Най-големият сайт за бойни спортове

       

Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

  0     Мнениеот kyokushin на 28 Авг 2011, 20:44

В тази тема реших да споделим къде трябва най-често да удряме противникът си,кои техники да прилагаме и може да споделите някоя ваша случка. :)
Защото при мен когато се изправя срещу някой и все се чудя кроше в брадата ли,ритник в крака или...?
kyokushin
kyokushin
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Фев 2011, 21:10
Град: parvomai

Re: Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

  0     Мнениеот granik на 28 Авг 2011, 21:35

На улицата , докато се чудиш с кво да почнеш , ще получиш една кръстата отверка в ухото .
Аман от улични "бойци" кат тебе.
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

  0     Мнениеот kyokushin на 28 Авг 2011, 21:48

granik написа:На улицата , докато се чудиш с кво да почнеш , ще получиш една кръстата отверка в ухото .
Аман от улични "бойци" кат тебе.

Неможах да те разбера,не си мисли че съм поредният малоумен,който само гледа да се сбие!Имах в предвид че на всеки ще му се наложи,не се прави че и на теб не ти се е налагало,да се сбиеш с някой...Сега всички гледат само как да се заядат с теб,така че трябва да ги "елиминираш" по някакъв начин!
kyokushin
kyokushin
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Фев 2011, 21:10
Град: parvomai

Re: Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

  0     Мнениеот achobacho на 28 Авг 2011, 22:31

kin geri + fingerjab
achobacho
achobacho
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Авг 2011, 19:44
Град: Pleven

Re: Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

  0     Мнениеот newo на 28 Авг 2011, 22:45

Общо взето правиш това.

- Никога не почвай боя с ритник, освен ако не си много сигурен, че си някъв майстор.
- Старай се да удариш пръв и да приключиш боя.
- Ако можеш и за момент да избягаш - направи го.
"Keep your friends close, but your enemies closer!"
Аватар
newo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2010, 12:36
Град: Sofia

Re: Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

  0     Мнениеот DeadlyWeapon на 29 Авг 2011, 07:54

боят не трябва да е по-дълъг от 20сек. ако боят е сигурен смисъл,че няма измъкване нанеси 1-вия удар.Изненадата е половин победа.Трябва да си сигурен в себе си когато нанасяш удара за да може да вкараш повече сила,цели се в брадичката.Един изненадващ мощен десен/ляв в брадичката и може това да е всичко,но ако имаш възможност избегни боя съответно с думи или бягай колкото по-бързо можеш ако ти се открие възможност.
DeadlyWeapon
DeadlyWeapon
 
Мнения: 27
Регистриран на: 16 Фев 2011, 19:48

Re: Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

  0     Мнениеот kyokushin на 29 Авг 2011, 08:20

Ами аз се бих тази година 1 път и миналата 1 път обаче беше няква хамалска работа само го ударих един път и той се насра по-точно и с двамата стана така,и ударът не беше силен.А понякога мисля че нищо няма да му стане на противника ако го ударя примерно в брадата...Незнам защо си мисля така?
Иначе повечето пъти бягам,само че той се върна пак и пак и немога да търпя вече. :)
kyokushin
kyokushin
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Фев 2011, 21:10
Град: parvomai

Re: Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

  0     Мнениеот DeadlyWeapon на 29 Авг 2011, 09:51

За мене най-ефективната серия е тази:шут в топките,5-6 колена в лицето,няколко серии с ръце в главата и тялото и като за финиш може едно мощно маваши в главата
DeadlyWeapon
DeadlyWeapon
 
Мнения: 27
Регистриран на: 16 Фев 2011, 19:48

Re: Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

  0     Мнениеот psypilot на 29 Авг 2011, 10:02

Най-важното при уличния бой е да не ти пука :) ако се замислиш и за секунда кво да правиш изгаряш
Българче завинаги !
Аватар
psypilot
 
Мнения: 118
Регистриран на: 02 Окт 2009, 20:28
Град: Бургас

Re: Най-ефективна техника при сбиване на улицата?

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 29 Авг 2011, 10:13

kyokushin написа:Ами аз се бих тази година 1 път и миналата 1 път обаче беше няква хамалска работа само го ударих един път и той се насра по-точно и с двамата стана така,и ударът не беше силен.А понякога мисля че нищо няма да му стане на противника ако го ударя примерно в брадата...Незнам защо си мисля така?
Иначе повечето пъти бягам,само че той се върна пак и пак и немога да търпя вече. :)


Ае пич тренираш kyokushin karate как така може да кажеш че си направил слаб удар :D (не ни излагай моля те :D ) А за това какъв удар може да направиш,може би най-добрия и неочакван удар е (точно не съм сигурен така ли се казва) аге-маваши или нещо такова не съм сигурен(когато с "възглавничката" на ходилото(това дето е под пръстите) го удряш под брадичката) един такъв удар става неочаквано а и дистанцията е супер добра,удряш го така и викаш линейката да го прибира :D :D има и още 1000 начина зависи какво ти роди съзнанието само да не се уплашиш и да забравиш всичко научено :D

А най-добрия начин е когато отбягваш боя колкото и да те провокират махай се от там и не си прави беля на главата защото после може да съжеляваш!!!!!!!

Просто ти дадох вариант за удар но както казах има още 1000 и повече в зависимост от много работи!!! айде УСПЕХ от мен :) :) :)
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта