Най-големият сайт за бойни спортове

       

Трябва ми малко помощ!?

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Трябва ми малко помощ!?

  0     Мнениеот Lux на 16 Фев 2010, 18:11

Здравейте на всички .
Става въпрос , когато усетя, че боя идва с пълна сила и сме примерно 1 в 1 или повече няма абсолютно никакво значение в случея... започва да ме опсипва чувство на страх и можеби на паника от части .Започвам да си мисля на какво можеби е способен човека изправен срещу мен и какво може да ми направи и да не го подценявам разбира се .Но това не е проблема .. проблема идва от там че неспирам да мисля само и единствено за това и адреналина ми ше избие като гейзер през ушите!До такава степен ми се повишава че чак ми се разтреперват краката и най-важното което се случва е че спирам да гледам в противника а до него и най-интересното е че го правя несъзнателно и в много малко от случайте, в който става боя се усещам!
Искам да си дадете личното мнение за ситуацията, защото не съм най-големия биткаджия поради простата причина, че не съм биткаджия ... Веднъж ми се случи нещо странно... Бяхме с приятели и един пич (когото аз познавах) искаше да направиме спаринг и аз се сългасих поради простата причина че беше "приятелски" ,но се оказа че не е .И благодарение на мойте приятели който ме нахасаха с много силни думи отключиха нещо в мен и аз превклюяих и все едно не бях аз.ОТбивах му ударите (имам впредвид юмруци отправени към главата ми и шутове) и след това му нанесох аз удар.Най-учудващото за мен беше това не само че те (приятелите ми) постигнаха това , а и че в мен нямаше капка адреналин (или поне не съм почувствал) а само бистра мисъл.... ОТ тогава такова нещо не ми се е случвало а мина много време..
Благодаря ви предварително
Lux
Lux
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Фев 2010, 18:57
Град: sofia

Re: Трябва ми малко помощ!?

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 07 Юли 2010, 21:51

виж сега приятел аз съвет как да се биеш немога да ти дам нито пък ще се научиш от моя коментар.Но 1.Зависи срещу кого се биеш-дали може да се бие или не защото има много келеши дето се правят че могат но иначе боят им се състои от едно мая-гери и няколко юмрука. 2. когато почне боя не допускаи да те доближат даже и да ти говори (ей приятел ела да се разберем винаги пази дистанция поне от 1,50 метра ) след това като ти посегне гледаи да се дръпнеш назад и веднага следователно напред и да нанесеш удар докато той е увиснал ударати да бъде силен колкото може и никога не се съмняваи в силата на удара си защото тоя пред теб е човек не е машина и още нещо никога не мисли за боя предварително даже и да знаеш мисли си за нещо друго ако имаш приятелка и ако знаеш че искат да те бият по добре почни да и обръщаш на нея повече внимание защото така ще се разсееш и няма да мислиш за боя и ще се оспокоиш.е тва е мога да ти дам най общо което при мен е действало и никога когато падне някои на земята НИКОГА не се хвърляи върху него да го биеш гледаи слушай като се биеш и бъди съсредоточен.и мога да ти пожелая късмет :) а за повече от 2-ма и аз търся отговор смисъл такъв как да преодолея странното чувство.
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Re: Трябва ми малко помощ!?

  0     Мнениеот psypilot на 07 Юли 2010, 22:22

Въпрос на психика.. ако се биеш по-често и трупаш опит, ще свикнеш с това "чувство"
Българче завинаги !
Аватар
psypilot
 
Мнения: 118
Регистриран на: 02 Окт 2009, 20:28
Град: Бургас

Re: Трябва ми малко помощ!?

  0     Мнениеот Serdjomedin на 07 Юли 2010, 22:44

Като знаеш че ще се биеш дишай ама дишай много дълбоко и се опитай да се оспокоиш гледай го в учите и пази дистанция и не се здухвай надъхаи се (когато се надъхаш ще забравиш за адреналина) както си се надъхал срещо ония дето сте се били и ако се биеш по често с времето ти минава! главата контролира тялото така че ако искаш ще се успокоиш иначе адреналина е по добре за теб защото човек като го е страх и реакците му стават по бързи по силни и всичко е по добро но не трябва да е прекалено много де щото верно започват да треперят краката и се чустваш някакви си доста по слаб!
Serdjomedin
Аватар
Serdjomedin
 
Мнения: 89
Регистриран на: 23 Юни 2009, 14:38
Град: sofia

Re: Трябва ми малко помощ!?

  0     Мнениеот newo на 07 Авг 2010, 00:06

Страхът е нормално нещо, което изпитва всеки. Наскоро четох изказвания на Къс Д'Амато (треньора и осиновителя на Майк Тайсън) относно страха и едно от тях много ми хареса:
"Боецът, който е излязъл да се бие и не е почувствал страх, е или лъжец, или психопат."
"Keep your friends close, but your enemies closer!"
Аватар
newo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2010, 12:36
Град: Sofia

Re: Трябва ми малко помощ!?

  0     Мнениеот s3rp3n7in3 на 07 Авг 2010, 00:36

Повече спаринги! И от време на време да са малко по-тежки. Това спомага за изграждане на рефлексите. Аз по принцип ако не мога да избегна боя( към което винаги се стремя) удрям първи. Но веднъж ми се случи следното... някакъв пендел ми посегна и понеже адреналина в тоя случай няма как да го избегнеш, не само съм избягал от удара ами и съм го нацепил. И всичкото това го осъзнавам секунди, след като се е случило. Просто рефлекс.

Чувството за самосъхранение също е много важно. Винаги се старая да мисля трезво в такава ситуация...поне до колкото мога. На улицата не е като на ринга. На ринга се съсредоточаваш срещу един противник, докато на улицата бате, един момент невнимание и я бутилка в главата, я някой нож из отзад. Историята помни много такива случаи ;)
"Everybody underestimates the kick to the groin..." Bas Rutten
Аватар
s3rp3n7in3
 
Мнения: 11
Регистриран на: 31 Мар 2009, 22:55

Re: Трябва ми малко помощ!?

  0     Мнениеот YoungPitbull на 09 Авг 2010, 18:50

По добре не се бий ;)
в България хората са достатъчно спокойни и ако се държиш като нормален човек
едва ли някога ще се стигне до бой.
А относно страхът както казага по горе
той се преодолява след 1рвата размяна на удари
страхът изчезва остава само злобата и болката ;)
Аватар
YoungPitbull
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Авг 2009, 13:41
Град: Sofia

Re: Трябва ми малко помощ!?

  0     Мнениеот brat на 09 Авг 2010, 23:33

newo каде ги гледаш тези изказвания на Къс Д'Амато даи линк ако може
brat
brat
 
Мнения: 29
Регистриран на: 24 Юли 2010, 01:02
Град: sofia

Re: Трябва ми малко помощ!?

  0     Мнениеот newo на 10 Авг 2010, 23:55

brat написа:newo каде ги гледаш тези изказвания на Къс Д'Амато даи линк ако може

В един сайт - TysonTalk.com
Има отделна секция специално за разни мисли на различни хора в обкръжението на Майк и на самия него. Ще го намериш. На мен не ми отваря сайта и се изнервих с тоя нет, иначе и линк бих ти дал :frown: :frown:
П.С. Цитатите са на английски
"Keep your friends close, but your enemies closer!"
Аватар
newo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2010, 12:36
Град: Sofia

Re: Трябва ми малко помощ!?

  0     Мнениеот brat на 11 Авг 2010, 12:12

ее ако някои може да ги преведе
brat
brat
 
Мнения: 29
Регистриран на: 24 Юли 2010, 01:02
Град: sofia

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron