Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Самбо
10
3%
кикбокс
12
3%
бокс
16
5%
MMA
25
7%
карате
33
10%
Taekwondo
115
36%
Джудо
14
4%
Муай - Таи
23
7%
Джиу - Джицу
38
11%
Друго ( Какво ? )
32
10%
 
Общо гласове : 318

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Victor на 28 Фев 2012, 15:16

Няма калпави бойни изкуства , има калпави практикуващи. Добре де, може и да има калпави бойни изкуства, но ви уверявам че има тайкуондисти, които могат да скрият шапката на много състезатели от 'по-подходящите' бойни изкуства. Аз тренирах кикбокс над 10 години и сега ходя отвреме-навреме(тренирам основно джудо), треньорът е много добър, но от голяма част от хората чеп за зеле не става. 'За улицата' може би предполага необучени противници като формулировка, но ако ми позволите сравнението, предпочитам състезател от националния по таекуондо пред някой келеш, дето само дреме в залата. Не мога да им се начудя на такива защо си харчат парите и губят времето, но наистина има хора, които само присъстват без грам амбиция за развитие.
Аватар
Victor
 
Мнения: 56
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 11:24
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Diazfan95 на 28 Фев 2012, 16:20

Според мен не е важно какъв е бойния спорт ,а какъв е самия боец,защото на ринга/татамито и на улицата има разлика....
Diazfan95
Diazfan95
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Фев 2012, 23:33
Град: Smolian

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот junior1dos1santos1 на 28 Фев 2012, 21:41

Kендо (剣道 – Пътят на меча) е традиционно японско бойно изкуство, това е най -доброто изкуство за улицата ....един майстор на кендо без проблем ще с е справи с 4-5 боксъора и бореца
Последна промяна junior1dos1santos1 на 28 Фев 2012, 22:03, променена общо 1 път
respect five fear none
Аватар
junior1dos1santos1
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Фев 2012, 17:43

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот junior1dos1santos1 на 28 Фев 2012, 22:01

Те Кион като бойно умение включва удари с ръце и крака, хвърляне, събаряне, захвати и ключове. То съдържа и боравене с някои традиционни оръжия – дълга и къса тояжка, нож, меч и др. Акробатичните умения са друга неразделна част от практиката му. още едно добро бойно изкуство за улицата
respect five fear none
Аватар
junior1dos1santos1
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Фев 2012, 17:43

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Aramis на 28 Фев 2012, 22:12

junior1dos1santos1 написа:Kендо (剣道 – Пътят на меча) е традиционно японско бойно изкуство, това е най -доброто изкуство за улицата ....един майстор на кендо без проблем ще с е справи с 4-5 боксъора и бореца


Ако си носи Катаната...сигурно :roll: . Пич, е сега ще те накацат обичайните заподозрени във форума :DD .
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот RIOT88 на 28 Фев 2012, 22:54

TyroneSpong89 написа:А колкото до анкетата мисля,че таекуондо и самбо и жу-житсу са най-малко приложими!

Ще се опиташ ли да се аргументираш защо самбото е най-малко приложимо?
Аватар
RIOT88
 
Мнения: 83
Регистриран на: 22 Окт 2011, 21:14
Град: Sofia

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот TyroneSpong89 на 28 Фев 2012, 23:39

RIOT88 написа:
TyroneSpong89 написа:А колкото до анкетата мисля,че таекуондо и самбо и жу-житсу са най-малко приложими!

Ще се опиташ ли да се аргументираш защо самбото е най-малко приложимо?


Имах в предвид спортното самбо,не смятам,че е удачно да събаряш някой на улицата,тъй като ако са повече хора става страшно за теб самия,по-добрия вариант е някоя техника с ръце или крака ако имаш възможност,като цяло не подкрепям уличните сбивания,стават големи сакатлъци,подкрепям правилото бой само в залата и това е...

Не съм искал да умаловажа някое БИ,всяко си има силни и слаби страни!
Поздрави!
Аватар
TyroneSpong89
 
Мнения: 23
Регистриран на: 13 Дек 2010, 23:40
Град: Varna

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот racko1 на 29 Фев 2012, 00:12

Как така след случката с Багата продължавате все още да обсъждате темата "уличен бой" бе боклуци прости!!! Вие не сте адекватни, сериозно!!!
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Sunrise на 29 Фев 2012, 11:06

Тъпи копелета не се усещат. Но осатави това като влязох в Sportal сутринта ми стана тъжно има статия в която Кобрата разправя че като малък е се е бил с контрольори и отдолу има комнтар "Дано свършиш като твоя приятел Багата" това направо ме потресе. Много завислив и долен народ сме.
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот TheBeast на 29 Фев 2012, 11:52

Багата не е единствения, на който му се случва такова нещо... миналата година друг спортист беше наръган с нож в дискотека.. зачестяват все повече случаите, в които спортисти или не, биват наръгани с нож простреляни и по някакъв начин осакатени... в последните години по мои наблюдения народа превъртя, не може 10 човека да налагат един и да се намери единайсти, който да го наръга с нож или отвертка или каквото му е под ръка... всеки се мисли за играч и живее в свой собствен свят. докато има такива боклуци ще продължават и черните хроники... Дано Багата се възстанови възможно най-бързо и да ни радва отново с успехи на световния ринг!
TheBeast
TheBeast
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2011, 14:12
Град: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта