Най-големият сайт за бойни спортове

       

Проблемен спарин партньор

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Проблемен спарин партньор

  0     Мнениеот BM16 на 03 Дек 2014, 19:33

Предполагам от заглавието се разбира какъв е "проблемът". И разгледах форума за подобни теми но нямаше нищо за това създадох тази. Та ще започна от началото. Тренирам бокс от около ами година и 2- 3месеца? Горе долу толкова. Принципно спаринг играя от юни месец. Така че мисля че имам да кажем някакъв опит и в смисъл не съм изцяло гол и бос :DD В клуба където тренирам си теглим спаринг партьорите на листчета на случаен принцип и тези 2 месеца ми се падна едно момче което тренира от 5-6 години някъде и не си усеща силата. как да кажа ме спуква от бой. :? Гарда ми рядко го има, но пък съм доста издръжлив. Издържливост от гледна точк на това че нося на бой. xd Не смятам че съм някакъв които може да го бият без да спират но смисъл това си ми го каза й треньорът, пък и да кажем че имам някакво наблюдение върху себе си. Големия проблем се състои в това че рядко издържам повече от... ами 1-2 рунда максимум. 2 пъти говорих с него за да намали силата но не помогна :D говорих и с треньора но той минава с оправданието че ако смени моя спаринг партньор трябва да смени и на другите. Принципно ми харесва да тренирам спорта и не ми се иска да спирам пък и това не ми се вижда някаква кой знае колко голяма причина при положение че след 2 месеца ще съм с друг човек. Сигурно ще кажете да сменя клуба но такава алтернатива няма защото в радиус от 60-70 километра друг клуб няма. Не знам дали има някакво значение изобщо но тренировките ми са три пъти по 1:30 мин + още една на която ме кара треньора а ходя с още две момчета тя е в неделя и е по 2 часа и половина но там са различни хората и на нея след загрявката правим спаринги с едни метални гривни по 1 кг и обикновено аз специално слагам 3 (или 4 понякога). На тази тренировка обикновено играем 6 рунда по 5 минути (или в по - лошия случай 12 рунда по 3). Тук ми е втория въпрос. Това нормално ли е? При положение че без гривна максимално издържам 8-9 рунда (в най - доброто състояние) а с гривна да кажем че са 5-6. След това каквото и да си говорим почваме и аз и спаринг партньора ми да се лигавим (Макар че през 30 секунди треньора ни вика да се стегнем :DD :DD :DD ) Мерси предварително.
*Извинявам се за хилядите изпуснати запетаи но не ми работи този бутон на клавиатурата :DD :DD
BM16
BM16
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Дек 2014, 18:37

Re: Проблемен спарин партньор

  1     Мнениеот faro на 03 Дек 2014, 20:10

Само аз ли не мога да разбера какъв е въпросът ти ?
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Проблемен спарин партньор

  0     Мнениеот BM16 на 03 Дек 2014, 23:42

faro написа:Само аз ли не мога да разбера какъв е въпросът ти ?

Опа извинявай много. Принципно са два. Първия е какво да првя със спаринг партньора ми. И втория нормално ли е да се правят такива тежки спаринги? Мисля че някой ми неше казал че ги правим за издържливост.
BM16
BM16
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Дек 2014, 18:37

Re: Проблемен спарин партньор

  0     Мнениеот българиец на 04 Дек 2014, 00:27

Тежки спаринги, ако го правиш за удоволствие или непрофесионално, е нормално да се правят, но много по-рядко. Те професионалистите не правят толкова често, защото в спортовете, травмите идват най-много от тренировките.

Иначе какъв съвет да ти дам... 1-2 рунда са твърде малко за толкова време тренировки особено. Ако се дължи на това, че само с този държиш по толкова, защото те спуква от бой е друго вече. При положение, че няма наоколо друг боксов клуб, има ли клуб по нещо друго? Пробвай друг стил, ако чак толкова не издържаш, наистина е безсмислено много по-силен да пребива по-слаб: хем не става по-добър, хем с нищо не помага на другия. А и е по-важно да си здрав и да развиваш умения. И аз понякога играя с едно хлапе (бе хлапе... на 22), което е бил вицеевропейски по бокс и реално не мога хич да му смогна, защото инстинктите ми са все пак други, а не намирам смисъл да си рискувам пак физиономията, предвид, че не се състезавам, той това е правил цял живот, аз имам други техники заучени, ама като не може по правилник да ритам... Но все пак играе умерено. И да ти кажа: треньорът ти ще да е тъпо парче, заради което те съветвам, ако има клуб по някой друг хубав боен спорт, да отидеш там.

В бокса най-често се попада на грубияни, защото боят в главата си е тежък, но недей се опитва да играеш мръсно или да се силиш като него. И аз съм попадал на такива, сдържам се заради самия мен, един вид го правиш напук на себе си, за да се изградиш като характер. Което не значи да не удряш тежко никога изобщо.

Колкото до втория въпрос: сигурно са тежки тренировки, но за да си сигурен, че ще издържиш 12 рунда и ще си и все пак ефективен дори в 12-ия, то правилно ви дават зор така. Някои тренират и по повече рундове, ако ще и без тежести, точно поради тая причина.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Проблемен спарин партньор

  0     Мнениеот bgwarrior на 04 Дек 2014, 19:30

Използвай този негов инат за стимул. Като не те чува, когато му писне тъпанчето - ще ''чуе'', за това трябва да се погрижиш ти. Няма да стане веднага, но ако го решиш - ще стане. Не го избивай на агресия, запазвай самообладание. Не му показвай, че с поведението си те дразни по някакъв начин. Като не желае по лесния, ще стане по трудния начин - първо за теб, после за него. Прави кросове извън залата и руднове бой със сянка също за да развиеш издръжливостта си, развивай защитните рефлекси и отработвай комбинации на чувала. Обърни внимание на работата с крака. Чети и литература. Боксът не е само блъскане. Шах на бързи обороти.
С всеки спаринг му давай отпор, вкарай разнообразие в ъглите на атака, не бъди предсказуем. Ако е по-висок - влизай му вътре, не спирай да движиш главата си особено при скъсяване на дистанцията. Ако е по-нисък - дръж го на дистанция. Експериментирай.

Ето ти стимул - стани по-добър от него.
bgwarrior
bgwarrior
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Сеп 2011, 22:22

Re: Проблемен спарин партньор

  1     Мнениеот selfmadeninja на 06 Дек 2014, 19:08

Пич, не знам в кой клуб тренираш, но да имаш само един спаринг партньор 2 месеца е много глупаво. Трябва да правиш спаринги със всякакви противници и не повече от 2-3 пъти седмично. Другото което е - щом издържаш само по 1-2 рунда трябва да наблегнеш на кросове и стълби и кондиционна подготовка като цяло. Бокса не е лек спорт. Научи се да се пазиш добре и няма да има значение колко "силно" удря спаринг парниора ти.
Аватар
selfmadeninja
 
Мнения: 10
Регистриран на: 15 Май 2014, 21:03
Град: sofia

Re: Проблемен спарин партньор

  0     Мнениеот id9310 на 17 Яну 2015, 14:44

Без значение какво тренираш, винаги е добре да тренираш с по-добри от теб, а не с по-слаби.
Когато си в залата и играеш спаринг, трябва да се наблегне на бързина и техника.За увеличаване сила на удара си има други способи.Забелязал съм много момчета, най-често 16-25 годишни със слаби нерви и се случва така, че единия си изпуска ръката, удря малко по-силно и "започва боя"....
Това не трябва да се случва, все пак на тренировки се ходи за да научиш нещо ново, а размяната на тежки удари не помага и на двамата.(залата не е мястото да се сбиеш с някой)
В случаи като твоя, след като другото момче е много по-напреднало от теб, трябва да ти играе по-леко дори от нормалното.Това, че не го прави не говори нищо добро за самият него.Все пак на тренировка не може само да атакуваш, трябва да се научиш и да се защитаваш, а за това са спарингите, които ти помагат не само да се научиш да удряш техничо и бързо, но и да знаеш как да се предпазиш от определени удари.

Ако съм на твое място бих процедирал по няколко начина:
- Разговор с партньора (един спаринг предполага размяна на не много силни технични и бързи удари.Когато партньора е по-слаб трябва да му се пуска малко аванта, т.е. по-добрия да играе повече защитно от колкото атакуващо, а не да налага другия докато падне :D )
- Разговор с треньора (попитай треньора как ти е гарда, правилно ли нанасяш удари, добра ли е стойката има много неща.... Просто попитай кое не правиш добре за да го усъвършенстваш(тренировките са за това))
- Краен вариант, тренировка сам на чувал, като правиш различни комбинации (тренировка за бързина, за техника, за сила на удар, издръжливост и т.н.)
id9310
id9310
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Яну 2015, 14:17
Град: Варна

Re: Проблемен спарин партньор

  0     Мнениеот didaka на 17 Яну 2015, 17:29

Явно треньора ти е идиот.
didaka
didaka
 
Мнения: 49
Регистриран на: 04 Яну 2010, 10:47
Град: bsl


Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron