изпълняваха малко по-различно, гарда също беше различен, движенията, разположението на краката, стойката , защитата от удари , поне при нас беше така. после като се записах на кикбокс , тренера ми правеше доста забележки относно гарда, стойката, коршетата, отклоните и защитата от удари . щото при кикбокса е малко по-различно
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Re: Разлика между бок и кик-бокс

  0     Мнениеот българиец на 05 Дек 2014, 15:53

Еми ти си я знаеш простата разлика: едното има удари и с крака, другото не. Ако задълбочиш, обаче: класическият Кикбокс представлява смесица от Таекуондо с бокс - ритниците са от кръста нагоре, няма колена. Но има правилник и с лоу кик. Има фул контакт, лайт контакт, семи контакт. А ако вече съвсем надълбоко ще отиваш, темата е дълга: сравнение на техники, кое какво развива... Все повече Кикбоксът се превръща по-скоро в нарицателно за бой в стойка обаче, има правилници и с лакти. Другото олива ти го е казал, няма да го повтарям, ще го потвърдя само. А какво искаш ти да тренираш, ако изобщо това е идеята на темата ти, можем да ти дадем съвет, ама трябва да обясниш малко.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Разлика между бок и кик-бокс

  0     Мнениеот tanovsky на 05 Дек 2014, 16:24

Погледай малко клипове с Антъни Петис, Джо Шилинг, Тайрон Спонг и т.н. и сравни с профитата от бокса. Това са различни начини да водиш бой в стойка със своите предимства и недостатъци...
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Разлика между бок и кик-бокс

  0     Мнениеот oliva09 на 05 Дек 2014, 16:40

а сетих се за това че като тренирах бокс, лявото корше го изпълнявахме като при самия удар лакета е на нивото на юмрука, а в кикбокса ни караха да бием лявото корше като лакета е над нивото на юмрука, не знам дали е било правилно, но съм виждал на друго място да го изпълняват ,като лакета да е малко по-надолу от юмрука
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Re: Разлика между бок и кик-бокс

  1     Мнениеот българиец на 05 Дек 2014, 18:27

Това е до въпрос на виждане на треньора. И двете са правилни, не зависят от стила. А и всеки удар, който ти върши работа, е правилен.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Разлика между бок и кик-бокс

  0     Мнениеот sunko на 05 Дек 2014, 18:45

също така травмите в кикбокса са повече : скъсани коленни връзки,счупени ребра,травми в глезените,колената,подбедрицата...скъсани мускулни влакна в краката...
sunko
sunko
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:58
Град: софия

Re: Разлика между бок и кик-бокс

  0     Мнениеот kalata3 на 06 Дек 2014, 00:42

На 16 съм. Бях решил да се записвам на бокс, но един приятел ми подхвърли защо да не е кик-бокс. Казва, че е по-ефективен и има по-развити техники. Разколеба ме, но все пак мисля да е бокс. :roll: Идеята ми е да се науча на самозащита на 'улицата' и САМО ако е нужно аз да съм този, от когото да се пазят. Защото на думи всеки е голям...
kalata3
kalata3
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Ное 2014, 20:50
Град: София

Re: Разлика между бок и кик-бокс

  1     Мнениеот pehi14 на 06 Дек 2014, 01:42

kalata3 написа:На 16 съм. Бях решил да се записвам на бокс, но един приятел ми подхвърли защо да не е кик-бокс. Казва, че е по-ефективен и има по-развити техники. Разколеба ме, но все пак мисля да е бокс. :roll: Идеята ми е да се науча на самозащита на 'улицата' и САМО ако е нужно аз да съм този, от когото да се пазят. Защото на думи всеки е голям...


Не бих те посъветвал да тренираш бокс с цел самозащита. Не че няма да ти свърши работа в много случаи, просто използвай разума си, за да избягваш проблемите и конфликтите на улицата, а бокса пак можеш да си го тренираш!
Аватар
pehi14
 
Мнения: 134
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:17
Град: Велико Търново

Следваща

Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта