Най-големият сайт за бойни спортове

       

Айкидо?

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Айкидо?

  0     Мнениеот SeiJitsu на 28 Яну 2011, 19:04

Здравейте,занимавал съм се с джудо,карате,винг чун,кик-бокс и БДД, в последните 8 години. Тази година реших да разнообразя(което се оказа грешка :D ) и започнах да набирам маса в една фитнес зала. След няколко месеца ми свършва договора и се чудя с какво бойно изкуство да се занимавам. Разгледах няколко Кьокушин школи,Кик-бокс школи и други,но за сега най ме заинтересува Айкидото! Проблема е, че Айкидото е само-защитно БИ, а аз освен всичко друго съм се занимавал с Крав Мага,Система, Кенпо... Та исках да чуя няколко мнения за това,к'во мислите за Айкидото.Ясно ми е, че срещу някоя пияница на улицата ще е ефективно, но ако има двубой между Айкидока и Cage Fighter,какво може да се очаква? Мислите ли, че си заслужава или да се връщам при Каратистите и Джйу Джицу-то? :)
"I don't fear the man who has practiced 10 000 kicks once...I fear the man who has practiced One kick-10 000 times!" -Bruce Lee
SeiJitsu
SeiJitsu
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2010, 13:29
Град: London,UK

Re: Айкидо?

  0     Мнениеот street2fighter на 28 Яну 2011, 20:20

значи айкидо на мене лично не ми харесва като боино изкуство не е толкова приложно според мен се върни към каратето и джудото
Смелост не означава да нямаш страх.Да си смел значи да те е страх и да продължиш напред
Аватар
street2fighter
 
Мнения: 100
Регистриран на: 31 Окт 2009, 22:00
Град: burgas

Re: Айкидо?

  0     Мнениеот racko1 на 28 Яну 2011, 23:23

А защо вместо Айкидо не разнообразиш с бокс? Гледам, че сред всичко, което си тренирал, бокса липсва. Опитай, може да ти хареса особено, ако се целиш в някакви състезателни успехи на ММА ринга. Там боксовите умения са от голяма полза ;) Самият Емелианенко го практикува доста и прави тренировъчни спаринги с различни профи боксьори.
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Айкидо?

  0     Мнениеот SeiJitsu на 29 Яну 2011, 13:51

По принцип,на мен не ми трябва да е супер приложно,защото отдавна вече мога да се защитавам срещу всякакви видове атаки...просто ми трябва нещо интересно и зарибяващо.Колкото до бокса,благодаря за предложението но нито бокса нито така наречения ММА(Cage Fighting) не ми харесват,и едва ли ще се занимавам с тях в блиското бъдеще.
"I don't fear the man who has practiced 10 000 kicks once...I fear the man who has practiced One kick-10 000 times!" -Bruce Lee
SeiJitsu
SeiJitsu
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2010, 13:29
Град: London,UK

Re: Айкидо?

  0     Мнениеот EDDIX на 30 Яну 2011, 12:29

Айкидото е НАЙ-НЕ ефективното (грапинг,тип борене) бойно изкуство.Но това е само по себе си. 100% в Айкидото има хватки и движения който с комбинация от други бойни изкуства биха станали много ефективни.Примерно Лиото Мачита освен карате,муаи-тай и др.Е тренирал и се е състезавал в Сумо.Много от подсечките му и прехвърлянията на тежестта са му от там.
Аз на твое място бих се записал на индивидуални Айкидо тренировки.Да тренираш само определени техники.И да пропуснеш излишните (донякъде) неща в источните бойни изкуства.
Аз също като теб съм тренирал много неща (Джудо,Самбо,Бокс,Муай-Тай,малко борба) и сега тренирам кикбокс.И аз след около 6,7 месеца ще си сменя тренировките.
Бих ти препоръчал да запишеш Бойно Самбо.В момента в цяла БГ. има страхотни зали и тренировъчен екип.Също така ако има някъде при вас класическа борба.Перфектно е за цялостна физическа подготовка.Ако някъде има ММА граплинг или събмишън реслинг (но поне на мен не ми е известно в Бг).Самото чисто борене без кимоно е вродено във всеки човек.
Ние се събираме и се борим фрии стаил всяка събота,понякога и неделя.Перфектна тренировка е,развиваш всичко-сила ,бързина ,издръжливост.

P.S. Голям проблем на Айкидото е че много ,почти 90% от захватите са за китката.А това е мега не ефективно,особено срещу по силен противник.(това е теория на Бас Рутан ММА легфенда и еднин от най-добрите бойци и треньори на всички времена)
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Айкидо?

  0     Мнениеот SeiJitsu на 30 Яну 2011, 17:50

Да,разбирам какво имаш в предвид. Ами,аз вече се отказах от Айкидото впрочем,но засега съм решил да се върна към Кьокушина и БДД.За съжеление няма как да тренирам Самбо тъй като живея в Англия и тук Руско Самбо няма :D
"I don't fear the man who has practiced 10 000 kicks once...I fear the man who has practiced One kick-10 000 times!" -Bruce Lee
SeiJitsu
SeiJitsu
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2010, 13:29
Град: London,UK

Re: Айкидо?

  0     Мнениеот Wolf318 на 31 Яну 2011, 05:52

SeiJitsu според мен въобще не си такъв, за какъвто се изкарваш... Най-малкото, няма да задаваш тъпи въпроси ако имаш такъв опит...
Аватар
Wolf318
 
Мнения: 71
Регистриран на: 19 Авг 2009, 14:10
Град: Бяла, Русе

Re: Айкидо?

  0     Мнениеот Fear на 31 Яну 2011, 11:54

Wolf318,направо ми взе думите от устата :)
Fear
Fear
 
Мнения: 79
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 14:51
Град: Варна

Re: Айкидо?

  0     Мнениеот Sunrise на 31 Яну 2011, 13:10

Здравейте,занимавал съм се с джудо,карате,винг чун,кик-бокс и БДД, в последните 8 години.а аз освен всичко друго съм се занимавал с Крав Мага,Система, Кенпо



lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Айкидо?

  0     Мнениеот SeiJitsu на 31 Яну 2011, 19:58

TheWolf,Извън България,повечето школи предлагат по няколко БИ...например LondonShootFighters предлагат,БДД,Муай Тай,Карате,Джудо,Субмисшън.Ако тренираш там 2 години и после отидеш нашример в 'Shaolin Temple UK' там пък има СанДа,Ушу и Винг Чун,ако и там тренираш 2 години,за общо 4 години си тренирал 8 Бойни Изкуства.Не съм казал че съм специалист и за това така излизе.Просто се образовай малко и се научи да четеш :?
Последна промяна SeiJitsu на 31 Яну 2011, 21:10, променена общо 1 път
"I don't fear the man who has practiced 10 000 kicks once...I fear the man who has practiced One kick-10 000 times!" -Bruce Lee
SeiJitsu
SeiJitsu
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2010, 13:29
Град: London,UK

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron