Най-големият сайт за бойни спортове

       

Реалистична тренировка за уличен бой

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Реалистична тренировка за уличен бой

  0     Мнениеот oho на 03 Юни 2009, 15:05

Подготовката на психиката и уменията за самоотбрана на улицата много се различават от традиционните тренировки по бойни изкуства.

Тази статия е интересна в това отношение и предлага няколко добри похвата за трениране:
https://mma.bg/resources/view/4/1108/

Към горните упражнения бих допълнил и умението да се гледа тялото на противника и да се виждат сигналите, които подсказват дадено действие и да се предприема нещо преди то да е станало. Например при удар с ръка има редица издайнически признака, които се появяват за части от секундата, преди самият удар да е тръгнал, като стисване на устни, стягане на жилите около врата, леко изнасяне на рамото или кракът на противника... Умението да се реагира именно на тези предварителни елементи, а не на отправения вече удар, се оказва много печеливш ход.

Ще се радвам ако можете да споделите и други такива предложения за реалистична тренировка, която да подготвя хората за самозащита на улицата или полеви условия.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Реалистична тренировка за уличен бой

  0     Мнениеот Siniq на 04 Юни 2009, 00:29

Цитат от друга статия на този олигуфрен. (Дейвид Уалър)

За самозащит а за жени и стиловете които не са ефективни и не трябва да се тренират:

"The next cut I make very reluctantly. Boxing, Kickboxing / Muay Thai, MMA, Brazilian Jujitsu, off you go. It’s not that I think they wouldn’t be useful, they would - but they wouldn’t be the best, for two reasons.
They all have weight classes, indicative that size matters more than technique (or rather someone who’s bigger has an disproportionate advantage), something we’re trying to avoid.
They’re sports. They have rules, regulations, their ‘clean’ techniques are drilled into students, and as I’ve mentioned, when a student is in a real-life situation under pressure, they usually fall to the level of their training, rather than start improvising."

И на номер 1 слага вин чун. Извинявай ако утре не отида на самбо по дънки и изгася осветлението, сложа маска и почна да ръмжа.

Сериозно, бе Oho, къде ги намираш тея олигуфрени?
Аватар
Siniq
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Сеп 2008, 13:01
Град: Добрич-София

Re: Реалистична тренировка за уличен бой

  0     Мнениеот oho на 04 Юни 2009, 10:18

Знам му я тази статия, никъде не съм казал, че всичко което той е писал става. Но специално за тази статия, за реалистичната тренировка, и методите които е описал в нея, знам че помагат. Най-малкото биха притъпили чуството, че се намираш в небрано лозе, когато стане бой и всеки започне да вика и трещи. А това е важно - да не губиш самообладание. Все пак става въпрос за твоя задник и всяко нещо, което може да ти помогне да го опазиш невредим е добре дошло, нали? А и тези неща добавят малък щрих към цялостната подготовка на човек за такива ситуации. Те тренират по-скоро психическата нагласа, от колкото уменията му. За умения и рефлекси, техника и издръжливост си има друг тип тренировки, които не могат да се заменят с подобни тренировки, като описаните в статията.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Реалистична тренировка за уличен бой

  0     Мнениеот Siniq на 04 Юни 2009, 11:37

Еми, честно казано мога да ти разкажа една малка история. В кикбокс(корекция) залата един път гръмна бушон. горе долу се виждаше, ама поне трима човека си тръгнаха с травми (аз включително). Най-добрия начин да се подготвиш за бой е правилна тренировк, спаринг и състезаване.

Ако наистина са му такива вижданията аз не бих се доверил на нищо друго което казва.
Аватар
Siniq
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Сеп 2008, 13:01
Град: Добрич-София

Re: Реалистична тренировка за уличен бой

  0     Мнениеот thehero на 04 Юни 2009, 16:26

най-важният елемент е изненадата за мен....понеже в уличният бой ако тръгнете да се биете на улицата или в бара и все ще се намери някой да ви раздели...аз лично подхождам малко курвенската но много успешен вариянт без значение срещу какъв противник си,почваш да му се извиняваш,че не си искал да стане така мразиш насилието и много съжеляваш и човека срещу теб като те погледне с присмех,може да му подадеш примерно ръка и да му кажеш извинявай и в момента на подаването да му забодеш един лакет с другата ръка,но не го препоръчвам на хора които нямат опит с лактите....най -сигурно е докато му се извиняваш да му забиеш една глава и ако не е припаднал да го довършиш и по най-бързия начин да изчезнеш от мястото на събитието :idea: ,но все пак не са хубави тея работи lol ако може без бой да се разминават работите ще е най-добре,но в нашата страна има невероятни екзимпляри ,които гледат лошо и избиват комплекси и се заяждат с хората... примерно ти пък кво ме гледаш бе и няма друг варият да се разправяш с тея хора....
thehero
thehero
 
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Апр 2009, 09:30
Град: Plovdiv

Re: Реалистична тренировка за уличен бой

  0     Мнениеот Логрус на 30 Юли 2009, 15:24

тоест - ако тръгнете да участвате и/или да създавате конфликт на улицата - бъдете готови на ВСИЧКО, очаквайте всичко

и баси, не се убивайте за едно поглеждане накриво :(
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Реалистична тренировка за уличен бой

  0     Мнениеот Blocker на 09 Окт 2009, 16:48

Абе трябва да имаш и мярка и да прецениш възможностите си
Blocker
Blocker
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Окт 2009, 14:44
Град: Sofiq

Re: Реалистична тренировка за уличен бой

  0     Мнениеот Exodus на 09 Окт 2009, 17:23

Toва да тренираш с някой приятел не е същото. Като знаеш, че човека, който те напада е твой приятел не е същата работа когато те нападне някой външен :)
Най-прекрасният измежду цветовете е вишневият. Най-благородният измежду хората е самураят...
Аватар
Exodus
 
Мнения: 112
Регистриран на: 14 Юли 2009, 10:44
Град: Tutrakan

Re: Реалистична тренировка за уличен бой

  0     Мнениеот Serdjomedin на 09 Окт 2009, 17:39

Знам че в уличен бой е най добре да се оспокоиш след 10тина боя 1в1 в улицата започваш да се контролираш и да си спокоен на 100 процента! ако си спокоиен на улицата 1:0 водиш требва да знаеш възможностите си ако имаш силен удар удряш го в ченето ако нямаш в учите и почваш серии! Тренираш о вас малко прав тупаник и с прави го смазваш!Гарда требва да е вдигнат спорет мен и да си готов за боя!Не е нужди да си боксьор за да можеш да се биеш лично аз съм се бил с доста боксьори и вобще не са кой знае какво повалям ги на земята и ми се молят да ги оставя (и спирам де) ако си борец е други имаш сила имаш бързина знаеш как да поваляш!Срещо борец требва много да внимаваш а боксьорите са лесни научете се да поваляте опонента си на земята и ще го пребиета на бързо!И требва да си смел много,да го одариш първи да го изненадаш и да не спираш докато не ти каже да види срещо какъв се бие за да не тръгне пак да ти скочи после просто требва да му земеш страха!
Serdjomedin
Аватар
Serdjomedin
 
Мнения: 89
Регистриран на: 23 Юни 2009, 14:38
Град: sofia

Re: Реалистична тренировка за уличен бой

  0     Мнениеот Blocker на 09 Окт 2009, 18:04

Serdjomedin написа:Знам че в уличен бой е най добре да се оспокоиш след 10тина боя 1в1 в улицата започваш да се контролираш и да си спокоен на 100 процента! ако си спокоиен на улицата 1:0 водиш требва да знаеш възможностите си ако имаш силен удар удряш го в ченето ако нямаш в учите и почваш серии! Тренираш о вас малко прав тупаник и с прави го смазваш!Гарда требва да е вдигнат спорет мен и да си готов за боя!Не е нужди да си боксьор за да можеш да се биеш лично аз съм се бил с доста боксьори и вобще не са кой знае какво повалям ги на земята и ми се молят да ги оставя (и спирам де) ако си борец е други имаш сила имаш бързина знаеш как да поваляш!Срещо борец требва много да внимаваш а боксьорите са лесни научете се да поваляте опонента си на земята и ще го пребиета на бързо!И требва да си смел много,да го одариш първи да го изненадаш и да не спираш докато не ти каже да види срещо какъв се бие за да не тръгне пак да ти скочи после просто требва да му земеш страха!



съгласен съм :twisted:
Blocker
Blocker
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Окт 2009, 14:44
Град: Sofiq

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта