Най-големият сайт за бойни спортове

       

Въпрос... 'най-силният удар на улицата'

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Re: Въпрос...

  0     Мнениеот alexelguapo на 18 Фев 2010, 16:36

Напълно естествено е когато човек не може да разбере какво му се казва, да изтъкне довода, че нищо не му се казва.... Нормално. Направи се на ударен, не показвай личната си уязвимост и слабост и не ми се обяснявай. Продължи напред по темата (ако има да казваш още нещо по нея). Наистина е трудно хем да си добър спортист, хем да си интелигентен. Това го имам предвид и влизам в положение.
Поздрави!
Аватар
alexelguapo
 
Мнения: 72
Регистриран на: 05 Авг 2009, 23:12
Град: Варна

Re: Въпрос...

  0     Мнениеот katana на 18 Фев 2010, 17:01

за да не спамим темата повече,а и явно начинът ми на изразяване е разбираем за по възрастното поколение,нека конкретно да кажа какво имах предвид..но първо някои коментари-ударът с глава е много ефективен,но определено не е най силния(тревопасните се засилват по няколко метра преди да се кюснат ) силата на ударът с глава е малкия ход,изненадата,твърдостта и облата форма на черепа(формата намалява ударната площ),силните мускули на врата..но за да бъде най силния удар му липсват някои моменти-скорост,маса-не ,не цялата маса влиза в този удар,и траекторията му е прекалено къса ..но е ужасно ефективен,спор няма..
от всичко написано досега стана ясно че най силния удар който човек може да нанесе-дали на улицата или не все тая, трябва да е с крак.статистиката сочи че краката са най силната мускулна група..това беше единия фактор който зададохме в задачката.
вторият е маса-за да влезе цялата маса най добре е да има движение напред.следващия -скорост-значи трябва да е фронтален а не кръгообразен..малка ударна площ-значи да речем петата на крака,допълнителни фактори-ротация значи трябва да има въртене..

как така никой досега не спомена този удар..отдавам го че все по малко хора го тренират,и все по малко хора го използват....
ето го човекът направил най много нокаути с този ритник,17 години неподен шампион...
вижте кикът..в различните стилове има различни имена-уширо гери,сон съ,тора йъп чаги...

http://vbox7.com/play:34d3cc59

чисто физически и биомеханично,това е най силния удар който човек може да нанесе..дали го е тренирал,и дали наистина може е отделен въпрос
Аватар
katana
 
Мнения: 135
Регистриран на: 14 Юни 2009, 09:55
Град: Plovdiv

Re: Въпрос...

  0     Мнениеот alexelguapo на 18 Фев 2010, 17:09

Обаче с уговорката - уширо гери в трупа, а не уширо маваши. И то изпълнено със здраво стъпил на земята упорен крак (докато при Бени виждам и малко летежни форми - уширо тоби гери). Но , Катана, все пак имаме завъртане, което освен че дава допълнителна сила - то се вижда и ако е опитен противника има вероятност да те атакува докато си в гръб.....
Поздрави!
Последна промяна alexelguapo на 18 Фев 2010, 18:17, променена общо 1 път
Аватар
alexelguapo
 
Мнения: 72
Регистриран на: 05 Авг 2009, 23:12
Град: Варна

Re: Въпрос...

  0     Мнениеот Bartek на 18 Фев 2010, 17:19

Не съм много съгласен,макар,че уважавам ушурогерито и го използвам често.Но за най-силен удар на улицата,малко се губи изненадата,а относно силата измерена в килонютони незнам,но тази тема ме задържа доста на компа.
--- Cro Cop Team ---
Аватар
Bartek
 
Мнения: 85
Регистриран на: 09 Яну 2009, 19:20

Re: Въпрос...

  0     Мнениеот mart1nezZ на 18 Фев 2010, 17:34

Bartek, по отношение на изненадата, всичко е в зависимост от ситуацията, от момента. Според мен, уширо гери ще е най-добре ако се пласира под удар с ръка. Също така може да се използва и след атакуваща серия, като тогава ще е добре, серията да бъде на другите нива (горе и долу) за да се предизвика оголване на центъра.
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Въпрос...

  0     Мнениеот Bartek на 18 Фев 2010, 17:50

mart1nezZ написа:Bartek, по отношение на изненадата, всичко е в зависимост от ситуацията, от момента. Според мен, уширо гери ще е най-добре ако се пласира под удар с ръка. Също така може да се използва и след атакуваща серия, като тогава ще е добре, серията да бъде на другите нива (горе и долу) за да се предизвика оголване на центъра.

Така съм съгласен,ако се комбинира.Например ляв,десен ушуро гири,може,макар,че след десния ми се нанизва на маягери,но след комбиниране е много добър и красив удар.Иначе не бих рискувал да започвам бой с ушуро гери.Бих го използвал в някой ситуаций за да респектирам противника.
--- Cro Cop Team ---
Аватар
Bartek
 
Мнения: 85
Регистриран на: 09 Яну 2009, 19:20

Re: Въпрос...

  0     Мнениеот katana на 18 Фев 2010, 23:38

момчета ,аз не съм казвал че уширо гери е много подходящ за улицата,даже съм на доста противоположно мнение..наистина трябва да си го отработил до съвършенство за да си позволиш да го направиш на улицата-познавам и такива хора-таекуондисти..аз говоря за силата на удара,а за подходящи техники на улицата-нещата са доста различни..
за положението на опорния крак -не ,не здраво стъпил...говоря за уширо гери с отскок,но не отскок на височина,а по посока на удара,приплъзване вътре в самия удар,придавайки му повече сила-постъпателното движение+ротацията...а дали на бени уширото става..хммм,даже смъртни случаи има доколкото съм запознат от негово уширо гери..:) от там му е и прякора :)
но пак казвам ,говорим за най силния удар като физика и биомеханика..
за подходящи удари на улицата-тези които влизат най бързо,изненадват противника,оставят най много поражения,и при изпълнението им се откривате най малко..това свежда ритниците до много малка бройка-на пръстите на едната ръка
Аватар
katana
 
Мнения: 135
Регистриран на: 14 Юни 2009, 09:55
Град: Plovdiv

Re: Въпрос...

  0     Мнениеот racko1 на 19 Фев 2010, 01:01

Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Въпрос...

  0     Мнениеот Wolf318 на 19 Фев 2010, 01:16

katana написа:момчета ,аз не съм казвал че уширо гери е много подходящ за улицата,даже съм на доста противоположно мнение..наистина трябва да си го отработил до съвършенство за да си позволиш да го направиш на улицата-познавам и такива хора-таекуондисти..аз говоря за силата на удара,а за подходящи техники на улицата-нещата са доста различни..
за положението на опорния крак -не ,не здраво стъпил...говоря за уширо гери с отскок,но не отскок на височина,а по посока на удара,приплъзване вътре в самия удар,придавайки му повече сила-постъпателното движение+ротацията...а дали на бени уширото става..хммм,даже смъртни случаи има доколкото съм запознат от негово уширо гери..:) от там му е и прякора :)
но пак казвам ,говорим за най силния удар като физика и биомеханика..
за подходящи удари на улицата-тези които влизат най бързо,изненадват противника,оставят най много поражения,и при изпълнението им се откривате най малко..това свежда ритниците до много малка бройка-на пръстите на едната ръка

Добре Katana, спомням си когато гледах fight science и обръщаха внимание на ритниците. Там един таекуондист ако не ме лъже паметта правеше уширо гери и го изкараха около 2000 нютона мисля, не помня нито в каква мерна единица мериха, нито името на таекуондиста. После имаше един тай боксьор, и неговото име не помня, та той с коляното си генерира почти 4000 нютона (или каквато мерна единица ползваха, нютони, килонютони).

Нека коментираме и това, но да изключим "различни хора, ралзична сила" ако е възможно. Естествено може и това да го вземем предвид де. Та защо аз държа на коляното:

най силния удар който човек може да нанесе-дали на улицата или не все тая, трябва да е с крак.статистиката сочи че краката са най силната мускулна група..това беше единия фактор който зададохме в задачката.
вторият е маса-за да влезе цялата маса най добре е да има движение напред.следващия -скорост-значи трябва да е фронтален а не кръгообразен..малка ударна площ-значи да речем петата на крака,допълнителни фактори-ротация значи трябва да има въртене..

Коляното е част от човешкия крак, който както споменамена е най-силната мускулна група
Маса, за да влезе максимално маса има движение напред, може и напред и на горе...
Скорост мисля, че може да се генерира много добре, защото ударът е фронтален... е хубаво де, напред и нагоре
Ударна площ - мисля, че ударната площ е малко по-малка от петата
Допълнителни фактори - няма ротация тук, но има възможност за придърпване на тялото, което увеличава силата на сблъсъка.

Известно ми е, че си човек с дългогодишен опит и уважавам мнениято ти, но не мога да го приема, защото не съм видял нагледно по-голяма мерна единица сила, генерирана от удар с коляно. Също изследванията, които правиха във fight science доказват, че е съвсем възможно предизвикването на смърт с коляното.

Мисля, че с поста си относно ударът с коляно показах защо мисля, че той е най-силен. Би ли коментирал?


За протокола, любим удар ми е ура маваши-то
Аватар
Wolf318
 
Мнения: 71
Регистриран на: 19 Авг 2009, 14:10
Град: Бяла, Русе

Re: Въпрос... 'най-силният удар на улицата'

  0     Мнениеот Aramis на 19 Фев 2010, 14:22

Пет страници горещ спор! Човека ви пита за най-силен удар на УЛИЦАТА, не за най-силен удар в БИ според физиката, динамиката и астрологията ;) . Вие при уличен бой ще правите ли уширо гери, маваши и т.н. Аз лично на улицата не бих си вдигнал крака по-високо от коляното на противника или най-добре няма въобще да го вдигам.
Последна промяна Aramis на 19 Фев 2010, 16:14, променена общо 1 път
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron