Най-големият сайт за бойни спортове

       

Скандална пресконференция преди мача Самюъл Питър - Кличко

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Скандална пресконференция преди мача Самюъл Питър - Кличко

  0     Мнениеот mart1nezZ на 07 Окт 2008, 13:50

"Това не беше пресконференция, не беше скандална пресконференция, а направо скандал", каза по телефона от Берлин за БТА Ивайло Гоцев - мениджър на световния шампион по бокс за професионалисти в тежка категория на Световния боксов съвет /СБС/ Самюел Питър /Нигерия/.

На 11-ти октомври в германската столица Самюел Питър, наричан "Нигерийски кошмар", ще защищава титлата си срещу украинеца Виталий Кличко.

"На пресконференцията Виталий Кличко, неговият мениджър и водещият пресконференцията говореха само на немски език и ние нищо не разбрахме, каза на репортер на БТА Ивайло Гоцев, който е българин, живеещ от 20 години в САЩ. Тогава моят човек Самюел направи страшен номер на около 200 журналисти в залата и на многобройната телевизионна аудитория - пресконференцията се предаваше директно по МТМ. Питер застана пред многобройните микрофони и изнесе блестяща тирада, но на. . . чист нигерийски език?"

Ивайло Гоцев е оптимист за предстоящия двубой на 11-ти октомври: "От осем години съм мениджър на Самюел Питър и мога да преценя, че в момента той е в най-добрата си форма. Направихме страхотен триседмичен подготвителен лагер в планината Шварцвалд и Самюел е просто блестящ".Ето какво каза на немски език на пресконференцията украинският боксьор Виталий Кличко:"Здравето ми е добро и аз съм готов за битката. Този бой за мен ще бъде специален бой".

Виталий Кличко, роден на 19 юли 1971 година в град Беловодск в Казахстан, в момента живее в Лос Анжелис /САЩ/. Виталий Кличко е бивш световен шампион на СБС. Поради контузии в гърба и в коляното той прекрати кариерата си на професионален боксьор през 2005 година, а през това лято бе и кандидат за кмет на Киев, но се провали на изборите. Неговият по-малък брат Владимир Кличко в момента е световен шампион в свръхтежка категория на други две световни федерации - Световната боксова организация и Международната боксова федерация. "Ние досега реализирахме всичките си мечти", каза Виталий Кличко, имайки предвид и своя брат Владимир.

Източник: Gong.bg
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Скандална пресконференция преди мача Самюъл Питър - Кличко

  0     Мнениеот oho на 09 Окт 2008, 15:10

Срещата ще я дават по Ринг в събота от 22:00.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Скандална пресконференция преди мача Самюъл Питър - Кличко

  0     Мнениеот mart1nezZ на 10 Окт 2008, 01:01

ПУСИКЕТ ДОЛС ЩЕ ПЕЯТ НА УШЕНЦЕ НА КЛИЧКО

Един от най-големите боксови мачове на годината ще се състои в неделната вечер, когато Витали Кличко ще се бори за титлата на WBC срещу шампиона Самуел Питър.

Това ще е първи мач за руснака след 4-годишна пауза, в която не е участвал в официални мачове. Сблъсъкът ще се състои в берлинската „O2 World-Arenа”.

Кличко обаче ще има допълнителна мотивация, след като преди срещата публиката ще бъде подгрята от нашумялата група Пусикет Долс, която е съставена от ослепителни красавици.

Вокал на групата е Никол Шерцигер, която пък е приятелка на автомобилния пилот Люис Хамилтън.

Източник: Gong.bg
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Скандална пресконференция преди мача Самюъл Питър - Кличко

  0     Мнениеот oho на 11 Окт 2008, 22:16

Самюел Питър беше по-тежък с 3 кг от свия съперник Витали Кличко. Това показа официалното премерване на двамата съперници за титлата на Световния боксов съвет в тежка категория. Те ще се срещнат тази вечер в Берлин. Двубоят ще бъде предаван пряко по телевизия „Ринг". Галавечерта започва в 22 ч. наше време.
Кличко демонстрира отлична физика. Той е с 1,5 кг по-лек в сравнение с последния си мач през 2004 г. Тогава той нокаутира британеца Дани Уилямс.

В същото време легендарният мениджър Дон Кинг прогнозира, че Питър ще спечели мача с нокаут.

„След като откаже Витали, Самюел ще се изправи с Владимир и ще вземе реванш от него - добави човекът с наелектризираната коса. В първия двубой между тях Питър беше прекалено зелен. Евентуалният двубой с Владимир ще се проведе в Нигерия. Дори вече съм провел разговори с президента на нигерийската държава."

Източник: Sportal.bg
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Скандална пресконференция преди мача Самюъл Питър - Кличко

  0     Мнениеот mart1nezZ на 12 Окт 2008, 09:55

ПРЕЗИДЕНТЪТ НА WBC: БОЯТ КЛИЧКО - ПИТЪР ЩЕ ЗАВЪРШИ С НОКАУТ

Президентът на Световния боксов съвет Хосе Сюлейман сподели мнението си преди боя между почетния шампион в свръхтежка категория Витали Кличко и действащия шампион Самюел Питър. „Този бой е за пояса на WBC и ще бъде на живот и смърт. Видях огън в очите на Питър. Това е добър знак! Стойността на този мач е неоценима. Що се касае до боксьорите, те са великолепни. Изпитвам огромно уважение към Витали. Преди две-три години той ми дойде на гости и ми каза: „Искам да се завърна на ринга и моят пояс да ми принадлежи отново. Ще го потърся отново на ринга". От друга страна Питър е от Нигерия и е първият шампион в историята на свръхтежкия бокс, който е родом от Африка. За него този бой е въпрос не само на чест и гордост, а е важен за страната му и за Черния континент като цяло. Кой е моят фаворит? Нямам право да се разпростирам на тази тема. Заради моя пост съм длъжен да спазвам неутралитет. Моето мнение може да повлияе на съдийските решения. Боят ще завърши с нокаут. Според моя възглед това е най-вероятният изход. Както разбирам и двамата имат намерение да завършат срещата предсрочно", заяви Сюлейман.

Източник: Sportal.bg
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Скандална пресконференция преди мача Самюъл Питър - Кличко

  0     Мнениеот mart1nezZ на 12 Окт 2008, 10:00

ВИТАЛИ СИ ВЪРНА СВЕТОВНАТА ТИТЛА, БРАТЯТА КЛИЧКО НАПИСАХА ИСТОРИЯ В БОКСА

Витали Кличко си върна световната титла във версия WBC, след като съперникът му и шампион до момента Самюел Питър от Нигерия се отказа. Тъмнокожият боксьор, известен с прякора Кошмара, не издържа на силните удари и се отказа след края на седмия рунд. Първият африканец световен шампион в свръхтежка категория, чийто мениджър е българинът Ивайло Гоцев, призна превъзходството на опонента си. Така след 1400 дни отсъствие от ринга 37-годишният Кличко си върна пояса на Световния боксов съвет. Украинецът залагаше на удари от средна дистанция и се защитаваше добре, като водеше по точки във всички изиграни рундове. С победата си Витали написа нова страница в историята на бокса, сбъдвайки общата мечта с брат си Владимир да са световни шампиони в свръхтежка категория по едно и също време. По-младият Владимир е световен шампион на Международната боксова федерация и Световната боксова организация. Завърналият се триумфално шампион не пожела да разкрие дали ще продължи да се боксира.

Източник: Sportal.bg
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Скандална пресконференция преди мача Самюъл Питър - Кличко

  0     Мнениеот oho на 15 Окт 2008, 15:56

Бебешка урина била тайното оръжие на Витали Кличко

Витали Кличко продължи да шокира боксовата общественост, след като се завърна по категоричен начин на ринга. Украинският гигант призна пред вестник "Билд", че неговото тайно оръжие била бебешката урина. С нейна помощ 202-сантиметровият колос си върна титлата на Световния боксов съвет в тежка категория, надвивайки Самюел Питър - Нигерийския кошмар в събота.

По-големият от братята Кличко споделил, че след всеки мач и тренировка той е завивал ръцете си с памперси, напоени с бебешка урина. Течността била продукт на 3-годишния му син Макс. По този начин той предпазвал крайниците от подуване.

"Детската урина е чиста и не съдържа токсични отпадъци - заяви Витали. - Малкият Макс трябваше да се изпишка за татко. Някои хора дори пият тяхната собствена урина. Лично аз не стигам до подобни крайности. Искам да препоръчам компрес от урина на Сам Питър. Той би могъл да го наложи на главата си."

Източник: Sportal.bg
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София


Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта