Най-големият сайт за бойни спортове

       

Валуев срещу Холифийлд почти сигурно

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Валуев срещу Холифийлд почти сигурно

  0     Мнениеот oho на 01 Ное 2008, 20:33

Вероятността да се състои двубой между световния шампион Николай Валуев и легендата Ивендър Холифийлд е 90%, а мястото на срещата ще е град в Швейцария. „След дълъг процес на преговори, вярвам, че в крайна сметка боят ще се състои", заяви агентът Дон Маески, който работи за промоутърската компания Sauerland Event. Проблемът се състои в това, че в Швейцария съществуват няколко ограничения за провеждането на боксови мачове, които могат да бъдат изменени в зависимост от индивидуалните причини. В случай, че местните власти забранят организирането на боя, той ще бъде преместен в по-либералната Германия. В случай, че Холифийлд победи 213-сантиметровия руснак, ще стане най-възрастният шампион в свръхтежка категория в историята на бокса. В последния си бой американецът загуби със съдийско решение боя срещу руснака Султан Ибрахимов.

Източник: Sportal.bg
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Валуев срещу Холифийлд почти сигурно

  0     Мнениеот oho на 04 Ное 2008, 10:01

Николай Валуев - Звяра от изтока (Рус), няма намерение да се бие с Ивендър Холифийлд, както гръмнаха световните медии. Мениджърът на 213-сантиметровия гигант Борис Димитров обяви, че неговият клиент се е противопоставил на подобен двубой.
"Нито той, нито аз, нито Дон Кинг нямаме желание да се състои този мач - обясни импресариото. - Инициативата е на промоутърската компания "Зауерленд ивентс". Те искат да направят много пари. Ние имаме желание да се изправим срещу достоен претендент."

Следващият мач на шампиона на Световната боксова асоциация ще бъде на 20 декември. Двубоят ще се състои в Цюрих (Швейц).

"Доколкото знам, в Швейцария има възрастово ограничение за боксьорите - добави мениджърът. - Мачът няма да бъде в Германия със сигурност. С Дон Кинг имаме желание Николай да се бие с Андрю Голота. Наистина на 7 ноември той ще боксира с Рей Остин, но според Дон Кин месец и половина са достатъчни на поляка, за да се подготви за нов мач. Ако откаже, ще се съгласим на мач с Холифийлд."

46-годишният Холифийлд може да стане първият боксьор, който е петкратен световен шампион в тежка категория. Освен това той може да счупил рекорда на Джордж Форман за най-възарстен носител на титлата при най-тежките.

Валуев (49 победи, 34 с нокаут и 1 загуба) си върна титлата през август, след като надви Джон Руиз. Предишният носител на короната, който нанесе единствената победа в кариерата на руснака - Руслан Шагаев, се контузи и беше принуден да оваканти короната.

Източник: Sportal.bg
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Валуев срещу Холифийлд почти сигурно

  0     Мнениеот spanky на 11 Ное 2008, 07:03

Сега се решиха на мач и сега са го насрочили за 20 декември в Цюрих. Понеже липсвали други подходящи кандидати са се спрели на Холифилд.
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София

Re: Валуев срещу Холифийлд почти сигурно

  0     Мнениеот mart1nezZ на 19 Ное 2008, 01:43

Холифийлд: Ще изненадам всички

Легендата на професионалния бокс Ивендър Холифийлд обяви, че ще изненада всички при опита си да счупи рекорда за най-възрастен световен шампион в тежка категория. Той пристигна в Цюрих, където на 20 декември ще се изправи срещу 213-сантиметровия гигант Николай Валуев (Рус).

„Искам да се въползвам от този шанс и да вдигна титлата за пети път - каза 46-годишният ветеран. - Имам желание не само да спечеля, но и след това да защитя пояса. Все още съм в страхотна форма. Не съм се бил повече от година, но ще изненадам всички, които си мислят, че нямам шансове. Знам какво да правя на ринга. Боксирам се от 38 години и ми е ясно как да направя правилните настройки."

Валуев в последния момент се съгласи да се бие с американеца, след като другият му спряган съперник Андрю Голота (Пол) загуби от Рей Остин (САЩ) и контузи лошо ръката си.

„Горд съм, че ще защитавам пояса срещу Холифийлд каза руснакът. - Той е легенда. Въпреки неговата възраст ще се бия много сериозно. Винаги съм искал да се срещнем. В миналото следях отблизо мачовете му. Притежава опит. Няма да е лесно. Ще бъда в топ форма и ще защитя титлата си."

Холифийлд (42 победи ,27 с нокаут, 9 загуби и 2 равни) се боксира за последно през октомври миналата година. Тогава ветеранът загуби от Султан Ибрахимов в мач за световната титла.

Валуев (49 победи, 34 загуби и 1 равен) си върна пояса на Световната боксова асоциация през август след успех над Джон Руиз.

Източник: Sportal.bg
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Валуев срещу Холифийлд почти сигурно

  0     Мнениеот spanky на 25 Ное 2008, 16:30

Световният шампион в супертежка категория версия „WBA” Николай Валуев, който му предстои мач за световната титла с Ивендър Холифийлд заяви, че ще победи противника за, защото има ръстово предимство, предаде електронното издание ” allboxing”. Той обясни, че с нетърпение чака мача, защото няма търпение да накаже противника си. „Ще победя Холифийлд, защото съм много по-голям от него. В този мач, който е по-голям, то той ще победи. Все пак не подценявам противника ми, защото е един от най-големите боксьори на нашето време”, заяви Валуев.
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София


Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron