Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кое бойно изкуство да тренирам?

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот inaccessible на 11 Ное 2009, 00:32

абе икебаната не е ли за цветя ... ирония ли долавям .. а? .. а? :DD lol
Ама ти верно .. да не знаеш какво искаш eek
Аватар
inaccessible
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Окт 2009, 15:35
Град: София

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот MMAJudo на 17 Ное 2009, 16:33

Няма да е лошо да се замислиш и прецениш и кам кои спорт предрасполага телосложението ти. ;) Гледам, че търсиш и духовно изграждане при което трениора ирае важна роля. Наи добре не гледаи филмите ми и иди и погледаи в 1-2-3 клуба по 1-2 тренировки и виж за какво става вапрос. Колкото до Винг Чун според мен е чудесно, и според моите наблиудения е ефективно и приложимо особено ако боя се води в ограничено пространство или при бои в много близка дистанция. Но доколкото съм запознат незнам някаде да има фул контакт Винг Чун. Поздрави.
Силата на волята превръща човека в личност и му помага да следва и постига мечтите си.
Аватар
MMAJudo
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Ное 2009, 16:07
Град: по Света

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот cecowe на 17 Ное 2009, 17:08

Не знам за София, ма във Варна имаше един клуб по Винг Чун и беше меко казано "смешен". Залата беше 15х15 с някакви колони и нямаш място да се спънеш дори. :P
Ако не се лъжа беше в Левски или по-точно някъде до ТУ.
И аз бих се амбицирал, но като знам какви са нащите треньори и ми минава мерака...
cecowe
cecowe
 
Мнения: 42
Регистриран на: 10 Окт 2009, 13:30

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот kr1sh0 на 17 Ное 2009, 18:40

Значи, като избираш бойно изкуство.. 1 се насочи към граплинг или страйкинг, кое те влече повече, за кое от 2те ставаш ... Дали бокс и кикбокс като страйкинг умения, или борба или някое друго граплинг не е от значение .. Важното е да тренираш здраво, да се храниш и да правиш СПАРИНГ** .Без спаринг няма как да стане повярвай ми! :)
Аватар
kr1sh0
 
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Юни 2009, 14:07
Град: Sofia

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот Insensible на 30 Дек 2009, 15:23

Тренирал сам карате годжу рю ... не е лошо ,но мисля да продалжа със самбо или муай тай :) ;)
,,Справедливостта без сила е нищо,а силата без спарведливост е насилие"
Аватар
Insensible
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Дек 2009, 15:59
Град: Троян

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот CAnte на 12 Яну 2010, 19:47

kr1sh0 написа:Значи, като избираш бойно изкуство.. 1 се насочи към граплинг или страйкинг, кое те влече повече, за кое от 2те ставаш ... Дали бокс и кикбокс като страйкинг умения, или борба или някое друго граплинг не е от значение .. Важното е да тренираш здраво, да се храниш и да правиш СПАРИНГ** .Без спаринг няма как да стане повярвай ми! :)


Чудесно казано без спаринг няма как да стане!!!

Започни Със Box!
Опознай Себе Си Боха Е В Основата Както И Борбата Едно Or Двете!
Също Така Може И Kick Box!!
Но Мисля че Първите Две ще Свършат чудесна Работа

Редакция: Писането на кирилица е задължително! Ако нямаш кирилица използвай http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php. Мнения, написани на латиница, се изтриват.
Luke,Don`t Join The Dark Side...
Аватар
CAnte
 
Мнения: 39
Регистриран на: 11 Яну 2010, 23:50

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот Логрус на 08 Фев 2010, 16:50

BulgaraySilva написа:П.П. :Изненадвам се ,че никой не спомена MMA :DD

Все още ММА в България няма. За справка, един приятел тренираше ММА в Америка (който е германец ... абе свят :roll: ) там тренираха ММА, а не тренираха няколко бойни изкуства, които после комбинират на спаринги (ако и това правиш, пак си е късмет). Разликата е от земята до небето и е обект на друга тема.
От друга страна на много места тренировките по едно бойно изкуство, включват и елементи от много други. В известна степен това замества ММА и е много успешна и ползотворна практика. Това го казвам от личен опит и от разговори с други трениращи. Разбира се няма да ви свърши работа на професионалния ринг, но за друго става :)


А всички тези въпрос "какво да тренирам" са вятър работа. Още повече, че един 16 г. младеж има и свободното време и силите да обикаля по залите, но явно малко имат и желанието
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот sn1ckers на 16 Мар 2010, 18:54

Да ви попитам джудото или борбата биха ли ми помогнали за улицата или е по добре да се захвана със някакво бойно изкуство като бокс,муай тай (страйкинг) .. Благодаря ;)
sn1ckers
sn1ckers
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Юни 2009, 20:28
Град: Варна

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот Delqn на 16 Мар 2010, 19:22

Боксът е боен спорт,а джудото и борбата и другите ще ги използваш само за да се биеш на улицата ли?
Delqn
Delqn
 
Мнения: 32
Регистриран на: 07 Яну 2010, 21:31
Град: Пловдив

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот sn1ckers на 16 Мар 2010, 19:26

Не съм казъл че ще ходя да се бия по улиците но при един евентуален конфликт кое би ми помогнало повече :)
sn1ckers
sn1ckers
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Юни 2009, 20:28
Град: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта