Най-големият сайт за бойни спортове

       

Винг Чун

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Винг Чун

  0     Мнениеот snekyto на 12 Ное 2010, 13:20

impossibleisnothing е напълно прав! А Тишо няма в какво да го убеждаваме! Познавам доста хора тренирали kick boks и други силови и несилови СПОРТОВЕ и знам как след тренировка ти остава само болката в лакътът, коляното или недай си Боже някоя шина на врата.Казвам го и от личен опит. При винг чун досега това не ми се е случило, а тренирам от години. Дипломите ги имам и аз, но Винг чун не е хартиика за стената.
Стилът е създаден от есенцията на другите стилове, за да ги побеждава.
Започне ли се боя, стиловете преминават от един в друг, например ако те съборят и се започне боричкане на земята - търкаляне във вин чун няма, но ще се използва някоя техника от друг спорт, дали борба, grapling или нещо друго, но разликата е там че аз на тренировка няма да съм отделил 2 часа за да ...съм на земята, а ще съм взел само нужната част.
snekyto
snekyto
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Ное 2010, 12:43
Град: София

Re: Винг Чун

  0     Мнениеот impossibleisnothing на 12 Ное 2010, 13:29

Защо тълкувате всичко буквално ??? Никоя система не дава 100% гаранция, но самите движения са опростени и направени за всякаква атака, кое не разбра? (коментарът ми е към syracs)

snekyto - кратко, точно , ясно
impossibleisnothing
impossibleisnothing
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Ное 2010, 22:08
Град: Sofia

Re: Винг Чун

  0     Мнениеот snekyto на 12 Ное 2010, 14:03

Боя си е бой. Стил - няма, красота....надали.Теорията е различна от практиката.
Пример - искам да рисувам, отивам при някой учител по изобразително изкуство и му казвам да ме научи. Той ми дава четка, блокче, боички и започвам да рисувам къщичка...,но в един моемнт осъзнавам , че мога да нарисувам някоя ваза, натюрморт, някоя "мацаница" и това пак ще е картина.
Няма нужда да се ограничаваме в боя. В зала винг чун в началото преподава основните форми, много удари (ужасно много), позиции, център на тежестта. В някои зали се преподава и с ръкавици...това навън го няма!
А това че не може да отвърнеш на всяка атака...може да пропуснеш, ОЧИТЕ лъжат, но веднъж "хванеш" ли центъра на тежестта на противника, той ще се бие за теб!
snekyto
snekyto
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Ное 2010, 12:43
Град: София

Re: Винг Чун

  0     Мнениеот Aramis на 12 Ное 2010, 15:29

Snekyto, impossibleisnothing не виждам защо се опитвате да спорите с човек който не може да схване единственото правило във форума( да пише на кирилица), но както и да е.
Винг чун винаги е било подценявано като бойно изкуство. Всъщност китайските бойни изкуства ( ушу) като цяло са подценявани. Винаги е било така и това едвали ще се промени. Не знам, защо е така може би за това, че няма състезателен елемент. Просто хората от други бойни изкуства и спортове не разбират, че в един истински бой няма да има огромните боксьорски ръкавици зад които за се скрият, няма да има кимоно(ги) което да захванат и т.н.
Винг чун е оцеляло през вековете благодарение не на своята красота, а на своята ефективност.
Аз също предпочитам граплинга пред Винг чун-а, но му отдавам нужното уважение, което заслужава.

Поздрави!
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Винг Чун

  0     Мнениеот impossibleisnothing на 12 Ное 2010, 23:52

не подценявам нито един стил, но се дразня, когато незапознати хора изразяват негативно отношение към даден стил/изкуство/спорт
impossibleisnothing
impossibleisnothing
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Ное 2010, 22:08
Град: Sofia

Re: Винг Чун

  0     Мнениеот snekyto на 13 Ное 2010, 00:30

Хора, няма добър или лош стил! Има добър или лош учител, добър или лош ученик!!! Приемайте всички стилове, като МЕТОДИ на трениране!!! Не ги сравнявайте един с друг!!! Всички заедно се допълват!!! Затова е създадена философията на Jeet Kune Do от Легендарния "Bruce Lee" за да може на практикуващия да му бъдат представени: удари, защити, захвати, ключове (и всичко свързано с двубоя), които най-добре може да използва според структурата на цялата му физиология!
И помнете- само този, който тренира упорито, достига постижения!!!
snekyto
snekyto
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Ное 2010, 12:43
Град: София

Предишна

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron