Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кое бойно изкуство да тренирам?

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот mitko на 06 Ное 2009, 20:49

Здравейте аз съм на 16г никога не съм тренирал бойни изкуства и искам да тренирам някое,което да развива,и духа,и тялото.Нещо което да мога да използвам и на улицата.Засега съм се насочил към Кунг Фу и Винг Чун,харесват ми и Муай Тай и Киокушин,но нямам опит,а бойните изкуства са много и се чудя кое да тренирам.Така че всеки компетентен съвет ще ми е от полза.
mitko
mitko
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2009, 20:16
Град: София

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот cecowe на 06 Ное 2009, 23:13

кикбокс :DD
cecowe
cecowe
 
Мнения: 42
Регистриран на: 10 Окт 2009, 13:30

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот mart1nezZ на 06 Ное 2009, 23:34

mitko написа:Здравейте аз съм на 16г никога не съм тренирал бойни изкуства и искам да тренирам някое,което да развива,и духа,и тялото.Нещо което да мога да използвам и на улицата.Засега съм се насочил към Кунг Фу и Винг Чун,харесват ми и Муай Тай и Киокушин,но нямам опит,а бойните изкуства са много и се чудя кое да тренирам.Така че всеки компетентен съвет ще ми е от полза.

Всяко бойно изкуства развива духа и тялото. По отношение на използването му на улицата, ако искаш да ставаш "бияч", тук си в тотална заблуда, тъй като философията на нито едно БИ, не проповядва агресия, освен ако срещу теб не е упражнена такава. Ако трябва да се защитиш от нападател, то каквото и да тренираш, правейки го с желание и с необходимата отдаденост, ще ти е от полза, стига разбира се, да умееш да използваш наученото правилно и в подходящия момент. За това обаче се изискват адски много тренировки и пот в залата.


Поздрави!
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот sofia на 07 Ное 2009, 02:32

Подкрепям горния пост. Ако целта ти е да се търкаляш по улиците, най-вероятно ще останеш разочарован от видяното в залите. А иначе ако искаш да тренираш бойни изкуство или боен спорт...и аз бих подкрепил кик бокса. Въпреки че можеш да се заемеш с квото ти дойде на акъла...от тия дето изброи. Прецени върху кво искаш да акцентираш...ако искаш на ударите избери някой спорт дето наблягана на тях и тн. успех.
sofia
sofia
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Сеп 2009, 01:03
Град: София

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот BulgaraySilva на 07 Ное 2009, 03:18

Всеки би подкрепил бойното изкуство,което тренира,но според мен най-приложими на улицата от бойните изкуства, базиращи се на удари, са Киокушин Карате и Муай-тай.Кунг-фу в България далеч не е толкова развито,колко последните две.

П.П. :Изненадвам се ,че никой не спомена MMA :DD
BulgaraySilva
BulgaraySilva
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Авг 2009, 16:55
Град: Варна

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот mart1nezZ на 07 Ное 2009, 03:44

BulgaraySilva написа:Изненадвам се ,че никой не спомена MMA :DD

За да започнеш да тренираш ММА, тоест комплексно, две бойни дисциплини (изкуства), примерно както в Щатите в момента е на мода сред ММА бойците, комбинацията муай тай / джиу-джицу, според мен, преди това е хубаво да имаш някаква основа в бойните изкуства.
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот mitko на 07 Ное 2009, 22:53

mart1nezZ написа:
mitko написа:Здравейте аз съм на 16г никога не съм тренирал бойни изкуства и искам да тренирам някое,което да развива,и духа,и тялото.Нещо което да мога да използвам и на улицата.Засега съм се насочил към Кунг Фу и Винг Чун,харесват ми и Муай Тай и Киокушин,но нямам опит,а бойните изкуства са много и се чудя кое да тренирам.Така че всеки компетентен съвет ще ми е от полза.

Всяко бойно изкуства развива духа и тялото. По отношение на използването му на улицата, ако искаш да ставаш "бияч", тук си в тотална заблуда, тъй като философията на нито едно БИ, не проповядва агресия, освен ако срещу теб не е упражнена такава. Ако трябва да се защитиш от нападател, то каквото и да тренираш, правейки го с желание и с необходимата отдаденост, ще ти е от полза, стига разбира се, да умееш да използваш наученото правилно и в подходящия момент. За това обаче се изискват адски много тренировки и пот в залата.


Поздрави!

Не съм човек тип бияч който има за цел да упражнява някакво насилие върху,когото и да било друг.Но искам това което тренирам да не е "само за залата".А това че няма да е лесно го знам,но когато се захвана с нещо го правя до край не съм мамино момченце което казва "това е трудно затова няма да го правя".Точно затова искам да избера хубаво бойно изкуство,защото имам намерение да тренирам сериозно.Замислям се за муай тай и то само защото във филмите е доста впечатляващо,но все пак са само филми.А и съм чувал че има доста контузии все пак не искам да се осакатявам в толкова ранна възраст.А кунг фу ми харесва защото съм чувал че там се набляга в точките на човешкото тяло които могат да бъдат манипулирани,а това е интересно.Трябва да помисля още за да реша.Благодаря на всички,които са дали мнения досега.
mitko
mitko
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2009, 20:16
Град: София

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот Fear на 07 Ное 2009, 22:56

Едно ще ти кажа,каквото и да тренираш няма да се научиш да се биеш,просто ще се научиш да удряш правилно,а разликата между двете е голяма въпреки че много хора не я зачитат.
Fear
Fear
 
Мнения: 79
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 14:51
Град: Варна

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот Aramis на 07 Ное 2009, 23:41

В България Кунг фу не развито много и едва ли ще намериш качествена зала с добри треньори(може и да греша някой да не се засегне ;) ).А колкото до подходящ спорт и за улицата давай на САМБО ;) .
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Кое бойно изкуство да тренирам?

  0     Мнениеот Rayan на 08 Ное 2009, 00:09

Моето мнение е ,че е най-добре сам да решиш.Влез в някой сайт като youtube например погледай клипове с различни бойни стилове и този който ти хареса най-много него тренирай ключа е постоянството.Всеки боен спорт е приложим на улицата всичко зависи от теб самия!Успех от мен ;)
Това което не мe убива ме прави по-силен!!!!!
Аватар
Rayan
 
Мнения: 64
Регистриран на: 14 Фев 2009, 14:52
Град: София

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта