Най-големият сайт за бойни спортове

       

Моля за съвет

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Моля за съвет

  0     Мнениеот gogo9363 на 08 Фев 2010, 16:57

ao0fjwifjnuwnhefufhhh9hfwefwk
Последна промяна gogo9363 на 28 Май 2014, 18:31, променена общо 1 път
gogo9363
gogo9363
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Фев 2010, 15:47
Град: Pleven

Re: Моля за съвет

  0     Мнениеот darkenen на 08 Фев 2010, 18:42

Е всеки има проблеми и всеки трябва сам да се справи с тях. Според мен не ходи да се биеш и не се прави на велик, защото такива много често си намират майсторите и след това съжеляват.
Имам предвид да не подценяваш това момче, защото както сам каза не го познаваш. Това е най-голямата грешка да подцениш опонента и след това......
А за ударите какво да ти кажа. Не очаквай, че някой тук ще ти каже две изречения, ще ти даде няколко съвета и ти ще си непобедим. Затова се порови из форума има много теми за уличния бой и може да научиш нещо полезно. А ако се стигне до бой не гледай да го жалиш, защото и той сигурно не би пожалил теб!!!
darkenen
darkenen
 
Мнения: 113
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 19:46
Град: Кърджали

Re: Моля за съвет

  0     Мнениеот faro на 08 Фев 2010, 21:09

gogo9363 написа:Другия въпрос е че той е физически по-здрав от мен.В смисъл,най добре казано е по-дебел от мен и се чудя дали това ще му помогне ако се бием.Знам,че по принцип масата е много важна в боя,но мисля че определено мога да го спукам ,макар и да не искам чак толкова брутално


Това направо ме уби ... lol Т'ва, че е по дебел от тебе не го прави херкулес ?!!? Даже ти си с предимство, ако ти тръгне гледай да избегнеш боя, обаче ако видиш, че боя е 100% сигурен не го пази. Както той е дебел наблегни на бързи удари, 8) НО НИКОГА НЕ ЗАПОЧВАЙ ПРЪВ БОЯ !!! Защото после ако отидите при директора това ще ти е оправдание ;)
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Моля за съвет

  0     Мнениеот spanky на 08 Фев 2010, 21:27

Значи малчуган, само ще ти кажа че с бой можеш да си навлечеш неприятности. По принцип сбиванията в тази възраст са невинни от гледна точка на по-голям човек, но знай че всичко може да се случи. Не знам какъв статус си си докарал в класа ти че единствено с бой можеш да се квалифицираш някъде в йерархиата сред своите съученици. Още от сега ти казвам че подхода ти е грешен. Такива отворковци винаги ще има, не можеш да биеш всички. По-добре се замисли с какви качества можеш да излезеш пред това момчеа, вместо да се чудиш как да го пребиеш. Това е комплексарско мислене.

Съвет тук как да набиеш някой няма да получиш по простата причина че това е сайт за бойни изкуства и самоотбрана - тоест когато си нападнат и нямаш избор и трябва да защитиш живота си. Помисли си ако го удариш на неподходящо място и го осакатиш за цял живот как ще го приемат родителите ти?

В твоя случай обаче не става дума за тормоз, не става дума за самоотбрана! Ти просто искаш да го набиеш защото се прави на по-велик от теб. Така ли ще се оправяш и занапред в живота с хората?

Наскоро бях гледал тук в сайта някакво клипче за подобен вид спречквания. Когато той идва и те гледа лошо, бута те, и така нататък, просто се спри до него, погледни го в очите и го попитай "Да ме набиеш ли искаш?". Само толкова е нужно. Ако можеш го кажи и пред повече хора да те чуят. Тогава той има два варианта - ако налети на бой, тогава е неизбежно и ще се защитаваш, защото той е нападнал пръв. В дори и да те понатупа малко, всички ще видят, че той е започнал пръв и поне пред директора няма да имаш големи ядове. Бъди готов за всичко. Но другия вариант да се спече и да не направи нищо. Така си го победил без да се налага да се биете.

Мисли повече как да преодоляваш такива препятствия, защото те са много често срещани в живота. Трябва да знаеш че хората които решават всичко с бой са най-безпомощни. Боят е нещо лошо и грозно (освен в случаите, когато няма друг изход, какъвто НЕ е при теб), за слаби и безсилни хора.
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София

Re: Моля за съвет

  0     Мнениеот gogo9363 на 08 Фев 2010, 23:34

ao0fjwifjnuwnhefufhhh9hfwefwk
Последна промяна gogo9363 на 28 Май 2014, 18:32, променена общо 1 път
gogo9363
gogo9363
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Фев 2010, 15:47
Град: Pleven

Re: Моля за съвет

  0     Мнениеот riotstarter на 08 Фев 2010, 23:39

Няма как да се защитиш по този начин без да го нараниш, но можеш да се защитиш без да се стига до бой. Директор, класни, родители... в твоята възраст и тези хора биха могли да оправят нещата много по-добре от вас двамата.
Аватар
riotstarter
 
Мнения: 82
Регистриран на: 03 Май 2009, 14:22
Град: София

Re: Моля за съвет

  0     Мнениеот faro на 09 Фев 2010, 00:24

gogo9363 написа: Аз никога не съм скачал първи на бой и винаги съм се опитвал да го избегна,защото аз по принцип не съм любител на боя.

Ти ако не си любител на боя, нямаше да мислиш по този начин. Гледам си писал, че искаш да го набиеш без да го нараниш? Това бои ли е ? Или искаш да го стреснеш и да спре да те закача. Много хора ти споменаха, че до бои се стига само ако той те нападне, а ти трябва да се защитаваш. Моят съвет е, че просто не трябва да го оставяш да ти се качва на главата. Напълно те разбирам имам голям опит с подобни хора. Които буквално си търсят боя, но аз не се занимавам с такива отрепки. В повечето случаи тези дето те закачат са пълни олигофрени. Само веднъж ми се наложи да се защитавам, но не аз бях виновен, момчето което ме нападна просто имаше много, ама много слаба психика. И както обикновенно те не издържат и ме нападат Аз почти винаги съм нащрек за такива '' биячи ''
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Моля за съвет

  0     Мнениеот sme6kov на 09 Фев 2010, 01:22

Абе малчо... Аз съм на 16 години, малко по-голям от теб. Добре виж... Той може би те мисли за смотаняк. Като ти се надъха нещо му влизаш много остро! Той ще даде задна защото не го очаква от теб и тогава ще се замисли това което ти си мислиш... Щом си по-висок отиваш над него гледаш го надоло и му казваш "Дребен не си уцелил човека". Друг е въпроса, че ако съм на негово място ще те нокаутирам :D
Аватар
sme6kov
 
Мнения: 134
Регистриран на: 26 Авг 2008, 22:07
Град: Варна

Re: Моля за съвет

  0     Мнениеот Логрус на 09 Фев 2010, 12:05

Бъркам ли или току що коте влезе в лъвската бърлога, ех младост младост lol (не че аз съм толкова дърт де :DD )
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Моля за съвет

  0     Мнениеот amateur на 09 Фев 2010, 17:09

Удряй първи.... силен и неочкван удар..... 1вия удар е най-важен...... удряш в брадата или в носа..... след това като те нападне се дърпаш назаде докато не видиш че ти е удобен за 2ри удар и така докато видиш че той се е уплашил, а оплаши ли се нататък става лесно....... опитаи се да избягваш ударите му защото щом е по-голям от теб и удара му е по-силен....... доколкото за пред директора просто се извни и се съгласяй с него не обвиняваъ другия няма смисъл,прекалено малък си за тейки наказания........ нищо не могат да ти направят.....
amateur
amateur
 
Мнения: 13
Регистриран на: 05 Фев 2010, 01:25
Град: Долни чифлик

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта