Най-големият сайт за бойни спортове

       

Бокс

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Бокс

  0     Мнениеот Тайсъна на 10 Мар 2013, 00:48

Здравейте приятели!На 16 години съм 177см 78кг. Тренирах една година фитнес много сериозно, но реших да започна да се занимавам с бокс. Като тренирам 5 пъти бокс в седмицата и отделям останалите два дни в фитнес залата няма ли да се натоварвам? Какво да направя за да не изгарям мускулната маса, която съм постигнал през тази 1 година. Ръката ми е 39-40см. ;)
Тайсъна
Тайсъна
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Мар 2013, 17:54
Град: Plovdiv

Re: Бокс

  0     Мнениеот KCD2 на 10 Мар 2013, 12:01

Карай го по-леко с бокса и тва е.Ако искаш обаче да ставаш боксьор,трябва да знаеш че тренировките ще те стопят.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Бокс

  0     Мнениеот Verm1n на 10 Мар 2013, 12:59

Предполагам не си тренирал бокс , за да разбереш какви да тренировките там . След 5 последователни дни тренировки по бокс , не само няма да ти се мисли за фитнес , ами няма и да ти се мърда от легло/стол. Ако искаш да ги съчетаеш може 2по2 да ги направиш , защото иначе ще претренираш и резултата няма да е добър. А и също няма как да не се стопиш от бокса , за да намалиш свалянето трябва бая време да прекарваш на масата .
Аватар
Verm1n
 
Мнения: 42
Регистриран на: 14 Авг 2012, 13:19
Град: Пловдив

Re: Бокс

  0     Мнениеот Тайсъна на 10 Мар 2013, 18:24

Verm1n написа:Предполагам не си тренирал бокс , за да разбереш какви да тренировките там . След 5 последователни дни тренировки по бокс , не само няма да ти се мисли за фитнес , ами няма и да ти се мърда от легло/стол. Ако искаш да ги съчетаеш може 2по2 да ги направиш , защото иначе ще претренираш и резултата няма да е добър. А и също няма как да не се стопиш от бокса , за да намалиш свалянето трябва бая време да прекарваш на масата .


Преди съм тренирал ММА 3 месеца, но нали започнах с фитнеса.... На бокс ходя от месец редовно, знам колко изтощителни са тренировките. Все пак искам да имам прилично тяло, но не вярвам, че това може да се постигне само с бокс.
Тайсъна
Тайсъна
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Мар 2013, 17:54
Град: Plovdiv

Re: Бокс

  0     Мнениеот българиец на 10 Мар 2013, 22:54

Тайсъна написа:Здравейте приятели!На 16 години съм 177см 78кг. Тренирах една година фитнес много сериозно, но реших да започна да се занимавам с бокс. Като тренирам 5 пъти бокс в седмицата и отделям останалите два дни в фитнес залата няма ли да се натоварвам? Какво да направя за да не изгарям мускулната маса, която съм постигнал през тази 1 година. Ръката ми е 39-40см. ;)


Първо от фитнес до фитнес си остави да има 1-2 дни пауза и отдели поне един ден седмично за почивка изобщо от всичко. Наблягай на тягата и клековете. Яж, ако имаш пари за добавки си вземи и много важно - почивай! Аз спортувам също много - Карате, Бокс и фитнес, но съм намерил как да ги съчетая, за да не отслабвам, но пък поизчистих корем (не че имам кой знае какъв проблем с него, но има какво да се желае) от бокса.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Бокс

  0     Мнениеот georgizm на 10 Авг 2013, 11:50

българиец написа:
Тайсъна написа:Здравейте приятели!На 16 години съм 177см 78кг. Тренирах една година фитнес много сериозно, но реших да започна да се занимавам с бокс. Като тренирам 5 пъти бокс в седмицата и отделям останалите два дни в фитнес залата няма ли да се натоварвам? Какво да направя за да не изгарям мускулната маса, която съм постигнал през тази 1 година. Ръката ми е 39-40см. ;)


Първо от фитнес до фитнес си остави да има 1-2 дни пауза и отдели поне един ден седмично за почивка изобщо от всичко. Наблягай на тягата и клековете. Яж, ако имаш пари за добавки си вземи и много важно - почивай! Аз спортувам също много - Карате, Бокс и фитнес, но съм намерил как да ги съчетая, за да не отслабвам, но пък поизчистих корем (не че имам кой знае какъв проблем с него, но има какво да се желае) от бокса.



На 16 му е раничко за тяга мисля. Ако се храни достатъчно и ходи примерно през ден на бокс няма да загуби кой-знае колко, може да го компенсира с 3-4 пъти фитес месечно. Поне така мисля.
georgizm
georgizm
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Юли 2013, 19:21
Град: panagurishte

Re: Бокс

  0     Мнениеот българиец на 20 Авг 2013, 12:33

Зависи какво цели с бокса. А тягата и клековете нищо не може да ги компенсира. А понеже е млад, може да ги прави с леки тежести.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37


Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron