Най-големият сайт за бойни спортове

       

Защита или ?

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Re: Защита или ?

  0     Мнениеот SeiJitsu на 14 Ное 2010, 17:05

Според мен, най-доброто,най-безобидното и най-ефективното нещо, което можеш да наравиш и да си дигнеш ръцете горе близо до главата-между ушите и раменете(не твърде високо или ниско,ми е мисълта).Дланите да са с лице към противника а ти леко да се отдръпваш назад като гледаш да имаш 1 крак пред другия(на поне 45 градуса ъгъл) и така тежестта да пада върху задния.Трябва да изглеждаш леко съмнително и притеснено(тук вече говорим за Психология но все пак) и да се оглеждаш добре-какво се случва около теб...Когато нападнат трябва да си тренирал скоростта на ръцете си и да прекараш срещуположната на атакуващата рака от едната част до другата...Примерно: Ако те одари с неговата лява ръка това ще е твоята дясна и от дясно ти трябва да бутнеш ръката му на ляво така че да използваш 'външната врата' или това означава че се осъзнаеш в външната половина на тялото му(зад ръцете) и да атакуваш най-горната част на ребрата,самите ребра или под тях!От там можеш да го подкосиш и да му направиш Японски ключ! Това помага най-добре срещу хора които си нямат никва идея от БИ...между другото се учудвам,че са те атакували Февани :D Айде поздрави...дано сам помогнал! :)
"I don't fear the man who has practiced 10 000 kicks once...I fear the man who has practiced One kick-10 000 times!" -Bruce Lee
SeiJitsu
SeiJitsu
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2010, 13:29
Град: London,UK

Re: Защита или ?

  0     Мнениеот Spoil на 14 Ное 2010, 17:57

street2fighter написа:ае маняк ти неможеш да си обършеш гъза а вече разбирач стана.Не тренирам кик бокс а тренирам бокс със отделно джудо тъи че не ми са прави на големия фаитър.направи отклони на някои дето тренира нещо с крака да видиш как ща засече отклоните са за бокса там имаш огромни ръкавици и няма крака ама на улицаtа има всичко шматка.и тва че ако са някои сухари ще избягат не са знаи зависи от характера на човека и дали има сърце.И сухарите са много по опасни от едрите понеже едрите са по тромави и все пак зависи от ситуацията

Незнам дали мога да си обърша гъза ама твоя нос определено ще успея , ако искаш и сляпа баба тренирай и пак не ми се прави на отворко , когато не ме уцелиш няколко пъти а мойте удари ти влезнат в гъзарската мусура ще разбереш какво трябва да правиш .Изглежда си мислиш че отклон значи клякане и не ми е ясно какви колена ще ми вкараш с кривите си крака.Ако ти стоиш като пън на едно място и поемаш всеки удар очаквайки опонента ти да се наклони и да му вкараш гига мега изненадващо коляно , то сами можем да си правим изводи за твоите теории на "как да бъдем най якия зарибен мега мощен стрийт файтар ама В интернет ".Мойто момче вече ти казах , че ако си ми в дистанция и ми посегнеш с крак най малко ще те съборя и от там играта за теб приключва ,а отностно когато съм на дистанция за крак , ами то е лесно да се сетиш , че някой може да ти замахме с крак и ДА, тогава няма да се накланям ами ще се отдъпна и после така ще му влезна че само с крак ще си остане.А отностно това че "сухарите" били много по опасни от едрите нямам просто думи - човек ти май си някъв супер неадекватен ,абе ти с някой 140 килограмов("тромав") ли предпочиташ да се биеш, защото не е толкова опасен ли?хаххаах.И това че някой ще избяга от бой не зависи от това дали има "сърце", защото има момент в който може и да остане без такова , има ги откачени всякакви като нищо ще ти извади нож и ще те заколи ей така, щот го дразниш.

Редакция: От тук нататък нападките - на лични съобщения, или ще се трият мненията.
Аватар
Spoil
 
Мнения: 41
Регистриран на: 23 Ное 2009, 21:19

Re: Защита или ?

  0     Мнениеот jkdpl на 15 Ное 2010, 17:47

Към автора на темата.... Пич няма универсална техника, която винаги да ти върши работа. Мойте любими са джун-фан техниките с париране-удар, но за тях трябва да имаш силен момент и да си ги упражнявал дълго време за да ги правиш правилно. Ще ми се да ти кажа само едно...
Най-важното... в цялата работа е психиката.
"Пагубно е да влезеш в битка без нужната воля да я спечелиш"- ген. Джордж Патън
Всичко опира до най-важното в боеца, мозъка. Виждал съм момчета от зали, бивани бити от нормални хора, както и обратното... момчета от зали, не особено впечетляващи по размери, пребивали некви полу-бабаити. Всичко ти е там горе, надвиеш ли себе си, ще надвиеш и него... ;)

Поздрави!
Без битка няма победа!
jkdpl
jkdpl
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Дек 2009, 22:53
Град: Pleven

Предишна

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта