Най-големият сайт за бойни спортове

       

Адреналин

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Адреналин

  0     Мнениеот Anontalent на 16 Дек 2012, 17:14

Искам да попитам нещо по-опитните от мен. Та проблемът е такъв, че от моето училище има едни глупаци, които ходят, гледат всички лошо и се правят на големи биячи. Аз съм на 16г и още от 4-ти клас гледам к-1, pride, ufc и съм доста запален по БИ, но никога не съм тренирал, но знам доста неща. Въпросът ми е преди да се сбиете с някой не ви ли се вдига прекалено много адреналина и как се справяте с него? Мисля, че с този адреналин, когато се сбия с някой направо ще забравя всякакви техники и т.н. Знам, че мога да ги направя на кайма, виждал съм ги да се бият и не са нищо особено, но в мен има някакъв страх.
Anontalent
Anontalent
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Дек 2012, 17:04

Re: Адреналин

  0     Мнениеот Qk на 16 Дек 2012, 17:39

Нормално е да те е страх,но по-добре се опитай да избегнеш боя.До нищо добро няма да доведе.
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Адреналин

  0     Мнениеот Ilinden на 16 Дек 2012, 17:45

Адреналина е нещо,което не можеш да го изключиш с бутонче.Ти винаги ще си го носиш в себе си,въпроса е да се научиш да го контролираш (НЕ да го премахнеш,това няма как да стане,а да го контролираш).За целта трябва да се сбиеш..няма какво да се залъгваш..всеки се притеснява/изпитва адреналин/страхува в напечени ситуации..в един момент няма да ти прави впечетление..и това е цаката..да го изпитваш,но да не позволяваш да взима превес над мислите/действията ти..моя съвет е да не се биеш и по възможност да избягваш всякакви конфронтации..никой доблестен човек няма да ти се смее затова,че си постъпил разумно в напечена ситуация и си я избегнал..това ще ти направи много голяма чест. ;)
Аватар
Ilinden
 
Мнения: 119
Регистриран на: 18 Мар 2012, 11:36
Град: София

Re: Адреналин

  0     Мнениеот Anontalent на 16 Дек 2012, 18:02

Страхът ми не идва от това, че може да ме набият, може би идва от това да не се изложа, не мога точно да си го обясня. Знам, че мога да ги набия без проблем, но ... А относно това за избягването на боя, някой път няма как да стане, ако продължаваш да отстъпваш ти се качват на главата. Не мога да разбера как могат да имат толкова голямо самочувствие и то без покритие. Може ли да ми дадете съвети, когато ми се покачи адреналина как го преодолея, в интернет намерих, че трябва се взима дълбоко въздух и да освободиш напрежението в раменете.
Anontalent
Anontalent
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Дек 2012, 17:04

Re: Адреналин

  0     Мнениеот nhikolla на 17 Дек 2012, 15:02

абе момче, не мисли за адреналина, ако ти се отварят им се изрепчи и им кажи че ще им откъснеш главите, те няма да го очакват и ще се насерат, ще почнат да се базикат най много че не можеш, ако ти кажат така кажи им че скоро ще разберат дали не можеш и ако се направят на луди да ти скочат тогава ги натупай, въпреки че като са повече а ти си сам нз как точно си сигурен че можеш да ги биеш, но ти си знаеш. според мен ако им се изрепчиш обаче ще се насерат , само бъди сериозен до край, говори тихо и сериозно, не викай и не мятай с ръце, говори тихо и се приближавай леко към тях, ще се насерат ще видиш ;)
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Адреналин

  0     Мнениеот nhikolla на 17 Дек 2012, 15:06

и още нещо, от гледане на ufc може да ти се струва че си научил нещо, но не само че не си, ами и е неприложимо. ритай здраво и не се дърпайте за блузите, особено щом са повече гледай да не те съборят. ама какво ти давам лоши съвети, най добре не се бий, ше вземеш да станеш гаменче :D
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Адреналин

  0     Мнениеот dkp на 17 Дек 2012, 16:02

Адреналина сковава особено в подобна ситуация на човек който не се е занимавал с бй,от друга страна преодоляването на това състояние(сковаване,страх) адреналина дава много енергия,сила и ако съомееш да я използваш е много добре,това за техниките,че много си ги разбирал с гледане не си вярвай токова,че много боли после,не напразно има тренировки с който човек придобива умения,умението да овладяваш страха за който говориш също става с тези тренировки,моя севет е не се бий,в уличния бой няма правила,съдий,лекари последиците за победения и победителя все са зле каде счупени носове ръце,аркади все кофти работи не дай боже и по лоши неща
dkp
dkp
 
Мнения: 65
Регистриран на: 14 Ное 2012, 15:58

Re: Адреналин

  0     Мнениеот Anontalent на 17 Дек 2012, 20:43

Знам, че само с гледане на ufc и други БИ не става, но съм правил спаринг с приятелчета и от там си правя изводите, докъде ми стигат уменията. Аз не искам да съм бияч или нещо подобно, но някой път се налага да затвориш устата на надутите глупаци.
Anontalent
Anontalent
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Дек 2012, 17:04

Re: Адреналин

  0     Мнениеот jamski на 18 Дек 2012, 12:13

Ходи троши си главата щом искаш то така се учи човек най-добре :D гупаци надувкоци винаги ще има, адреналин и страх винаги ще има също важнато акъла да присъства с него ще биеш всеки ако използваш както трябва разбира се :)
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Адреналин

  0     Мнениеот Noob на 18 Дек 2012, 12:37

В клипчетата всичко изглежда лесно и елементарно, но хората които го правят са тренирали движенията години на ред и с това си вадят хляба...
Нищо не си научил не си мисли, че с гледане става. В истинския бой е съвсем различно.
Лошата страна на MMA-а е че те учи да очакваш дадени неща (техники и удари), а един нетрениран човек е съвсем непредсказуем.
Щом са повече и да си тренирал нищо няма да те спаси освен късмета.
Даже и да ги набиеш можеш да получиш счупен нос, аркада или друг белег за цял живот... Заслужава ли си за някви дришльовци дето след година-две няма да си ги спомняш?
Моят съвет е да отидеш на 2-3 тренировки на нещо бойно, за да видиш, че не си Рамбо и даже да се мислиш за нинджа реалността е друга...
Аватар
Noob
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Окт 2012, 15:11
Град: Sofia

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron