Най-големият сайт за бойни спортове

       

Мускулна маса?

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Мускулна маса?

  0     Мнениеот wiP на 17 Мар 2014, 20:00

Добър вечер, искам да ви попитам няколко неща така че ще се се старая да съм максимално кратък. На 17 години съм. 2 години ходех на фитнес и бях постигнал сравнително добри резултати. Бях натрупал доста мускулна маса. След това започнах да ходя и на бокс, обаче не успявах да се възстановявам, а се стараех да не вземам добавки, за това спрях фитнеса. Първия ми въпрос е следният: Тъй като бях направил релеф, който наистина ми харесваше /плочки и гърди/ със времето той просто си отиде и сега релеф няма. Тялото ми не е така стегнато. Това нормално ли е? Бокс имам в понеделник, сряда, петък и неделя /ако е от значение/. Второ: Вчера по някаква голяма случайност ня тренировката бяхме само 4 момчета и тренировката протече по следния начин: разгряхме се и започнахме със спаринги, странното беше играхме един който беше 20 рунда като тези след 12 рунд бяха по 5 минути. Ние питахме треньора защо така и той каза, че е за издържливост.След това не знам как се прибрах, чесно да ви кажа :) Това вече го правим за 3 път. Не съм сигурен, дали това е нормален метод за издържливост, вие какво мислите за него, попринцип? Третият ми въпрос може да ви прозвучи малко странно, но дори при много лек удър в лицето и очите ми посиняват все едно че са ме били без ръкавици. Има ли някакъв начин да ги предпазвам? Играем с каски и посиняват дори когато партньорът ми е със тежки ръкавици, над 20 Oz. Мерси предварително!
wiP
wiP
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2014, 19:28

Re: Мускулна маса?

  0     Мнениеот Ro на 17 Мар 2014, 23:22

Като за начинаещ атлет си избери - или да имаш големи и добре оформени мускули , или да си жилав и издръжлив и да се биеш добре. Не гледай, че големите имена в бойните спортове са мускулести - На тях това им е целия живот. Цял екип им сформират диетите, методиката на тренировките и т.н /а да не говорим, че всичките пият голям брой препарати/. Ако един ден решиш да започнеш пак да ходиш на фитнес, то за отрицателно време ще възвърнеш старите си резултати , тъй като мускулът си има памет(прочети в google ако те интересуват подробности), така че няма от какво да се притесняваш. Ако искаш тялото ти да е стегнато прави основни упражнения като лицеви опори , коремни преси , набирания и кофички. Относно втория ти въпрос - Да, така се става издръжлив. Примерно Fedor Emelianenko беше казвал, че всеки ден бяга по 15-20 км. Няма какво да му мислиш... щом едва се прибираш значи си направил страхотна тренировка и си станал с една идея по - издръжлив и силен ;) .В клуба, където аз тренирах, не само че правихме такива брутални спаринги, ами и ги правехме с най-добрите състезатели(с цел да се научим по-бързо и да ни е по-лесно по състезанията). В началото всички ядяхме бой, но в последствие нещата бяха на кантар вече. За последния ти въпрос не мога да ти дам много компетентно мнение , но вероятно това се дължи на факта,че имаш по - нежна кожа. Примерно виж лицето на GSP след всеки негов мач. Има хора дето и шамар да им набиеш пак им седи като ожулено и синьо. Просто различен тип кожа.
Аватар
Ro
 
Мнения: 89
Регистриран на: 01 Окт 2013, 18:52
Град: Бургас

Re: Мускулна маса?

  0     Мнениеот wiP на 18 Мар 2014, 14:09

Е аз правя коремни преси, лицеви опори, кофички и набирания откакто започнах със бокса. Вярно ли е че ако започна отново с фитнеса ще ме направи бавен и няма да съм толкова издържлив?
wiP
wiP
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2014, 19:28

Re: Мускулна маса?

  0     Мнениеот bigcountrynelson на 18 Мар 2014, 16:29

ако правиш кардио няма проблем, иначе фитнеса си вдървява малко или много
Аватар
bigcountrynelson
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Юни 2012, 09:39

Re: Мускулна маса?

  0     Мнениеот българиец на 19 Мар 2014, 01:03

Не е нужно да спираш добавките, но е хубаво да правиш и паузи с приема им. Релефът ще си го върнеш ако започнеш да тренираш упражнения, нужни за бързина, експлозивност (вид сила), а и той е въпрос на генетика, но щом казваш – сигурно в това отношение си с плюс. Освен това, качественият мускул е мекият. Тия, които седят постоянно насецкани, са културистите. Това е неестествено, а те нямат кой знае какви силови качества, докато виж трибойците, стронгмен състезателите... Аз твърдя, че качествени умения за бой без тежести или упражнения за сила няма. Естествено за експлозивност са най-важните и особено ако си страйкър, но и другата сила, като първична (за граплъри) и издръжливост са съществени малко или много. Но в твоя случай си залагай на първата, щом си боксьор. Дървен ще те направят само упражненията за статична и първична сила, динамичните такива няма. А ако редуваш едните с другите пак не е страшно. Също така, стречингът (разтягането) е много важно и е добре след силови тренировки да го правиш. А и винаги има как да изградиш мускули без да са стегнати и нефункционални, въпрос на подбор на упражнения. И кардио – тук отговарям на втория ти въпрос: добре прави треньорът ви. За да издържиш 12 рунда и да си с трезва глава и все още със сила в тялото, то това е начинът. Така е тренирал Роки Марсиано например, когато рудновете са били по 15, той е имал сила да издържа 20. Кардиото е много голяма част от подготовката и предпоставката за победа. Тренировката е за това – да те измори. А наспиването е да се възстановиш и да се развиват мускулите (те наистина имат памет между другото).

Относно кожата и синките – това си е до организъм. Аз също съм така. Не че винаги е от тежки удари, просто така реагира кожата. Няма как да го избегнеш. Не трябва и да те притеснява, все пак си се захванал с бойни изкуства. Ще разбереш кога е от по-силен удар: удареното боли. Другото само хваща цвят.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Мускулна маса?

  0     Мнениеот nhikolla на 19 Мар 2014, 14:47

Wip къде тренираш?
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Мускулна маса?

  0     Мнениеот wiP на 19 Мар 2014, 23:52

Ами от Русе съм, но само до преди около месец живеех и учен в Англия. Тъй като там не правихме такива спаринги за това реших да попитам. А ако някой го нокаутира нов спаринги докато не изтекат рундовете докрай. Просто в Англия като отидеш в залата те оставят да правиш квото искаш, треньорът си сяда на стола и си говори по телефона. Да наинстина си се усеща от по - силен удър но разлика в синината няма. А искам да попитам за колко време е нормално да продължи нокаутът. Защото ми се случи 2 дни по ред да ме нокаутирват и беше за около 7-8 минути първия път треньорът се беше уплашил. Или това си е индивидуално?
wiP
wiP
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2014, 19:28

Re: Мускулна маса?

  0     Мнениеот nhikolla на 20 Мар 2014, 10:52

Ти или си сънувал или живееш в друг паралелен свят различен от нашия, как се казва тоя клуб в русе?
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Мускулна маса?

  -1     Мнениеот lusifer на 20 Мар 2014, 16:09

Ro написа:Като за начинаещ атлет си избери - или да имаш големи и добре оформени мускули , или да си жилав и издръжлив и да се биеш добре. Не гледай, че големите имена в бойните спортове са мускулести - На тях това им е целия живот. Цял екип им сформират диетите, методиката на тренировките и т.н /а да не говорим, че всичките пият голям брой препарати/. .

Бойните изкуства и релефната мускулатура изобщо не си противоречат.Това което пречи на бързината е по-голямата мускулна маса а не дефиницията на мускулите.Боецът се стреми към функционална сила и изгражда мускулите по естествен начин.Във фитнеса мускулите се напомпват визуално но липсва тази фунционална памет за която говориш ти.Всеки мускул е материал който се изработва в майсторско произведение на изкуството или в ефтина външна имитация
Търся спаринг партньор и треньор .С опит в един или повече от тези стилове:
Бойно самбо,бокс,кунг фу,муай тай,муай боран,джу джитсу,нинджуцу,борба,джийт кун до,ММА,система,СРБ(на спецчастите)
Аватар
lusifer
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Фев 2013, 21:20
Град: sofia

Re: Мускулна маса?

  -1     Мнениеот racko1 на 23 Мар 2014, 03:29

20 рунда? Това трябва да го видя за да го повярвам.. Да не говорим за тези 5 минутни рундове.. Ебати аз в най-добрата си форма издържах по 7-8 рунда и след това просто бях неспособен да играя адекватно и то това важи не само за мен, а и за тези с които играя. Но това което правите вие е огромен стрес за организма, ако изобщо е истина.
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia


Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron