Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кой какви добавки взима или е взимал?

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Кой какви добавки взима или е взимал?

  0     Мнениеот oho на 30 Юли 2008, 12:42

Здравейте ;)

След новината за хванатия с допинг James Irvin, реших една темичка да имаме - кой какви добавки взима или е взимал.

Аз редовно си пия протеин, за да си поддържам теглото, иначе много бързо свалям от бойните спортове. Сега пия на Universal Nutrition, но като го свърша мисля да си взема MLO Pro5 - много ми го препоръчваха.

Преди време, когато трупах маса, направих един цикъл с креатин, благодарение на който качих около 10 килограма за малко над месец. Но така се пропръцках с този креатин, че това ме отказа завинаги да повторя взимането на тази добавка.

Вие сте... ->
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Кой какви добавки взима или е взимал?

  0     Мнениеот mart1nezZ на 30 Юли 2008, 13:28

Аз няма да изпадам в големи подробности, за това какво съм взимал назад във времето... ;)
Към днешна дата, мога да кажа че пия протеин и амино BCAA на Universal Nutrition. Като цяло съм доволен от марката.
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Кой какви добавки взима или е взимал?

  0     Мнениеот bodyMORj на 31 Юли 2008, 00:25

Циклон на Maxymuscle - страхотен "all in one" продукт, креатин, глутамин НМВ - метаболити въглехидрати за форсиране на креатина, суроватъчен протеин с висока биологична стойност и други калиеви, не знам какви глупости, които не знам как действат, но е много добро. Не знам дали го има в БГ, но в Англия е много популярна добавка за покачване на сила, мускулна маса, обем и енергия.
Аватар
bodyMORj
 
Мнения: 49
Регистриран на: 29 Юли 2008, 00:10

Re: Кой какви добавки взима или е взимал?

  0     Мнениеот FuriousAngel на 09 Авг 2008, 14:47

Здравейте, аз пия аминокиселини " Universal amino 2700" и съм много доволен, препоръчвам ви ги :) качих 4 кг за 1 месец и се въстановявам много добре :)
FuriousAngel
FuriousAngel
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Авг 2008, 02:09
Град: Pleven

Re: Кой какви добавки взима или е взимал?

  0     Мнениеот FEARLESS на 18 Авг 2008, 17:41

Пил съм почти всичко на всички марки. Доволен съм от ISS и UNIVERSAL. В момента пия PVl и DYMATIZE и спокойно мога да твърдя, че те са най-добрите на пазара в момента! Тях ги пият близнаците, багата, шопа правете си сметка за какво става на въпрос :twisted:
Почивката ражда шампиона!Яката тренировка убива таланта!
FEARLESS
FEARLESS
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Авг 2008, 21:46
Град: Sofia

Re: Кой какви добавки взима или е взимал?

  0     Мнениеот VAm на 09 Окт 2008, 17:40

Здравейте,аз вземам протеин,и досега и килограм не съм качил,можели да ми дадете някакъв савет,примерно да взема да пия аминокисилини или и двете,ако може да ми помогне някой ще съм благодарен
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Кой какви добавки взима или е взимал?

  0     Мнениеот oho на 10 Окт 2008, 10:52

Здравей

Идеята на протеините, е че трябва и да натоварваш мускула добре за да подействат при растежа му. А това без фитнес зала, кой каквото и да ти говори, трудно би станало. Също така е важно да знае качеството на протеина. Като започвах с фитнеса си взимах на Nutrim, а след това на Universal Nutrition и разликата е огромна. Ако сериозно искаш да качиш килограми е по-добре да дадеш повече пари за протеин, но да знаеш, че пиеш нещо качествено и то работи.

Иначе кажи ти до сега как си тренирал, как си пил протеина и най-важното как се храниш и спиш?
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Кой какви добавки взима или е взимал?

  0     Мнениеот VAm на 10 Окт 2008, 16:01

Ами протеина ми струва 54лв Американ мас вземам го двапати на ден и несъм качил и един килограм,а за спането и храненето не е нещо профисионално,гледам да ям на два часа горе-доло полезна храна,а спанета се стремя вечер да лягям в 10 часа и сутрен в 8 на работа,това е.Интересно ми е кое е по добре аминокисилините или протеина за покачване на тегло,и ако се взимат заедно какъв е ефекта
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Кой какви добавки взима или е взимал?

  0     Мнениеот Nord на 10 Окт 2008, 17:07

Гледай сега, възможно е да не е от протеина, а от скоростта на метаболизма ти, прочети ето тази удобна статия, която е на български, и виж дали щесе разпознаеш вътре:
https://mma.bg/resources/view/4/334/
Nord
Nord
 
Мнения: 126
Регистриран на: 07 Сеп 2008, 14:00
Град: Sofia

Re: Кой какви добавки взима или е взимал?

  0     Мнениеот oho на 10 Окт 2008, 19:06

Причините може да са много - ако работата ти е динамична трябва да приемаш повече калории. Като цяло закона е, че калориите които приемаш трябва да са над тези, които изразходваш. Като калориите, които си набавяш не трябва да са от прости въглехидрати (например вафли, сладки и т.н.).

Вероятно си повече ектоморф, щом имаш проблем с качването. Ето една статия за ектоморфите:
https://mma.bg/resources/view/4/442/

Аз също съм с ускорен метаболизъм и трудно качвам, затова от личен опит мога да ти кажа, че без фитнес тренировки, протеина няма да ти помогне. Той се пие за да помогне на натоварените от тежестите мускули да зарастнат по-здрави и по-големи. Докато аминокиселините спомагат за по-бързото възстановяване. Ако ги взимаш заедно няма да ти навреди, но това се прави при много натоварващи тренировки.

Ако сериозно искаш да качиш маса, гейнер също ще ти помогне. Той забавя метаболизма малко, но заедно с него ако не се движиш достатъчно ще качиш и малко мазнини.

Моят съвет е фитнес два-три пъти в седмица с програма за маса, плюс протеин по около 4 пъти на ден, силна закуска, ядене през два часа (варени картофи, ориз, риба, плодове, яйца), но не по много, вечеря с много протеин и почивка. За 1 месец ти гарантирам резултати :)
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта