Най-големият сайт за бойни спортове

       

КРАВ МАГА

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Re: КРАВ МАГА

  0     Мнениеот nerozavar на 14 Окт 2013, 15:07

Само като видиш Кюстендил и ти става ясно :) Тебе 15 годишни момичета ли те бият. Ти какво си мислиш че е много лесно да удариш някого в слабините ли? Плюс това аз казвам същото като теб. Ние не говорим за IDF или за СОБТ или за SWAT. Става въпрос за някакви хора които те обучават на глупости как да отнемаш пистолети и ножове и да бъркаш по дуп...ааа да оцеляваш. По-добре е от нищо ама сценичен бой едва ли....
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: КРАВ МАГА

  0     Мнениеот Heat на 14 Окт 2013, 16:18

Пичове, не е толкова лесно да удариш някого по топките или по гръкляна. За жените пък е направо смешно, аз да не ще я чакам да ме удари или да си вади спрейчетата от чантата. Ако искам да я пребия ще я пребия и шанса да се опази е минимален. Това става по филмите, мъж я напада, но тя винаги набарва някакъв предмет и го удря и го нокаутира, класиката пък е коляно в топките. Събудете се, трудни неща са тези. Да не говорим, че на клиповете с демонстрации въоръжените нападатели са супер бавни и пасивни. Човек с нож така ли ще чака, че той като го ръзвърти става кървава баня, трябва да си барета, че да се оправиш и то само ако другия го е извадил и ти си го видял. В повечето случаи с нож, той се вади в последния момент и се сръчква в гръб най-вече. За пистолет е много тънък момента, ясно е, че ако си тренирана машина и дистанцията позволява можеш да му влезеш и да отклониш оръжието, а после и с малко сила до го отнемеш, но това е твърде идеална ситуация. И опира до психика, 90% от хората ще напълнят гащите когато им насочат пистолет, техники и подготовки в такива ситуация ти си изнизват от съзнанието като пръдня из гащи.
Heat
Heat
 
Мнения: 47
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:44
Град: Sofia

Re: КРАВ МАГА

  0     Мнениеот tanovsky на 14 Окт 2013, 16:29

Главната идея на приложните техники за самозащита не е да те направят физически неуязвим, а да изградят у трениращия повече самоувереност и стабилност на психиката. Естествено е, че слаба жена не може да победи едър мъж, особено ако е трениран. Но също е вярно, че с тренировки се култивира по-устойчива психика, а това помага в трудни моменти жертвата да не изпада в паника и да действа по-адекватно с цел да се защити.
Например, прави впечатление, че млади бойци с много добра техника и координация при среща с по-опитен и възрастен противник губят ориентация и се държат неадекватно.
Култивирането на психическа устойчивост е водещото при този вид обучение. Останалото идва с времето, ако човек има желание и талант, естествено.
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: КРАВ МАГА

  0     Мнениеот viktormitrofanov на 14 Окт 2013, 16:34

Приятелче учил ли си някакъв вид БПТ ако не си не коментирай, не си компетентен. Моето уважение към дадения спорт, който тренираш, но не смесвай боя със секса. Ако ги няма тези техники било те крав мага , полицейска защита, специализиран ръкопашен бой , то полицеиските и военните сили биха били много смешна картинка. В полицейската защита има същите техники за отнемане на оръжия и темподобни , така че това, което се изучава в симеобово, в цспп-тата и това в тези клубове по к.м. Е едно и също. Много по-добри бойни специалисти са се изказали и просто причината да ги има, и хора занимаващи се с военни дела да ги изучават вместо боини спортове, само по себе си подсказва тяхната ефективност. Ти си тренирай каквото искаш ама помни, че когато някой полицай ти чатне белезниците техниката, по която ги слага е научена от точно такива бойни системи. Всяко едно движение на полицая било то с голи ръце , със щит и палка, с колега или без, се диктува от такива техники. Защото полицая ако те тресне на неподходящо место с палката, ще обърнеш много бързо корема.
viktormitrofanov
viktormitrofanov
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Окт 2013, 12:39
Град: Kyustendil

Re: КРАВ МАГА

  0     Мнениеот tanovsky на 14 Окт 2013, 16:50

Не знам дали за мен се отнася обръщението "приятелче", но ако си чел предишните ми коментари, аз защитавам точна твоята теза. Това което коментирам като изключение се отнася единствено за жените и по-слабите физически, а не за спец-частите и отрядите за борба с тероризма, които се занимават и с това и към които съм принадлежал в един период от време.
П.П. Забравих да кажа, че за период от две години съм обучавал антитерористи. Хубави времена бяха. Уважавам всички бойни изкуства и приложни такива. Повечето от тях съм тренирал през последните тридесет години. Поздрави и по-умерено в емоциите. :D
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: КРАВ МАГА

  0     Мнениеот viktormitrofanov на 14 Окт 2013, 17:39

Приятелче се отнася за nerozavar не за теб. И аз смятам ,че тези техники не са много ефективни когато жена ги използва, но е относително.
П.П. Какво изучават българските антитерористи? Ако не е тайна, разбира се.
viktormitrofanov
viktormitrofanov
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Окт 2013, 12:39
Град: Kyustendil

Re: КРАВ МАГА

  0     Мнениеот Heat на 14 Окт 2013, 17:50

Не само жените, но и редовите полицаи също не са добър пример. Голяма част от тях прилагат техники, защото трябва да стоим и да не оказваме съпротива, понеже после има последствия. Сред патрулите има страшни льохмани дето за нищо не стават и съм убеден, че дори ние в този форум (тъй като всеки тук се предополага, че е тренирал нещо с години) можем да се справим с обикновен полицай в реална ситуация. Има и момчета, които са в час, но са съвсем малко. Повечето са страшни смешници, гледал съм им вътрешните съзтезания, а с някои от тях съм и тренирал, голем смях пада. Командосите вече са друга бира, там е ясно. Баретите имат други тренировки, там и целта е друга. Там трябва да си машина понеже риска е огромен по време на акция, а не да се возиш по цял ден в колата и да обикаляш кафета и закусвални.
Heat
Heat
 
Мнения: 47
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:44
Град: Sofia

Re: КРАВ МАГА

  0     Мнениеот viktormitrofanov на 14 Окт 2013, 18:15

Само една поправка, разграничаваи патрул или както е по-точно - държавен служител категория Е и Д и екипите за бързо реагиране, тъй като патрулите извършват само охранителна дейност и заключват пияници , вандалчета и др такива. Екипите за бързо реагиране са next level. Те си играят с по големи риби и подготовката им е по-добра. В повечето случаи, те са оперативни към сектори на дадената главна дирекция и са завършили академията, а тук в доста по-добро качество се изучават тези бпт-та, оперативно тактически операсщции и още куп секретни такива работи. Да не говориме, че избират най-едрите и най-високите. Там ще ти е малко по-трудно.
viktormitrofanov
viktormitrofanov
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Окт 2013, 12:39
Град: Kyustendil

Re: КРАВ МАГА

  0     Мнениеот Heat на 14 Окт 2013, 18:41

Така вече съм съгласен :)
Heat
Heat
 
Мнения: 47
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:44
Град: Sofia

Re: КРАВ МАГА

  0     Мнениеот nhikolla на 15 Окт 2013, 12:21

Извода е следния, ако ти се учат техники за самозащита стани спецполицай, ако ще ходиш на тия тренировки по крав мага дето ги организират в танцувални студия с жени и деца, по добре си тренирай самбо.
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта