Най-големият сайт за бойни спортове

       

Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

  0     Мнениеот jarhead на 28 Яну 2011, 01:35

Здравейте! На 18 съм тренирах баскетбол 7 години висок 195 тежа 92кг . Искам да се насоча към някое бойно изкуство.Имам много жилава и мускулеста физика,но не съм много плътен,с здрав торс и много дълги ръце и крака.Моля предложете нещо според характеристиката! :)
jarhead
jarhead
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Яну 2011, 02:02
Град: Sofia

Re: Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

  0     Мнениеот blehitonov на 28 Яну 2011, 02:11

Започвай с Бразилско- Жиу Жицу. Там е хубаво да си с дълги крайници ( ще ти улесни работата със захватите)... Само ще трябва да наблегнеш на упражненията за силова издръжливост, сила на захвата и упражненията за разтягане ( трябва да си пластичен) !!!
Аватар
blehitonov
 
Мнения: 57
Регистриран на: 29 Яну 2009, 10:30
Град: sofia

Re: Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

  0     Мнениеот racko1 на 28 Яну 2011, 14:40

Така като си дълъг си идеален за бокс ! Най-голямото предимство в бокса са дългите ръце ;) можеш да се пробваш и в кик бокса, но аз ти препоръчвам бокс ;)
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

  0     Мнениеот Sunrise на 28 Яну 2011, 14:45

Директно Бокс приятелю като бивш баскетболист и с тоя ръст много бързо ще навлезеш в материята :) Аз лично се скъсвах да играя баскет като ученик докато другите играеха футбол и когато ми хрумна да тренирам бокс нещата лесно се получиха много от известните боксьори играят баскет дори и като част от тренировката просто 2-та спорта си приличат като координация крака ръце за това негрите ги бива и в 2-та спорта и който може да се боксира няма да елош играч във баскетбола.... Бразилско Жиу Жицу забрави с тия дълги крайници ще те скъсат от от извадени стави както каза колегата горе ако не бокс кик-бокс ;)
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

  0     Мнениеот шамари на 28 Яну 2011, 15:00

Бокс.
А като качиш до 100, можеш да разнообразиш с джудо.
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

  0     Мнениеот KcD на 28 Яну 2011, 15:57

Така както се описваш си като братята Кличко :DD Сега си направи сметка за какъв ставаш?
KcD
KcD
 
Мнения: 142
Регистриран на: 14 Авг 2010, 18:01
Град: Панагюрище

Re: Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

  0     Мнениеот jarhead на 28 Яну 2011, 16:11

Благодаря много за изчерпателните отговори от другия месец се пускам бокс задълже!! :):):)
jarhead
jarhead
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Яну 2011, 02:02
Град: Sofia

Re: Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

  0     Мнениеот street2fighter на 28 Яну 2011, 20:17

всяко едно бойно изкуство което започнеш ще е един плюс за тебе почни това което най те превлича и ти харесва а не това което казва този и онзи
Смелост не означава да нямаш страх.Да си смел значи да те е страх и да продължиш напред
Аватар
street2fighter
 
Мнения: 100
Регистриран на: 31 Окт 2009, 22:00
Град: burgas

Re: Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

  0     Мнениеот Tai13Pan на 05 Юли 2011, 12:54

За жени с ръст около 160 см. и тегло около 50 кг. според мен най-подходящо е NINJUCU ili TAI JUCU - при тези изкуства разполагаш с похвати срещу по-висок и/или по-тежък противник, друг вариант е ТАЕКУОНДО или КУНГ ФУ. Системата на Дон Ангиер е една от най-добрите , както и на японските сен сеи.
Tai13Pan
Tai13Pan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Юли 2011, 10:38
Град: Lom

Re: Предложете бойно изкуство според тегло ръст и телосложение

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 05 Юли 2011, 14:19

Tai13Pan написа:За жени с ръст около 160 см. и тегло около 50 кг. според мен най-подходящо е NINJUCU ili TAI JUCU - при тези изкуства разполагаш с похвати срещу по-висок и/или по-тежък противник, друг вариант е ТАЕКУОНДО или КУНГ ФУ. Системата на Дон Ангиер е една от най-добрите , както и на японските сен сеи.



извинявай,ама някой тук, да е споменал жена с ръст 160 и тегло 50. :D :D
"СПИШ С ЧОРАПИТЕ" !!!!!
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта