Най-големият сайт за бойни спортове

       

Доколко е ефективно BJJ на улицата (главно ключовете)

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Доколко е ефективно BJJ на улицата (главно ключовете)

  0     Мнениеот EDDIX на 15 Дек 2009, 17:46

Основните кючове са страхотни ,но какво би станало ако:
"armbarr" Може би най-основнич и хубав ключ ,има го при много бойни изкуства.Когато го закючиш устата на противника се намира на перфектни места за хапане.
И при други кючове и душене ,е много лесно да ви захапят.
Също така ако закючиш някой ,надали директно ще му спраскаш раката,рамото и др.А по навик ще чакаш да тупне или да каже че се предава :D (кофти).
Иначе не говорим за "ground and pound" , което е може би най-ефективния край на всяка улична битка.
Стана ми много интересно ,като се замислих по въпроса.С удоволствие бих прегледал ваще мнения по въпроса.И ако някои има опит, : оше по добре. :idea:
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Доколко е ефективно BJJ на улицат (главно кючовете)

  0     Мнениеот pikaso на 15 Дек 2009, 18:05

Хехехе lol
За хапане от позиция в която съм му заключил армбар ще му бъде доста трудно да ми нанесе големи поражения (особенно ако съм с дънки, нека си хапе колкото иска). А и освен това не е толкова лесно да захапеш някого от тази позиция. По-лошо е, че заключвайки армбар ще съм изправен пред дилемата да му счупя ръката и да попадна под угрозата да ме съди или да чакам да тупне и като го пусна да се изправи и да поднови наново двубоя, но вече от съвсем различна позиция. :roll:
За това мисля, че ако нямаш намерение да чупиш кост по добре не заключвай ключ или ако заключиш след като го посплашиш и го накараш да тупне гледай да се изправиш по-бързо от него и да му вкараш една хубава довършваща серия удари в сурата lol щото иначе дефакто боя ще продължи с неясен изход.
Много по-удачни ми изглеждат задушаващите хватки при които опонента може да изпадне в безсъзнание, но пък са и опасни да не се прекали и после да ме съдят за убийство. Абе извода май е, че най-добре за уличен бой си е яко тупаници по каската и туй е. :DD
pikaso
pikaso
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Ное 2009, 20:33
Град: Карлово

Re: Доколко е ефективно BJJ на улицат (главно кючовете)

  0     Мнениеот spanky на 15 Дек 2009, 23:10

БЖЖ не е само ключове а това което може да бъде полезно на улицата е усетът за контрол на опонента на земята, заемане на по-добра позиция, измъкване от неудобни захвати - общо взето защитата. Иначе като чисто бойно изкуство и с ключовете не би било приложимо дори в MMA, затова си има "граплинг за MMA" в който се учат позиции, но при условия на свободен двубой - с нанасяне на удари, а не само захвати. Това вече би било много по приложимо на улицата. Но уменията и техниката придобити от БЖЖ си остават на улицата и дори по-лесно влизат в приложение от колкото страйкинг техниките. Друг е въпросът че на земя на улицата не е добра идея да се стои много време.
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София

Re: Доколко е ефективно BJJ на улицат (главно кючовете)

  0     Мнениеот Sunrise на 15 Дек 2009, 23:32

spanky написа: Друг е въпросът че на земя на улицата не е добра идея да се стои много време.


да бате там доминиращите удари са дузпата и волето няма общо с БЖЖ :DD
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Доколко е ефективно BJJ на улицат (главно кючовете)

  0     Мнениеот racko1 на 16 Дек 2009, 01:10

От личен опит знам че намериш ли се на земята на уличен бой, много трудно можеш да се измъкнеш без да те наритат едно хубаво и в най-добрия случай можеш да се изправиш само с някоя цицина на главата или синка по гърба, а в по-лош случай може и да не станеш известно време което е кофти.. :D За това песниците са си най-добра алтернатива :)
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Доколко е ефективно BJJ на улицат (главно кючовете)

  0     Мнениеот Flajolet на 16 Дек 2009, 19:37

шамари написа:
EDDIX написа:Основните кючове са страхотни ,но какво би станало ако:
"armbarr" Може би най-основнич и хубав кюч ,има го при много бойни изкуства.Когато го закючиш устата на противника се намира на перфектни места за хапане.
И при други кючове и душене ,е много лесно да ви захапят.
Също така ако закючиш някой ,надали директно ще му спраскаш раката,рамото и др.А по навик ще чакаш да тупне или да каже че се предава :D (кофти).
Иначе не говорим за "ground and pound" , което е може би най-ефективния край на всяка улична битка.
Стана ми много интересно ,като се замислих по въпроса.С удоволствие бих прегледал ваще мнения по въпроса.И ако някои има опит, : оше по добре. :idea:

Мой, казва се ключ, а не кюч!


lol

Всеки може сам да говори от собствения си опит колко му е помогнал граплинга на улицата и все пак няма по добър стил който да ти дава такъв контрол над опонента. Не става въпрос за какъв ключ ще му направиш там на улицата а става въпрос за това че ти винаги ще си в по добрата позиция, винаги ще контолираш ситуацията. Става дума за КОНТРОЛ а пък и най голямия майстор няма да се занимава с ключове а ще си вземе някоя удобна позиция и другия като си няма и на представа за какво иде реч ще бъде... да кажем доминиран ( а не зверски пребит )
Тренировки по Граплинг / BJJ - Варна - http://varnagrappling.wordpress.com/
Аватар
Flajolet
 
Мнения: 89
Регистриран на: 12 Окт 2009, 16:30
Град: Varna

Re: Доколко е ефективно BJJ на улицат (главно кючовете)

  0     Мнениеот Judista на 16 Дек 2009, 19:59

Ми имал сам случей когато се сбих, а аз сам джудист :evil: Значи ситуацията беше такава, че аз го саборих и направих клуч тои се опита да ме захапе но аз хо ударих в носа и си изместих крака до главата а не на главата и пак стана ключа!
Истинският майстор е този, който знае как да си контролира силата, a не как да я използва. ..
Judista
Judista
 
Мнения: 49
Регистриран на: 22 Окт 2009, 20:17
Град: silistra

Re: Доколко е ефективно BJJ на улицат (главно кючовете)

  0     Мнениеот Flajolet на 16 Дек 2009, 20:23

Радвам се че уменията ти са ти послужили. Трябва да се обяснява в залите че с започването на заключваща техника на улицата чивек си навлича голяма отговорност - нещо като да извадиш нож - никой на улицата няма да потупа че се отказва а обратното - щр търси до последно да те набара и щом си тръгнал за ключ ще трябва да чупиш и съответно да си готов да носиш отговорност !

Judista - би ли разказал по пордобно какво стана след като направи ключа ( кой точно ) какво се случи, да доразкажеш само.
Тренировки по Граплинг / BJJ - Варна - http://varnagrappling.wordpress.com/
Аватар
Flajolet
 
Мнения: 89
Регистриран на: 12 Окт 2009, 16:30
Град: Varna

Re: Доколко е ефективно BJJ на улицат (главно кючовете)

  0     Мнениеот sofia на 17 Дек 2009, 01:09

На улицата е минус да си на земята, независимо в каква ситуация, дали ти над противника, той над тебе, дали имаш надмощие на земя и тн. Пази се от земята. Гледай другия да е долу и ти да контролираш нещата. И най-вече избягвай конфронтации на улицата...
sofia
sofia
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Сеп 2009, 01:03
Град: София

Re: Доколко е ефективно BJJ на улицат (главно кючовете)

  0     Мнениеот Flajolet на 17 Дек 2009, 09:31

sofia написа:И най-вече избягвай конфронтации на улицата...


Най-добрия съвет ! ;)
Тренировки по Граплинг / BJJ - Варна - http://varnagrappling.wordpress.com/
Аватар
Flajolet
 
Мнения: 89
Регистриран на: 12 Окт 2009, 16:30
Град: Varna

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта