Най-големият сайт за бойни спортове

       

маваши !

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

маваши !

  0     Мнениеот kyokushinkai на 26 Май 2011, 00:59

Относно мавашито, може ли да се използва на улицата примерно като начален удар ! :) ;)
kyokushinkai
kyokushinkai
 
Мнения: 33
Регистриран на: 02 Май 2011, 01:46
Град: Кърджали

Re: маваши !

  0     Мнениеот ogstyle на 26 Май 2011, 01:26

По дискотеките и по-точно пред! дискотеките съм виждал към 4-5-6 мавашита от тренирани момчета, и резултата е разрушителен, особено срещу неподготвен. Единственото което може да те спре са тесни и стегнати дънки. lol
Но като цяло на улицата всичко може да се използва, така че не виждам много смисъл в подобни въпроси. ;)
Аватар
ogstyle
 
Мнения: 257
Регистриран на: 15 Сеп 2010, 10:27
Град: Plovdiv

Re: маваши !

  0     Мнениеот TheWolf на 26 Май 2011, 13:02

Лично аз съм свалял човек с маваши, но не го нокаутирах за жалост... мавашито е много мощен удар и е много фатален ако се използва подходящо.
Лично от човек, който е бивша барета знам, че ударите с крака на трябва да се изпълняват на сигурни места като корема и ребрата. Също така уличния бой не е спаринг и крак се ползва преди да се скъси дистанцията или когато правим такава.
Един пример от мен, който съм ползвал веднъж - Десен прав , ляв прав дясно маваши в тиквата.
Има два вида бойци. Такива , които се бият за самочувствието си и такива , които се бият за живота си.
TheWolf
TheWolf
 
Мнения: 130
Регистриран на: 17 Яну 2009, 15:41

Re: маваши !

  0     Мнениеот psypilot на 26 Май 2011, 20:08

За мен "ударите с крака" са най-доброто оръжие, било то при уличния бой или на ринг, стига да знаеш как да ги използваш.
А за уличния бой има и по-добри варианти от мавашита
Българче завинаги !
Аватар
psypilot
 
Мнения: 118
Регистриран на: 02 Окт 2009, 20:28
Град: Бургас

Re: маваши !

  0     Мнениеот Faster4o на 26 Май 2011, 21:01

Мавашито наистина е доста силно оръжие, стига да се изпълнява бързо и правилно (непредвидимо), било то гедан маваши гери или джодан маваши гери (хай кик). На мен лично ми се е налагало да го използвам и резултата наистина беше поразителен (счупих му носа и зъба) :DD . И все пак избягвайте уличните стълкновения!!! Поздрави :)
Faster4o
Faster4o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Фев 2011, 18:00
Град: Silistra

Re: маваши !

  0     Мнениеот JELLYFISH на 27 Май 2011, 01:32

Абе какво маваши сънувате бе хора .... като ти дойдат 4 човека насреща кой от кой по-пиян и като извадят поне двама по един нож - това маваши знаеш ли къде ще си го навреш?!??! Боевете пред дискотеките са пълна простотия само за комплексари които една ПутК1 не могат да свалят в дискотеката че да си изразходят енергията над нея! АЙде със здраве на всички фенове на бойните изкуства и нека те си останат в залите и на турнирите а не по улицата !
JELLYFISH
JELLYFISH
 
Мнения: 88
Регистриран на: 30 Апр 2011, 21:56
Град: Varna

Re: маваши !

  0     Мнениеот nerozavar на 27 Май 2011, 13:14

А ти като граплър какво ще предложиш срещу тези пияните? Точно мавашито е идеално да държиш противника на дистанция.
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: маваши !

  0     Мнениеот Smexuran на 27 Май 2011, 13:43

Не мисля , че JELLYFISH искаш да каже , че маваши-то е неприложимо , а по скоро , че уличния бой не е за трениращите БИ хора. Пък форума е пълен с такива теми , който иска да става уличен боец да се си намери някой винкел или бухалка и да вилнее.Щом някой неможе да покаже възможностите си на трениращ в залата в спаринг , а отива да се бие с подпийнали невлизали в зала хора , то правете си изводите за него.
Smexuran
Smexuran
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2010, 22:49
Град: Ботевград


Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron