Най-големият сайт за бойни спортове

       

Франк Дюкс

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Франк Дюкс

  0     Мнениеот BadrVelazques на 10 Дек 2013, 20:33

Здравейте драги съфорумници. Не знам дали има друга тема във форума, но все пак искам да попитам знаете ли нещо повече за Франк Дюкс, считан за легенда в света на бойните изкуства, но също така обект на спорове, доколко се е бил с класни противници и доколко са реални постиженията му! Той държи няколко рекорда - за най-бърз нокаут, най-бърз ритник - 115 км/ч, най-много последователни нокаута - 56 и най-много победи - над 300 без да е победен! Известен е най-вече с автобиографичния филм "Кървав спорт", в който той е сценарист и хореограф на бойните сцени, а ролята на Ф. Дюкс е изиграна от Жан-Клод Ван Дам!
BadrVelazques
BadrVelazques
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Дек 2013, 21:40
Град: mainatown

Re: Франк Дюкс

  0     Мнениеот Sunrise на 11 Дек 2013, 10:50

Гледал си "Кървав спорт" мене "Двоен Удар" повече ме кефи
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Франк Дюкс

  1     Мнениеот mmagringo на 11 Дек 2013, 13:00

Франк Дюкс е един от 15-те велики нинджи.
Поставил е 16 световни рекорда, които не са подобрени до този момент.
Участвал многократно и е непобеден в тайния турнир Кумите, организиран в тайни подземия.
В Кумите са участвали свирепи бойци и халднокръвни убийци от цяла Азия и целия свят.
Тренирал е няколко вида бойни изкуства , включително нинджутцу и кунг фу.
Най много време е прекарал при шидоши Сензо "Тигъра" Танака.
При него освен бойни е учил и много опасни и смъртоносни техники.
Усвоил е техниката да вижда в тъмното и да усеща атака в гръб при пълна тишина.
Усвоил е техники за бой с нож, прът, меч, копие, въже, верига и други.

С една дума нещо като Спайдърмен или Батман :DD
Аватар
mmagringo
 
Мнения: 140
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:21
Град: София

Re: Франк Дюкс

  5     Мнениеот tanovsky на 11 Дек 2013, 14:51

Мога само да допълня, че е участвал и в три анимационни филма на Дисни, като е успял последователно да нокаутира Мики-маус, Мини-маус и патока Доналд (едва в последния кадър);)
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Франк Дюкс

  0     Мнениеот VAm на 11 Дек 2013, 15:58

Tova za smartonosnite texnikii za boi na tamno me izumi,daje si mislia 4e tva mai sam az
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Франк Дюкс

  0     Мнениеот nhikolla на 11 Дек 2013, 16:31

Ааааа да, чувал съм го тоя, преди доста време бях чел за него. Ако не ме лъже паметта всичко е една голяма измишльотина и тоя е самозванец, няма кой да потвърди невероятни му умения и постижения освен самия той.
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Франк Дюкс

  0     Мнениеот nhikolla на 11 Дек 2013, 16:34

The accuracy of many of Dux's personal claims have been disputed, including his martial arts background, fighting in the "Kumite", and prior military service. According to the Los Angeles Times, the organization that allegedly staged the Kumite had the same address as Dux's house, and the trophy he claims to have won was bought by him at a local trophy store. This was disputed by Dux, who claimed the receipt was fabricated. He also claims his critics are part of a conspiracy to discredit him, led by ninjutsu master Stephen K. Hayes, whom Dux claims views him as a threat.
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Франк Дюкс

  2     Мнениеот KCD2 на 11 Дек 2013, 16:51

Пича е просто един маркетингов продукт.Великия хамериканец,който е поставил 200 рекорда и в 1000 мача няма загуба и е нинджа и самурай и се е бил в Комите срещу Роки Балбоа...Пълни глупости.Знаете колко жалки са били екшън филмите през 80те.Ниско бюджетни изтъркани,клиширани,бозяви...Гледайте филма "The foot fist way" с Дани Макбрайд,който се ебава точно с този тип филми.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50


Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта