Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Самбо
10
3%
кикбокс
12
3%
бокс
16
5%
MMA
25
7%
карате
33
10%
Taekwondo
115
36%
Джудо
14
4%
Муай - Таи
23
7%
Джиу - Джицу
38
11%
Друго ( Какво ? )
32
10%
 
Общо гласове : 318

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот KcD на 21 Авг 2010, 11:50

Не е важно срещу какво изкуство се биеш,а срещу какъв боец.В смисъл не е гаранция че боксьора ще нарита каратиста или джудиста,както и обратното.Както казах важно е какъв е противника ти не стила му...и все пак по темата бих казал че най-неподходящо,НЕ НАЙ-СЛАБО,a най-неподходящо е Джиу-Джицуто.
KcD
KcD
 
Мнения: 142
Регистриран на: 14 Авг 2010, 18:01
Град: Панагюрище

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот unearth на 21 Авг 2010, 12:29

От изброените,за най-неподходящи бих заложил главно на таекуондото и каратето,поради смешния,ако може да се нарече гард(нищо лично).

Все пак за най-ефективно бих посочил бойните изкуства,които са направени ЗА улицата,не за ринга.Визирам Филипино Кали и др.Гледах доста скептично на тея неща,но след като ми го приложиха на мен самия,се убедих в ефективноста му.Човек,който го владее,според мен е най-добре подготвен за улицата :)

ПС: Колкото до това каратиста,дето е пребил боксьора,без да използва крака,наистина много ми се иска да го видя,иначе няма начин да повярвам :)
unearth
unearth
 
Мнения: 54
Регистриран на: 22 Мар 2009, 12:55
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот dimzata на 21 Ное 2010, 22:28

най-неприложимо е таекуондото...нищо против спорта но ръката е много по бърза от крака
dimzata
dimzata
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Ное 2010, 20:56
Град: Burgas

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот BogomilStankov на 29 Ное 2011, 00:10

То хубаво си сложил "Карате" в анкетата,ама се замисли за момент,че примерно има разлика между Шотокан (Който е напълно подходящ стил за улицата,даже мога да вметна,че според моето виждане за нещата е един от перфектните стилове за защита на улицата) и Киокушин (Стил който е напълно неприложим на улицата,защото това е спортен стил карате) ..,но както и да е.. гласувах за Таекуон-до,поради разбираеми причини.
Литър пот спестява 4 литра кръв.

http://www.youtube.com/watch?v=lsSC2vx7 ... plpp_video
Аватар
BogomilStankov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Ное 2011, 20:11
Град: Варна

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот jamski на 29 Ное 2011, 02:38

Много слаби коментари, прочетох повече от полувината и се уверявам че въобще повечето нямат идея за какво става въпрос...Киокошина бил слаб?Последния мма сблъсък в габорво шампиона е "киокошинец" както и най-големия шампион на к-1 Семи Шилт.....явно не знаете, но там всичко е на голо.Ударите с крак и ръце,синините са редовни там нещо за което боксьорите си нямат и идея...комбинациите с ръце са интензивни краката са им много силни въобще не знаете за какво говорите, БДД било неефективно?С ключ можеш да убиеш човек тежащ 20 килограма над тебе не с тупалки ами само с ключ..
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот KcD на 29 Ное 2011, 03:38

Jamski говориш глупости пич...Киокушина е бойно изкуство,бокса е боен спорт,така че не говори по инерция че боксьорите си нямат идея за синините.Боксьора получава 20 пъти повече синини,сътресения,аркади,счупване на носа,разбиване на скули,удари в дроба или корема.
KcD
KcD
 
Мнения: 142
Регистриран на: 14 Авг 2010, 18:01
Град: Панагюрище

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот BogomilStankov на 29 Ное 2011, 12:38

jamski написа:Много слаби коментари, прочетох повече от полувината и се уверявам че въобще повечето нямат идея за какво става въпрос...Киокошина бил слаб?Последния мма сблъсък в габорво шампиона е "киокошинец" както и най-големия шампион на к-1 Семи Шилт.....явно не знаете, но там всичко е на голо.Ударите с крак и ръце,синините са редовни там нещо за което боксьорите си нямат и идея...комбинациите с ръце са интензивни краката са им много силни въобще не знаете за какво говорите, БДД било неефективно?С ключ можеш да убиеш човек тежащ 20 килограма над тебе не с тупалки ами само с ключ..



Явно е,че ще трябва да се върнеш на първа страница и отново да се запознаеш с темата и по-точно с дискусията.
Литър пот спестява 4 литра кръв.

http://www.youtube.com/watch?v=lsSC2vx7 ... plpp_video
Аватар
BogomilStankov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Ное 2011, 20:11
Град: Варна

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот kart0fffff на 28 Фев 2012, 11:29

Така,да изкажа и аз мнение по въпроса.Всяка 1 техника от всяко 1 изкуство може да ви е полезна АКО я владеете и знаете как и кога да я приложите.Друг е въпроса за т'ва на какво ви учи спорта който тренирате,и за т'ва ще изкажа мнение че според мен няма неподходящи изкуства,но според мен най-подходящи са-Борба,Бокс,ММА-просто хората които ги тренират са най-уверени в уменията си(което е най-важното в мелето) :)
Гледай светлината и се любувай на нейната красота. Затвори очи и се взирай. Което си видял преди, вече го няма, а което ще видиш после, все още не се е появило - Леонардо Да Винчи
kart0fffff
kart0fffff
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Ное 2011, 14:56
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Delqn на 28 Фев 2012, 11:52

Всяко бойно изкуство или боен спорт е приложим,в зависимост от ситуацията.Означава ли,че борбата е неприложима,когато срещу теб са 3 човека и ти сборваш единия и другите двама почват да те ритат в главата;или например бокса-докато посягаш да удряш,те намушкват отзад с нож например.Всички бойни изкуства са приложими на улицата,но там в 99% от случаите не сте 1 на 1,тъй като нападателите винаги се подсигуряват като са или въоръжени,или просто са повече.
Delqn
Delqn
 
Мнения: 32
Регистриран на: 07 Яну 2010, 21:31
Град: Пловдив

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот TyroneSpong89 на 28 Фев 2012, 14:56

BogomilStankov написа:То хубаво си сложил "Карате" в анкетата,ама се замисли за момент,че примерно има разлика между Шотокан (Който е напълно подходящ стил за улицата,даже мога да вметна,че според моето виждане за нещата е един от перфектните стилове за защита на улицата) и Киокушин (Стил който е напълно неприложим на улицата,защото това е спортен стил карате) ..,но както и да е.. гласувах за Таекуон-до,поради разбираеми причини.


За шотокана съм съгласен,че е наистина приложим за улицата,но не разбрах защо киокушин да не е,не искам да се отклонявам от темата но не смятам,че си прав,добре приемам,че е спортен стил карате,но извън състезателният правилник има доста видове удари за които хората който не са се занимавали няма как да знаят,отделно с това също често срещана заблуда е и,че гарда им бил нисък не можели да удрят с ръце,държа да поясня,че се тренират и удари в главата идентични както в бокса,кикбокса и тн.Лично аз смятам,че киокушин карате е най-малкото еднакво приложим с останалите,ако не и по приложим от тях!
А колкото до анкетата мисля,че таекуондо и самбо и жу-житсу са най-малко приложими!
Аватар
TyroneSpong89
 
Мнения: 23
Регистриран на: 13 Дек 2010, 23:40
Град: Varna

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта