Най-големият сайт за бойни спортове

       

схеми за атаки при карате киокушин

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

схеми за атаки при карате киокушин

  -1     Мнениеот antonioBushev на 02 Мар 2013, 02:23

предложения?
antonioBushev
antonioBushev
 
Мнения: 10
Регистриран на: 21 Яну 2013, 23:12
Град: Dimitrovgrad

Re: схеми за атаки при карате киокушин

  0     Мнениеот oliva09 на 02 Мар 2013, 02:47

Чисто гол започваш да правиш ката. После отиваш, правиш си една ножка в тоалетната и си лягаш. Това е.
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Re: схеми за атаки при карате киокушин

  0     Мнениеот българиец на 09 Мар 2013, 10:48

Пф, че тема...

Скъси съвсем дистанцията, играй с лакти в гърдите, позволени са и т. нар. "12-6" в ключицата, предно коляно и заден лоук кик или задно колно и преден лоу кик. А ако съумееш да нанасяш и добри юмруци в бедрото ще е също по-нетипично за този отсреща. В крайна сметка състезателният вариант на Киокушин му създава лош имидж и предразполага към малко по-предвидлива игра. Всичко това ако питаш за прав гард. Аз играя и обратен, левичар съм, но с времето раздвижих така и двата, че ми е удобно всячески да застана, но най-обичам да ги сменям по време на спаринг - обърква много противниците. Както в каратето, така и в бокса го правя.

Много добре се контрира мае гери, посрещайки го с ръка в коляното отгоре, за да го парираш и да върнеш веднага с твое такова. Обикновено учат да бягаш с крачка встрани, което си е класика. Просто на тази тема няма какво да ти напиша, освен нещо по-нетипично.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: схеми за атаки при карате киокушин

  0     Мнениеот DerZverg на 10 Юли 2013, 15:54

Предна, задна прави. Предно шитаски в корема, последвано от предно (или задно тук вече зависи от човек) коляно, заедно с предно маваши към корема и за грандиозния финал задно маваши в главата. (предно и задно са, съответно за различните гардове)
DerZverg
DerZverg
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2013, 15:33
Град: София


Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта