Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Самбо
10
3%
кикбокс
12
3%
бокс
16
5%
MMA
25
7%
карате
33
10%
Taekwondo
115
36%
Джудо
14
4%
Муай - Таи
23
7%
Джиу - Джицу
38
11%
Друго ( Какво ? )
32
10%
 
Общо гласове : 318

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Sunrise на 31 Яну 2010, 18:11

хахахах нема вариант бате каратист да се опре на боксьор lol като му играе без крака а и по принцип но това е друга тема.... явно некой 7 дан е играл на някое начинаещо боксьорче..направи клип като се бият следващия път и искам да ми го пратиш
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Логрус на 08 Фев 2010, 17:10

Боят освен сблъсък на физика е и сблъсък на психика. Един боксьор, поне се очаква от него :roll: , има увереност в своите юмруци. Той знае, че като те удари, теб ще те заболи, ще паднеш, въобще ще ядеш бой. Всяко бойно изкуство, което успешно развива тези две черти у практикуващия, е ефикасно. Можеш ли да удариш човек, така че да го нараниш и имаш психиката - има и начин да постигнеш своето. Теоретично един ТКД може успешно да се защитава и да напада с краката си, на практика това означава обаче да не губи равновесие и да не пада като презряла круша, защото съм се нагледал много на такива по състезания и за мен това си е човек-щета.

Като цяло може много безсмислено да се философства по темата. Няма такова нещо, на улицата, като "аз тренирам бокс, ти тренираш ушу, следователно аз съм по-силен и ще те бия". Което и БИ да сложите, няма да получите смислена математическа формула.
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Electrics на 07 Мар 2010, 00:37

Малко безмислена тема според мен...пък и повечето хора вероятно ще изкажат мнението си според това,какво БИ тренират.Аз лично тренирам и предпочитам BJJ,когато става въпрос за 1 vs 1 както викаше един събаряш го на земята и тукати в главата...в кръгът на шегата разбирасе (: Поздрави!
Аватар
Electrics
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Окт 2009, 21:27
Град: sofiq

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот zdravko85 на 07 Мар 2010, 16:47

на мнение сам че всяко бойно изкустое приложимо на улицата, СЛЕД КАТО БЪДЕ МОДИФИЗИРАНО. не смятам че има някое бойно изкуство/ боен спорт може да бъде използван 1:1 в реална ситуация. Мн от вас споменахха бокса като най приложимо БИ на улицата...само ще спомяна че всеки път когато майк тайсън се е бил на улицата секи път си е чупил ръцете. боксьорите си чупат ръцете и с бинтован+тапнати+1оз ръкавици по състезанията , пак камоли с голи ръце.помням си че на първото ми състезание по кикбокс, се оплаквах на треньора ми че са тапнали ръцете така че ми е трудно да си свия юмрука, той ми каза- бе виж сега ако 1 удар е достатъчно силен да нокаутира някого, то дефинтивно е достатъчно силен да ти счупи ръката...чупил сам 5та метакърпална кост с шоз ММА ръкавици удряки лапа....смятай кво ше стане с ръката ми ударя ли с гоили ръце някои в...челото да речем...това което искам да кажа не е че бокса е неприложим на улицата а че трябва да бъде модифициран (даречем удари с длан и тнг...)

та отклоних се от темата....соред мен всяко бойно изкуство след лека модифиация е приложимо на улицата. единственото ми збиване беше: ударих го с коляно в топките , гилотина в стойка за около 2-3 сек и използвах нжилотинта да го хвърля на земята и на земята ударих го 1 път с пета (стомп) в гърдите. имаше двама авери с него никoй не напраи нищо и той се сдуха ...с лед тва се извиних (въпреки че той си го търсеше) подадох му рака да стане и сичко беше 6. така че и граплинга може да бъде използван бои(тва беше примера), но модифциран, не даречем да зема кеза гатама и да го чакам 0 сек да се измори и оттам да хода за ключ или тнг..:-)
сори бая дълъг се получи поста. а сетих се за едно бойно изкуство де нестава за улицата: жълто нбамбоо се нарича (дори познавам човекй които го тренира :-) Ето link:
http://www.realistic-martial-arts.net/b ... amboo.html
сори за правописа, но киризатора ми е кошмар
zdravko85
zdravko85
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Дек 2009, 21:41
Град: Halle, Germany

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот xaxoxixu на 21 Апр 2010, 22:52

Стига да владееш добре бойното изкуство мисля, че ще ти послужи добре при конфликт.Тук трябва да се разберем каква е ситуацията, колко на колко е боя.Ако е 1х1 то и джудото,джиу - джицу, борбата и т.н. ще се укажат доста удачно средство да унижиш (както лично аз обичам да правя) съперника си :) , но когато си сам срещу няколко страйкинга и смелоста са фактор! Една комбинация каквато е ММА или самбото ще свърши чудесна работа :)
Или се престрашаваш и излизаш на сцената, или цял живот оставаш зад колисите!
Аватар
xaxoxixu
 
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Мар 2010, 16:51
Град: Монтана

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот street2fighter на 16 Май 2010, 10:52

няма бойно изкуство което поне малко да не ти помогне.Но според мен Taekwondoto е най-неподходящо от тези тука защото е почти само крака.А на улицата попринцип краката не се използват толкова много
Смелост не означава да нямаш страх.Да си смел значи да те е страх и да продължиш напред
Аватар
street2fighter
 
Мнения: 100
Регистриран на: 31 Окт 2009, 22:00
Град: burgas

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Хрис на 20 Авг 2010, 22:17

Таекуондото разбира се пребивал съм таекуондист на улицата и то само с 2 удара.
Хрис
Хрис
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:56
Град: Варна

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Flajolet на 21 Авг 2010, 09:16

street2fighter написа:няма бойно изкуство което поне малко да не ти помогне.Но според мен Taekwondoto е най-неподходящо от тези тука защото е почти само крака.А на улицата попринцип краката не се използват толкова много


Точно това си мислех и аз - докато повечето бойни изкуства малко или много те подготвят за реален конфликт макар и под определен правилник, таекуондо сякаш най-много се отдалечава от реализма. Добавям и Капоейра тъй като и 2те изкуства са повече ефектни отколкото ефективни.
Тренировки по Граплинг / BJJ - Варна - http://varnagrappling.wordpress.com/
Аватар
Flajolet
 
Мнения: 89
Регистриран на: 12 Окт 2009, 16:30
Град: Varna

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот bandwidth на 21 Авг 2010, 09:47

Да вметна нещо и аз, като бивш таекуондист.... Вярно е, че състезателния правилник на таекуондо-то го осакатява в реална ситуация. Но зависи кой какво цели с тренировките. В ITF например се застъпват повече реални неща, и ако това търсиш.... Иначе тренировките са си достатъчно интензивни за да развиеш достатъчно сила, издръжливост, експлозивност. А всико това ти дава шанс навсякъде да реагираш по подходящ начин. А най-доброто е да направиш така, че да избегнеш боя :). Виждал съм шефа на благоевградски клуб, който е 184см и 120 кг. да унищожава няколко души, а и аз съм имал няколко случая, в които съм се справял екстра. Така, че е до конкретна ситуация и противник.
Аватар
bandwidth
 
Мнения: 81
Регистриран на: 17 Ное 2008, 10:44
Град: Devin

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот goldendarknnes на 21 Авг 2010, 11:40

Тъй като живея в доста враждебен квартал и трябваше да направя нещо по въпроса за самозащитата и открих че всички бойни изкуства са добри ТКД-то е с най-голям избор от удари с крака затова за ударите с крака използвах ТКД обаче ТКД има един голям недостатък гарда затова за гарда и ударите с ръце използвах техники от бокса и муаи тая успях да попия нещо и от граплинга и се получи нещо доста сполучливо ;)
goldendarknnes
goldendarknnes
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Авг 2010, 12:18
Град: Sofiq

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта