Най-големият сайт за бойни спортове

       

бързина на ударите

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

бързина на ударите

  0     Мнениеот azmoga на 28 Юли 2013, 18:52

тренирам кик бокс и ходия на фитнес.Искам да ви питам един приятел ми каза като ходия на фитнес на правия упражненията със 4 серии по 10-12 повторения?Иначе ако правия 6-8 повторения ще загубия от бързината на ударите си във кик бокса?
azmoga
azmoga
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Ное 2012, 22:12
Град: sofiq

Re: бързина на ударите

  0     Мнениеот berserker на 28 Юли 2013, 21:22

Не само тежестта и сериите са от значение, а и скоростта, с която правиш повторенията. Трябва да си сложиш приоритет. Дали фитнесът ти е водещото, а кик боксът ти е кардиото или обратно- кик бокса е приоритет, а фитнесът подпомага. Ако е второто, трябва да правиш фитнеса с мисъл. Не всичко и не тежко. Избери упражнения, които ти развиват специфичните мускули- трицепс, рамо, крака, преса. /бицепс, гръб и упражнения за торса трябват повече за борба и граплинг/. Много повторения, малки тежести и скорост при изпълнението. Най-важното- без големи тежести, няма смисъл. Боксьорите тренират удари с 1-2-3 кг. гирички. Сложиш ли голяма тежест, нищо не правиш.
berserker
berserker
 
Мнения: 41
Регистриран на: 23 Дек 2012, 17:09
Град: Sofia

Re: бързина на ударите

  0     Мнениеот jamski на 29 Юли 2013, 01:24

Ами да ти кажа и Тайсън си тренирал с яко тежкои не му е пречило, въпроса е да се набляга на кик бокса, иначе си има кросфити и кондиционни тренировки.Няма да ти попречи и фитнеса с много кила даже напротив, ще изгради сила.Ще станеш бавен ако качиш 10 -15 кила отгоре почнеш с анаболи и зарежеш кардиото и кикбокса.Иначе не съм съгласен че трябва да се тренира само рамо и трицепс за силни и бързи удари, гърба е много по важен от рамота за сила, бицепса е важен за да върне бързо ръката и да има експлозвиност.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: бързина на ударите

  0     Мнениеот KCD2 на 29 Юли 2013, 01:33

Иска си тежести за да можеш да ги стегнеш тия мускули,но трябват много повторения с малки килограми.Тайсън не го гледайте.Това е най-натуралния боксьор в историята.Не е имало и няма да има друг като него.Той не е пипал желязо преди да надебелее (втората половина на 90те).Виж тренировките на боксьори като Найджъл Бен или кикбоксьори като Мелвин Меноф.Първо обърни внимание на техниката (основата),след това на физическата част.Успех :)
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: бързина на ударите

  0     Мнениеот georgizm на 10 Авг 2013, 11:31

За да не загубиш бързина трябва да правиш упражненията с малки килограми - 1,2,3 до 5 максимум. Другото което ти трябва ако искаш сила е да правиж с големи тежести малки серии, но на теб това не ти трябва.
georgizm
georgizm
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Юли 2013, 19:21
Град: panagurishte

Re: бързина на ударите

  0     Мнениеот Sunrise на 10 Авг 2013, 12:08

Кличко с 20 кг дъмбели прави за рамо и не му липсва бързина,Брус Лий също е вдигал тежко,Въпроса е да се прави кардио бой със сянка тогава няма как да ти попречат големите тежести и съм на мнение,че е по добре да ти е тежък удара макар и по бавен отколкото лек и супер бърз. Бях 70-75 кг много по лек и подвижен но нямах тази поразяваща сила на удара. Оттогава започнах яко силови тренировки сега съм 93 кг една идея по-тромав съм но силата на удара нарастна значително всеки сам си предценява но аз лично така се чувствам по добре.
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: бързина на ударите

  0     Мнениеот jamski на 10 Авг 2013, 13:15

Аз преди бях яко бърз, но спрях тренировките за известно време бързината ми изчезна и още не мога да я върна, всичко е до екзплозивност, мисля че за тренировки а бързина като правиш щанги или лостове трябва да е екзплозивно в ексентричната част на упражнението.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: бързина на ударите

  0     Мнениеот mmagringo на 13 Авг 2013, 12:27

Аз като спра с тренировките известно време, поради контузия или някаква работа. После нещо погледа ми върху играта ми се губи. Пропускам удари, нещо не ги виждам много добре, преценката ми сякаш се губи. Иначе бързината ми не се променя.
Аватар
mmagringo
 
Мнения: 140
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:21
Град: София

Re: бързина на ударите

  0     Мнениеот nhikolla на 13 Авг 2013, 13:15

Момчета понеже попрочетох какво пишете, но ми се сториха глупости, та не го дочетох. Да се изкажа и аз - момче, помпай си във фитнеса, но помпай и на чувала, така ще си изградиш силата. Кикбокса няма да ти позволи да наддадеш много на килограми, така че не се притеснявай, няма да станеш много тромав. Спора с големи или малки тежести и безсмислен, тъй като различните тежести се използват за различен тип упражнения. Моя съвет е да се образоваш какво значи упражнения и тренировки за експлозивност и да правиш тях - интервални спринтове, бързи удари с дъмбел, подскоци с тежест и т.н., това ти трябва за бокса. Прочети за тренировка за експлозивност и ще разбереш.
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта