Най-големият сайт за бойни спортове

       

Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот Insensible на 02 Яну 2010, 01:00

Здравейте на всички ... при мен най-големи щети като се бия причинявам с краката,но адски рядко ми се е случвало да използвам като 1 удар ударат с крак ! Защото,човек незнае какъв е човека срещо него ... може да тренира и той нещо,а ударат с крак може мн лесно да се блокира (искам да кажа че неподценявам противника колкото и смотан да изглежда)... а както казаха и мн други преди мен изненадата играе клучова роля в 90% от случаите... тези 10% който остават са за случайте в които този изненадващ удар не е попаднал в целта или на място което да нанесе максимално щети на противника :) Аз поне сваляли противника нанасям един - два удара с крак (не с всичка сила) в главата или градният кош и веднага следва клуч .... абсолутно при всички случаи,наблягам на клучовете на рацете предимно... мн по лесно ги чупя ако се налага :) ....
,,Справедливостта без сила е нищо,а силата без спарведливост е насилие"
Аватар
Insensible
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Дек 2009, 15:59
Град: Троян

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот TheWolf на 02 Яну 2010, 17:05

Най интересния ми бой беше преди 2 месеца ( края на октомври ) с 2ма цигани. Гледам псуват някакъв дядо и забавих стъпката си щото мразя циганите , ненавиждам ги , а и си падам бръснат скинар ... Та и както предположих единия блъсна дядото и човека падна , което ме вбеси адски много и се засилих към " Гоблин " (циганин) по време на засилката още извадих ножа и му посегнах към лицето ама гоблина си дръпна главата , нямах избор и чат с кубинките едно ЙОКО гери в гърдите , което го повали. Ама и дядото нинджа , станал и зачаткал другия даже му разби устата :D панаир беше. Да знаете само не ме мислете сега за някакъв дето убива гоблини на ред. Не позволявам дори пердето та ми падне пред очите , а и ножа го държа така че да не го наръга , а да го одраска да си има белег , че като го видя да го знам кой е :D
Извод : Действай грубо , изненадващо и с максимална сила !
България над всичко !!!
Има два вида бойци. Такива , които се бият за самочувствието си и такива , които се бият за живота си.
TheWolf
TheWolf
 
Мнения: 130
Регистриран на: 17 Яну 2009, 15:41

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот Sunrise на 02 Яну 2010, 19:31

Похвално че си помогнал на дядото но с тоя нож ще си изгубиш зъбите някъде.... Виждал съм пред една дискотека как един посегна с нож като тебе нищо не не прави и последствията бяха критични скачаха му по глвата в буквалния смисъл на думата... подобни неща са се случвали и с газови пистолети знам и случаи за палки бухалки които ги чупят в главите на притежателите им :?


Ножовете са за путки,за хора които са несигурни в личните си способности за комплесари с чувство за малоценност и не забравяйте: Който нож вади от нож умира!!!
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот Aramis на 02 Яну 2010, 20:37

Sunrise написа:Похвално че си помогнал на дядото но с тоя нож ще си изгубиш зъбите някъде.... Виждал съм пред една дискотека как един посегна с нож като тебе нищо не не прави и последствията бяха критични скачаха му по глвата в буквалния смисъл на думата... подобни неща са се случвали и с газови пистолети знам и случаи за палки бухалки които ги чупят в главите на притежателите им :?


Ножовете са за путки,за хора които са несигурни в личните си способности за комплесари с чувство за малоценност и не забравяйте: Който нож вади от нож умира!!!



Е ти какво искаш да ми кажеш, че всички които тренират Пекити Търша(което е бойно изкуство не по-малко от бокса и самбото) и носят ножове са путки, така ли?Те са до толкова сигурни в способностите си с нож, че и мене и тебе могат да ни обезкостят.Стига да знаеш как да боравиш с нож и най-важното кога да вадиш нож, не виждам защо да не носиш такъв.
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот TheWolf на 03 Яну 2010, 02:16

Да съм ти искал мнението ? Недей да говориш без да ме познаваш става ли ;) Случайно покрай баща ми познавам двама бивши командоси на ТИХИНА може и аз да знам нещичко. Някъде да съм казал , че съм непобедим с тоя нож ? Аз и пистолет нося сега ще ми кажеш , че тия от СПЕЦНАЗА отбиват куршуми да не стрелям срещу тях ако дойде някой. Не се безпокой познавам един стара кубинска барета твърди , че не може да спира куршуми.
Ненавиждам цигани за това изкарах ножа , а ако беше някой друг изобщо нямаше да се сетя , че имам такъм приятелю. И още нещо , за мен муай тай , което тренирам вече не е изкуство , а спорт. Бойното изкуство за мен е именно това , което баретите , военните , спец частите тренират. Бях гледал и един клуб във Плевен ако не се лъжа Пекити търша питбулс нещо такова ... ето това искам да тренирам аз , но във Варна няма. Хайде поздрави и не ме коментирай.

Така че Sunrise ли къв си там , много като ти знае устата тичай към някоя тъмна улица , хвани някой дилар с нож и му кажи вади - ножа и се бий с мен аз съм с голи ръце защото не съм путка. Разсмиваш ме честно :D Съгласен съм с това , че честния бой трябва да е ръка срещу ръка , тяло срещу тяло , но времената са такива , че трябват и оръжия :)
Има два вида бойци. Такива , които се бият за самочувствието си и такива , които се бият за живота си.
TheWolf
TheWolf
 
Мнения: 130
Регистриран на: 17 Яну 2009, 15:41

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот Sunrise на 03 Яну 2010, 14:11

Пичага незнам на колко години си но сигурност си по-малък от мене....докато ти си гледаш филми с барети ...аз съм израснал на улицата и съм свидетел и участник на много грозни неща не исках да ти намеквам че си страхливец или нещо подобно...просто се радвай че мангалите или са били лепилари или са били чавета...Защото замхвайки с тоя нож без да направиж нищо ще попаднеш на неподходящите хора и баретите ще ти говорят в болницата интересни историйки докато ти си на легло..... а щом и пистолет носиш ти си си чист Командос бате направо морски тюлен...Опита бате опита поздрави :)


Aramis: защо да не носиш нож ли??? Ами защото заради разни "майстори" много хора си отиват просто ей така млади момчета заради разни командоси пекити незнам си кво....щял да ме одраска белег да ми остави.... нали ша му прегриза гръкляна после.... Майсторите на ножове да си колят крави прасета да се занимават с кулинарни цели... и внимавайте да не си изпускате ножовете по улиците ем ша ви бият ем куките важ ша ви ебат като дойдат.... И пичага не ми сравнявай бокс и самбо със фехтовка далече си от иситната...
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот faro на 05 Яну 2010, 20:15

EDDIX написа:ПАК ви моля ,не ви питам дали е умно или не.А какъв полезен опит имате от това "гупаво"нещо:)
А имам 1 въпрос,много ми се иска като се збия,след като понапомпам противника разбира се.Да го хвана в Тай клинч и да го разбия с колена (като на тренировка),но все адреналина ме подлудява и едвам правя комбота с раце.Никога не стигам до коленете.Та имали някои ,който да се е бил с колена на улицата,и било ли е ефективно както е в залата. :idea:

Пич, прекалено много филми гледаш ... ахахахахах ;д
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот power на 05 Яну 2010, 21:33

съвет ли....не се бий...преди ходех на фитнес и не бях спирал от 3 години,но преди 2 месеца стана меле в дискотеката,излязохме на вън наща компания срещу едни тросъци,някъде 15 срещу 10-11...много глави счупени,раце и така,мене ми счупиха една бутилка в главата,и се наложи да спра фитнеса ....и така сичко се прееба,по детски педалогически стай,разправий с родителите,пък на някъв съм му бил счупил носа,че искаха да ни съдят мани,мани,гледай по на старани да стой...но когато се налага...не го чакай да те удря вкарвай му една ръчка под брадата и така до земята...за страха,просто няма от какво да се страхуваш,то ся някога ще се сбиеш,рано или късно трябва да го преоодолеш,гледай в по ранните години,щото едва ли ще ти е приятно да си на 22 с приятелка и некъв да ти свие сърмите пред приятелката...Ае,със здраве и умната,знайте че и при боят се иска МИСЛЕНЕ
power
power
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Яну 2010, 17:54

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот katana на 06 Яну 2010, 00:59

Insensible написа:Здравейте на всички ... при мен най-големи щети като се бия причинявам с краката,но адски рядко ми се е случвало да използвам като 1 удар ударат с крак ! Защото,човек незнае какъв е човека срещо него ... може да тренира и той нещо,а ударат с крак може мн лесно да се блокира (искам да кажа че неподценявам противника колкото и смотан да изглежда)... а както казаха и мн други преди мен изненадата играе клучова роля в 90% от случаите... тези 10% който остават са за случайте в които този изненадващ удар не е попаднал в целта или на място което да нанесе максимално щети на противника :) Аз поне сваляли противника нанасям един - два удара с крак (не с всичка сила) в главата или градният кош и веднага следва клуч .... абсолутно при всички случаи,наблягам на клучовете на рацете предимно... мн по лесно ги чупя ако се налага :) ....

въх мър мама,я сподели колко ръце си счупил досега с клУчове че ми стана интересно....
освен това попаднах на много нови за мен думи като педаЛогически стаи..кво ли значи
а и хубави неща прочетох за ножа,значи познавам много повече педали отколкото си мислех..
даам,интересна дискусия се заформя
Аватар
katana
 
Мнения: 135
Регистриран на: 14 Юни 2009, 09:55
Град: Plovdiv

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот racko1 на 06 Яну 2010, 23:25

Важна е изненадата ;] ако му гръмнеш една в брадата без той да очаква смятай, че след това можеш да му се изпикаеш на главата и няма да реагира :D стига разбира се да го нацелиш добре {:
Последна промяна racko1 на 14 Мар 2011, 16:51, променена общо 2 пъти
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта