Най-големият сайт за бойни спортове

       

Комплексари в залата

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Комплексари в залата

  0     Мнениеот thetroublemaker на 06 Фев 2014, 17:57

Случвало ли ви се е да попаднете на комплексиран тип,докато играете спаринг :D ? Вчера ни въртяха всеки рунд играеш с различен човек и повечето бяха супер пичове и даже ми помагаха и ми показваха грешките докато играем.Но ме пускат 4-5 рунд с 1 на около 35-40 години(аз съм на 17) и веднага ми влиза с всичка сила с ляв прав в ченето,усетих си зъбите през гумата...Викам си айде няма да се оплаквам,ама и аз ще му играя с всичка сила.Треньора изрично ни предупреди,че не му харесва,че играем толкова силно,но ония смтоаняк ни приема ни предава.Освен,че беше злобен и комплексиран,беше и тъп и неопитен.Почти всеки път като ми посягаше с ляв прав му свалях ръката с мойта дясна и му забивах ляв в ченето :) Мисълта ми е,че е супер малоумно това и,ако бях тренирал 2 месеца,а не 7-8 ония щеше да ме нокаутира...
thetroublemaker
thetroublemaker
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Сеп 2013, 00:47
Град: София

Re: Комплексари в залата

  1     Мнениеот dkp на 07 Фев 2014, 14:23

Винаги има такива в залата,по време на тренировка спарингите би трябвало да са с учебна цел,особено ако единия трениращ е доста по-добър или с повече стаж в залата.За съжаление понякога всички се отпускаме и играем все едно сме на състезание,хубаво е ако треньора да коригира тозу проблем.Случвало ми е се да правя забележка на противника ми,че играе силно и да намали силата на ударите,някой разбират за какво става дума и всичко е ок,но има и такива който не разбират.В началото когато сподобностите ми не бяха многобна ниво съм отказвал спарингибс подобни противници.
dkp
dkp
 
Мнения: 65
Регистриран на: 14 Ное 2012, 15:58

Re: Комплексари в залата

  1     Мнениеот a4o1992 на 07 Фев 2014, 15:38

Тренировките не трябва да има сила, а техника, да се заучат самите движения, удари. Силата е за състезания.
И нека силата бъде с теб.
Аватар
a4o1992
 
Мнения: 44
Регистриран на: 09 Дек 2010, 17:17

Re: Комплексари в залата

  0     Мнениеот sunko на 07 Фев 2014, 17:07

винаги има силачи....трябва да се пазиш от тях и да внимаваш....но най-добре е да не се шашкаш и деморализираш, защото ако свикнеш да се биеш с такива няма да имаш проблем. Така ще закалиш психиката, защото на улицата никой няма да ти играе технично. Но наистина е кофти, когато състезател почне да бъхти новобранеца, като брашнен чувал, а такива има много. И обикновенно тренъорите си затварят очите, защото един вид си викат: ние тука боен клуб ли сме или хореографско училище...и все пак така стават кофти травми...
sunko
sunko
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:58
Град: софия

Re: Комплексари в залата

  0     Мнениеот tanovsky на 07 Фев 2014, 17:17

Много е полезно да се правят и силови спаринги, но те трябва да са контролирани от треньора. Иначе няма как да свикнете с реалната обстановка и при първия турнир ще сте много изненадани и шокирани, което винаги води до загуба, дори срещу по-слаб технически противник.
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Комплексари в залата

  0     Мнениеот jamski на 07 Фев 2014, 19:33

Не знам много момчета се октазват на първите тренировки точно заради такива мен първата ми тренировка после цяла вечер ме боля глава от ударите на един, не знам какво може да се направи по въпроса, но си помислих че това е нормално и просто трябва да свикна
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Комплексари в залата

  0     Мнениеот Heat на 08 Фев 2014, 15:11

Аз съм фен на малко по-здравите спаринги. Отиваш да тренираш боен спорт, като не искаш да ядеш бой, отиди да тренираш шах или федербал. Много хора тренират от доста време, а не са се били, нито са свикнали да удрят, нито да държат и като се наложи гълтат гумата. Но едно е да играеш кораво с равностоен, друго да се силиш къто първия селтак на някой новобранец, за да покажеш колко си здрав и добър. Против съм това, новите момчета трябва да навлизат постепенно, защото някои се стресират дотолкова, че губят желание да тренират повече. Има и друг момент обаче, преди няколко години отиваме с един познат в залата, аз тренирам от 12 годишен, а той незнам дали имаше и месец тренировки и ни пускат да играем. Тренера вика на мен по-полека с него, но юнака вместо да оцени, че го пазя и само го маркирам, взе да ми се сили и да показва едва ли не колко е напреднал - ти му подаваш пръст, а той ... Ни така, ни така, затова моята рецепта е почне ли да ти се сили, сили му се и ти, докато не се намеси тренера.
Heat
Heat
 
Мнения: 47
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:44
Град: Sofia

Re: Комплексари в залата

  1     Мнениеот dkp на 10 Фев 2014, 10:01

На новите хора в залата нямат още чуството за дистанция и преценката какво е силен удар и какво е маркиране затова трябва да им се припомня да играят по-леко при условен бой или спаринг,напълно нормално е да играят в всичка сила в началото затова треньора и партньора трябва да правят тази корекция,при по напреднали и можещи трениращи нещата седят по съвсем друг начин,там нещата се получават по инстинктивно усещат кога нещата стават по груби и играта се получава.Лично мое мнения,че в залите не се набляга в началото на бобрата защита и новите изяждат много бой докато се усетят за какво става на въпрос.
dkp
dkp
 
Мнения: 65
Регистриран на: 14 Ное 2012, 15:58

Re: Комплексари в залата

  0     Мнениеот f1gh7er на 06 Мар 2014, 09:38

В залата съм виждал всякакви лица не винаги по-опитния налита силно.На мен ми се случи точно обратното,играх с някакъв чичка около 40 годишен беше доста натоварен явно е тренирал доста време фитнес преди това,абе някакъв комплексар и ми влиза със всичка сила на балтии..е пазиш пазиш ама отсреща като не те пазят няма какво да стане...изяде едно брутално майгери в главата и си легна...
Прощавам на враговете си тогава,когато ги видя на бесилото.
f1gh7er
f1gh7er
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Ное 2011, 13:30
Град: Varna

Re: Комплексари в залата

  1     Мнениеот Ro на 06 Мар 2014, 11:56

Много такива индивиди има ... в залата са идвали разни анаболни комплексари... Направили 2 цикъла и се помислили за богове. Цаката на тия е в контрите и в комбинациите. Изчакваш го да тръгне да те удря - отклон и го засичаш в брадичката или в другото слабо място - носа
Аватар
Ro
 
Мнения: 89
Регистриран на: 01 Окт 2013, 18:52
Град: Бургас

Следваща

Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта