Най-големият сайт за бойни спортове

       

Тренировките в Карате

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 29 Ное 2011, 14:21

theaxemurder1997 написа:кйокушина е много по добър от шотокана честна дума


Няма "по-добро" или "по-ефикасно" а има "по-добър" и "по-ефикасен".Киокушин карате се отличава от другите видове карате с по голяма твърдост и много по "жестоки" тренировки които ако наистина държиш да станеш твърд и непреклонен боец ще ти помогнат....и винаги има начинаеща и напреднала група и си има график коя в кой ден тренира никога няма да пуснат начинаещ състезател да прави спаринг с национал....или пък никога не си тренирал и ти казват 1000 лицеви 2000 коремни няма такива работи.....всичко се започва от начало и така лека-полека.....и още един път казвам няма по-добро изкуство а има по-добър боец зависи на какъв ще попаднеш....не коментирам шотокан защото не съм запознат много с този стил ако някой тренира нека ни запознае :) ....."много бойци от киокушин са пробили в други бойни спортове,но нито един боец от друг боен спорт не е пробил в киокушин"...
Поздрави!!! :) и не се чуди ами направо отивай и почвай да тренираш(независимо какво) а междо другото ти от къде си???
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот TheBeast на 29 Ное 2011, 16:24

Единственото, което аз знам за карате шотокан, е че то е безконтактен стил карате, ударите само се фиксирали, може и информацията да не ми е много правилна, моля някой по-навътре в този стил да ни информира :)

по темата на момчето каквото и да се запишеш да тренираш няма да сбъркаш :)
TheBeast
TheBeast
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2011, 14:12
Град: Sofia

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот BogomilStankov на 30 Ное 2011, 18:51

Какво да ви кажа за Шотокана.. мога да кажа,че напълно доминира над Кйокушина,когато стане дума за ефикасност на техниката в една стандартна бойна ситуация.
Това е безконтактно карате по състезанията,които са съсредоточени изцяло върху Шотокан,това е така,защото ударите са толкова коварни,че могат да доведат до моментална смърт.На тренировка всичко е фулл контакт и спарингите изобщо не са леки.

П.С. - 5yToBcKu това,което казваш,че няма "по-добро" или "по-ефикасно" не е вярно! и дори си мисля,че го осъзнаваш,но не искаш да спориш с никой.А относно до това с какво се отличава Кйокушин от другите стилове карате,ами какво да ти кажа.. нека всеки да си представи две алпийски козички a.k.a кочове (самци),които се блъскат до припадък и ще добие г/д някаква представа за Кйокушин.Не ме разбирай погрешно уважавам стила,но това е спортно карате,което не може да те научи да се справяш със бойни ситуаций от живота,единствения плюс,който получаваш е,че ставаш корав (и то много зависи при кой и как тренираш ..,в днешно време да те е срам да кажеш,че тренираш карате или че си защитил някаква степен,това е жалката истина)

Айде живи и здрави и ако може неподготвените да си спестят постовете.

5yToBcKu очаквам някакъв отговор от теб и пак ти казвам уважавам абсолютно всеки боен стил,просто съм обективен.
Литър пот спестява 4 литра кръв.

http://www.youtube.com/watch?v=lsSC2vx7 ... plpp_video
Аватар
BogomilStankov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Ное 2011, 20:11
Град: Варна

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот Kimeitako на 24 Дек 2011, 19:28

Много си предубеден BogomilStankov! Мислиш ли, че спарингите в киокушин са лесни? Защо не се удряме в главите с голи ръце? Може би Киокушин не е карате и може би няма удари в главата и шията , които могат да доведат до моментална смърт? Има по добро и по ефикасно и това зависи изцяло от майстора! Отвори съзнанието си ! Неща от типа "нека всеки да си представи две алпийски козички a.k.a кочове (самци),които се блъскат до припадък и ще добие г/д някаква представа за Кйокушин" зависят изцяло от подготовката на състезателите , усета им и сивото им вещество! Не всеки се бие като разярен коч ! И просто защото това е спортно карате и не може да те научи да се справяш с реални бойни ситуации хора се прибират от състезания със счупени крайници...
hitman Добре си се насочил да тренираш нещо! Направо скачай в залата и ако наистина си решил да тренираш някой стил карате съм убеден , че никой няма да ти се подиграва ,а по -скоро всеки ще те напътства! Атмосферата в залата обикновено е приятелска и няма от какво да се притесняваш! Както каза ,по -добре късно от колкото никога!
Весели празници!
Kimeitako
Kimeitako
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Авг 2011, 11:33
Град: Aitos

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 25 Дек 2011, 00:03

Значи малко се отклоняваме от темата но както и да е.....BogomilStankov според твоите думи има "по ефикасно" и "по-добро" бойно изкуство????тогава как ще ми обясниш клипа в youtube на който боец по киокушин карате (символично) побеждава боец по кунг-фу на "пияния майстор"...друг пример ще ти дам как така Лечи Курбанов също на клип в youtube прави Т.К.О. на боец по бразилско жиу-житцу...и много други такива като Анди Хуг!!!! но пък от друга страна има и клипове в които пък боксьори,кик-боксьори,джудисти и много други спортове пък побеждават киокушин.....Това значи че не можем да слагаме цялата бойна система или бойно изкуство под един общ знаменател и да казваме това е по добро или онова е по лошо....от твоя коментар разбрах че малко си и реалист :) това значи че ако се изправят боец от "Шаолин" и Боксьор по логичното е шаолинеца да спечели защото най-малкото ще направи магия :D (шега) всички знаем защо няма смисъл да обеснявам.....За 19 години живот на улицата съм видял много работи (това не означава че съм някакъв "помияр") виждал съм момчета дето са "бабаити" да ядът бой от много по слаби от тях и обратното,виждал съм бой от нож до "сопа" :) ....ти казваш че киокушин е спортен вид карате и в него няма смъртоносни удари и тем-подобни тук ако ми позволиш ще те опровергая киокушин Е карате а карате е карате все едно да кажеш че "добруджанския","старозагорския" и там още няколко вида хляб се правят от брашно а примерно "великотърновския" се прави от пясък :D ако шотокана е пъвото карате и има удари:мае-гери,йоко-гери,маваши-гери... и т.н. същите удари ги има и в киокушин защото просто няма от къде да се вземат освен от тия стилове карате(не само шотокан ами и мн. др.)....
Всичко в бойните спортове и бойните изкуства опира само и единствено до личноста до човека до трениращия а не до изкуството или спорта опира до това как той ще го възприеме и как ще го усвои и НАЙ-ВАЖНОТО В ЕДИН БОЕЦ Е "ДУХЪТ"!!!!! И ВОЛЯТА!!!!а останалото се постига има примери от 1 до 1000...виждал съм момчета страшно добри на татамито,медалисти това онова ама излизат на улицата(обобщавам дискотеки,барове,стадиони и т.н.) някой им се развиква "панират" се и всичко е до там "GAME OVER" ;) ....И ако един боец е като кон с капаци и примерно тренира само карате и не се интересува от др. той стига голямо ниво само в определения спорт,за това е хубаво всеки боец да гледа и да взема от всичко по малко към репертоара си!!!!! Е много зависи и от възможността (това е др. тема)...по тази тема може да се изпишат още 1000 реда.....но "файда йок"...ако ти си мислиш че боксът е перфектния боен спорт а Kimeitako кик-бокс аз не мога да ви накарам да мислите по др. начин просто се замислете и сравнете а отговорите...отговорите сами ще дойдат!!! ;)
Да си боец не означава да си страшно добър на тренировка или на татамито а означава когато се наложи да си спасиш "кожата",достойнството,морала и т.н. да го направиш без да се колебаеш!!!
Да имаш ГОЛЯМ ДУХ,И ОГРОМНА ВОЛЯ означава когато срещу теб излязат 10-13-15 човека и някои от тях да имат нож,бухалка,"сопа" или др. предмет (само се обръщаш към тях покланяш се с думата УС!!!:) ) и тръгваш към тях дори да знаеш че може да не излезеш и жив от там!!!
Да имаш морал и уважение към противника означава като го събориш на земята да го оставиш а ако с действията си показва че иска да продължи вече го нокаутирай :D

Това е от мен дано не съм бил банален и досаден и дано не съм обидил някой боец или боен спорт или изкуство с думите си!!!! :)

ПОЗДРАВИ!!! :) :) :)

това ми е facebook-a:http://www.facebook.com/profile.php?id=100000456067344 ;)
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот BogomilStankov на 04 Яну 2012, 00:33

Уважавам мненията ви. : )
Да наистина е така.. нямаш ли сърце и да си най-големия майстор както казва 5yToBcKu "файда йок".

Живи и здрави!
Литър пот спестява 4 литра кръв.

http://www.youtube.com/watch?v=lsSC2vx7 ... plpp_video
Аватар
BogomilStankov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Ное 2011, 20:11
Град: Варна

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот kuzman на 04 Яну 2012, 09:25

5yToBcKu написа:Да имаш ГОЛЯМ ДУХ,И ОГРОМНА ВОЛЯ означава когато срещу теб излязат 10-13-15 човека и някои от тях да имат нож,бухалка,"сопа" или др. предмет (само се обръщаш към тях покланяш се с думата УС!!!:) ) и тръгваш към тях дори да знаеш че може да не излезеш и жив от там!!!

Без да искам да се заяждам, ама за това нещо в патологията си има един термин - самоубийство.
Кажи честно (и пак ти казвам, целта ми не е да се заяждам с теб), ти би ли скочил на тълпа хора, които имат оръжие ?
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот българиец на 07 Мар 2012, 01:27

BogomilStankov написа:Какво да ви кажа за Шотокана.. мога да кажа,че напълно доминира над Кйокушина,когато стане дума за ефикасност на техниката в една стандартна бойна ситуация.
Това е безконтактно карате по състезанията,които са съсредоточени изцяло върху Шотокан,това е така,защото ударите са толкова коварни,че могат да доведат до моментална смърт.На тренировка всичко е фулл контакт и спарингите изобщо не са леки.


Първо определяш кой е хлапе и какво има да учи, после се изказваш по този слабоумен начин. Шотокан е полуконтактен стил, когато стане дума за ефикасност е класа под Киокушин, който се слави като най-бруталния стил в каратето, както и един от най-тежките изобщо. А това с коварните удари са вече приказки, като от 90-арски филми с бойни изкуства. Смъртоносни и жестоки техники има във всеки стил, като те се препадават на много напреднали и не се употребяват в спаринг.

Относно коментарите, че в Киокушин си пазиш главата "само от краката" - вярно и не съвсем. В класическия спаринг - да. Но той има предимство - главата не е нещо, което да удряш постоянно, забележете масово от какво боледуват боксьорите. Отделно: удари на гола ръка са в пъти по-тежки от тези с ръкавица и каляват много. В Киокушин-кан има спаринг форма Шинкен Шобу и тя се играе с удари с ръка в главата и с ръкавици. В Киокушин, също така, има лакти и колена, който вярва, че само тайбоксът борави с тях - в заблуда е.
Последна промяна българиец на 07 Мар 2012, 12:34, променена общо 1 път
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот Hirisuto на 07 Мар 2012, 02:32

Оправихте ми настроението пичове, много-весели коментари :)))))))
Hirisuto
Hirisuto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:00
Град: Несебър

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот българиец на 07 Мар 2012, 02:58

Айде, почнаха се клишетата на виртуално извисените, хаха!
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта