Най-големият сайт за бойни спортове

       

Блокирване или отбягване на атака

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Блокирване или отбягване на атака

  0     Мнениеот Thief1019 на 17 Авг 2011, 12:51

видях темата на eddix за striking vs grapling и реших да направя подобна за един друг важен въпрос - блокирване срещу отбягване ... знам че всички знаете какво е едното и другото но все пак

блокирване - да препречиш пътя на удара на противника или да го отклониш от целта със физически контакт

отбягване - да се дръпнеш в някоя посока за да може противника да пропусне , няма физически контакт

==============
сега да кажа според мене плюсовете и минусите , вие допълвайте и давайте лично мнение

блокирване , плюсове -
1 - трудно може да залитнеш докъто блокирваш , почти невъзможно
2 - по-лесно е поне според мен (да тук може да спорим хората са различни ама съм сигурен че на почти всички им е по лесно да блокират от колкото да се дръпнат освен ако не са ninja assassin но дори да не сте съгласни няма да се сърдя)
3 - подходящ е за бой с по ниски опоненти защото при тях трудно ще се навеждаш...
4 - почти не губиш енергия

блокирване , минуси -
1 - неподходящ за бой със доста по тежък и силен , камоли ако е и по висок защото дори да блокираш правилно пак понасяш удар върхо себе си и шанса да те гътне е голям или поне да те изкара от равновесие
2 - противника губи по малко енергия ако му блокираш удара от колкото ако пропусне , също така много по трудно ще залитне атакуващия ако го блокираш от колкото ако пропусне удара

=============

отбягване , плюсове -
1 - ако отбегнеш успешно противника губи повече енергия
2 - от енерцията ако много се е засилил и пропусне може да залитне
3 - подходящо е ако се биеш със по висок и тежък противник защото както казах горе ако му блокираш удара пак понасяш доста от него и шанса да те гътне или да загубиш равновесие е голям , а като отбегнеш удара той тъкмо като е тежък и се е засилил няма да може да си спре енерцията...

отбягване , минуси -
1 - ако прекалено бързо се дръпнеш или наведеш можеш да залитнеш
2 - неподходящо за бой с по нисък и по бърз противник (под неподходящо разбирайте не че няма да е ефективно - ефективно ще е , но много трудно изпълнимо)
3 - губиш доста енергия

това е според мен , поне аз не мога да се сетя още плюсове и минуси но вие ако се сетите напишете

аз лично съм за блокирването понеже съм висок ...

постарах се за тази тема дано не я закючат модераторите и дано не я оспамите с простотии искам само мненията ви а не статии взети от някаде ... както и плюсове и минуси ако се сетите добавете
Последна промяна Thief1019 на 17 Авг 2011, 23:01, променена общо 3 пъти
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: Блокирване или отбягване на атака

  0     Мнениеот racko1 на 17 Авг 2011, 14:48

Забрави да отбележиш и контраатаката, което е също много много важно нещо при блокирането на съперниковата атака, било то като директно пуснеш удар срещу противника в момента в който го видиш, че и той пуска, било то и като първо отбегнеж неговия удар с отклон и веднага след това контрираш. И 3те виде защита са хубави и не може да се каже кое е "по", защото си зависи от ситуацията.
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Блокирване или отбягване на атака

  0     Мнениеот Thief1019 на 17 Авг 2011, 15:32

и при отбягване и при блокиране според мен е еднакво лесно да се направи контраатака затова не го написах , ако смятах че при едното е по-лесно щях да напиша при плюсовете му че е лесно след успешно блокирване/отбягване да се направи контраатака
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: Блокирване или отбягване на атака

  0     Мнениеот newo на 17 Авг 2011, 18:46

Аз лично предпочитам отбягване, защото дори и да блокираш пак понасяш известен удар върху себе си. Ако си опитен и можеш да си пазиш равновесието няма да имаш проблеми да отбягваш. Разбира се сега ще дойдат мега стриииййт файтърите и ще почнат да обясняват как ако те атакуват с нож/винкел/бухалка/ютия/кокал/картечница и всичко там подобно няма как да блокираш. Предусещам го! :!: :!: :!:
"Keep your friends close, but your enemies closer!"
Аватар
newo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2010, 12:36
Град: Sofia

Re: Блокирване или отбягване на атака

  0     Мнениеот Thief1019 на 17 Авг 2011, 19:53

аре бе пичове , 150 преглеждания има до тоя момент а само 3 отговора... закво съм я направил темата

хаха newo като каза картечница се сетих за Нео от матрицата ... отбягване на куршумите ! или пък като се биеше с агент смит ръцете му бяха толкова бързи че се виждаше все едно има 4 ръце хаха ...
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: Блокирване или отбягване на атака

  0     Мнениеот MrBone на 17 Авг 2011, 21:14

racko1 написа:Забрави да отбележиш и контраатаката, което е също много много важно нещо при блокирането на съперниковата атака, било то като директно пуснеш удар срещу противника в момента в който го видиш, че и той пуска, било то и като първо отбегнеж неговия удар с отклон и веднага след това контрираш. И 3те виде защита са хубави и не може да се каже кое е "по", защото си зависи от ситуацията.


Да, и аз предпочитам засрещането.
MrBone
MrBone
 
Мнения: 38
Регистриран на: 09 Юли 2010, 00:10

Re: Блокирване или отбягване на атака

  0     Мнениеот Sunrise на 17 Авг 2011, 21:32

блокирането е хубаво защото така се каляваш и не си плах като ти направят бърза атака а и адреналина се качва значително като се впусне противника и ти блокираш по-дълго и много си повярва и се открие е време за контратаката всички неща са хубави стига да извлечеш максимума от тях иначе и да се скъсваш да правиш отклони без да вкарваш удари само се изморяваш нищо повече всичко е до дистнацията :)
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Блокирване или отбягване на атака

  0     Мнениеот Thief1019 на 18 Авг 2011, 11:29

както казах аз съм за блокирването ама да добавя един съвет - никога не се мъчете да блокирате high kick че може да ви счупят ръцете ако нямате много мусколи на предмишницата щото ще ви нацелят право в коста
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: Блокирване или отбягване на атака

  0     Мнениеот faro на 18 Авг 2011, 12:00

Това беше най - голямата простотия която съм чувал ! :DD lol
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Блокирване или отбягване на атака

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 19 Авг 2011, 20:51

Thief1019 написа:както казах аз съм за блокирването ама да добавя един съвет - никога не се мъчете да блокирате high kick че може да ви счупят ръцете ако нямате много мусколи на предмишницата щото ще ви нацелят право в коста


за high kick искаш да кажеш маваши гери в главата така ли (аз много не разбирам от тия английските наименования) но си мисля че е маваши джодан.......но защо да ти счупят ръцете е да ако стоиш като дърво и чакаш да те ритне в ръцете (но не пак е трудно) нали като видиш че тръгва за маваши леко влизаш и посрещаш удара но баш да ти счупи ръцете неее......а за това кое е по добре и двете са добри в зависимост от ситуацията,боеца(противника) и положението.......но ако пък си за това да забавляваш "сиирджиите" :D отбягването прави по голямо впечетление в околните (ако има такива) но е хубаво да се могат и двете и да се ползват в необходимия момент.......последно :D и двете са еднакво важни :) :)

"мекото побеждава твърдото,
силното побеждава слабото"
Лао Дзъ
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта