Най-големият сайт за бойни спортове

       

Какво е необходимо за да си 'велик боец'

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Какво е необходимо за да си 'велик боец'

  0     Мнениеот mart1nezZ на 28 Авг 2009, 16:28

Според вас, какви черти, каква индивидуалност са необходими, за да бъде някой 'велик боец'? Какво мислите? Какво сте наблюдавали? Посочете (ако желаете) примери за такива бойци. ;)
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Какво е необходимо за да си 'велик боец'

  0     Мнениеот Miste на 28 Авг 2009, 16:59

Според мене , да си велик боец първо трябва да имаш потенциала за такъф . Второ за мене битката е изцяло на психоологическа основа демек нямаш ли здрава психика по-добре не се пускай да ядеш бой . Третото естествено са тренировките . Трябва да се скъсваш от тренировки . Примери за велики бойци за мен са :Fedor Emelianenko , Bas Rutten , Randy Couture.Това в ММА . Гледайте филмчето "Ip man" там пича е мн луд , стилът е винг чун .
//това е извън темата днеска се срещнах с един дето посещава сайта на ММА в магазин "Handy" (Русе)моля да ми пусне едно лично съобщение :) .
Only Believe !
Аватар
Miste
 
Мнения: 160
Регистриран на: 23 Юли 2009, 23:30
Град: Ruse

Re: Какво е необходимо за да си 'велик боец'

  0     Мнениеот FlowMotion на 28 Авг 2009, 17:32

според мен има 2 начина да си велик боец. единия е да биеш сичко живо дето ти се изпречи. няма значение кой си какъв си пример риксън грейси/фьодор . другия е пак да си доста добър но да показваш уважение към противника. това според мен наистина те прави велик. най-яркия пример е фьодор, донякъде ноугера и ренди примерно... не като брок леснар или франк мир дори и андерсън силва- 0-лев респект.
FlowMotion
FlowMotion
 
Мнения: 15
Регистриран на: 31 Юли 2009, 17:36

Re: Какво е необходимо за да си 'велик боец'

  0     Мнениеот TheWolf на 28 Авг 2009, 18:01

Велики бойци е темата. Велик боец е този , който постига безсмъртието , човек , който се бие с точна цел. Не използва уменията си за да ти се прави на велик , а за да ти помогне. Велики бойци за мен са тези , които са постигнали безсмъртието както вече казах. Ахил , Спартак , Брус Лий , Бас Рутен ... това са велики бойци. Споменавам Бас Рутен защото той единствен се занимава с това да те научи да се биеш или по точно на самозащита , така ти помага. Ахил е искал безсмъртието и до ден днешен се знае кой е той. Не само във филма , а и в самата Илиада , се казва за какво се бие той за величие и слава. Някой хора постигат безсмъртие по други начини и стават велики защото са били мъдри или властни като Агамемнон , гръцкият цар. Стоял е в последните редици на боя и е гледал докато истинските войни са се биели.
Както и да е смених темата сякаш.

Сила , умения , мъдрост , ум , сърце , ИМЕ ! Смятам , че това е нужно , чрез него можеш да накараш някой да те запомни и да постигнеш безсмъртието.
Има два вида бойци. Такива , които се бият за самочувствието си и такива , които се бият за живота си.
TheWolf
TheWolf
 
Мнения: 130
Регистриран на: 17 Яну 2009, 15:41

Re: Какво е необходимо за да си 'велик боец'

  0     Мнениеот lee на 28 Авг 2009, 18:27

замене това е велик боец Брус Ли създава стила джийт кун до
lee
lee
 
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Авг 2009, 01:48
Град: перник

Re: Какво е необходимо за да си 'велик боец'

  0     Мнениеот g0sh на 28 Авг 2009, 18:54

Чък Норис .. lol
Аватар
g0sh
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Яну 2009, 17:18
Град: Бургас

Re: Какво е необходимо за да си 'велик боец'

  0     Мнениеот WickedSick на 29 Авг 2009, 10:40

Психика,Сърце,Воля,Постоянство и много,много труд!Пример за велики бойци:Бени Уркидез-9 черни колана в различни стилове;няма загуба в кариерата си и е предизвикал три смъртнии случая на ринга.Гокор Чевичиян-черни колани в няколко стила;400 победи без загуба!!!без коментар.Масутацу Ояма-побеждава безапелационно всички бойци в Япония и не само там!Има и още доста такива които мога да посоча!Не мисля че някои от днешните бойци може да бъде наречен велик.Доста са далеч от това определение!
Аватар
WickedSick
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Авг 2009, 22:34
Град: Plovdiv

Re: Какво е необходимо за да си 'велик боец'

  0     Мнениеот dorian на 29 Авг 2009, 12:36

искам да спомена един, който мисля, че ще бъде забравен да бъде споменат - Дан Колов. Голям боец и ГОЛЯМ човек.
"Всичко, което не ме убива ме прави по-силен"
Аватар
dorian
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Авг 2009, 09:34
Град: Варна

Re: Какво е необходимо за да си 'велик боец'

  0     Мнениеот kyokushin4eto на 05 Сеп 2009, 22:10

Според мен Велик боец е този, който е бил тъпкан от всички и от всичко, човек който е бил препъван от неволите на живота, и въпреки всичко е успял да постигне съвършенство на тялото и духа, като например Мас Ояма (създател на Киокушин), Джигоро Кано (на Джудо), Морихей Уешиба (на Айкидо).Прави впечатление, че тези хора не са били побойници, а чрез силата на духа и волята си са успели да създадат бойните изкуства, които са ги направили велики бойци, и са дали мотив на милиони хора по света да ги практикуват
kyokushin4eto
kyokushin4eto
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 17:42
Град: silistra

Re: Какво е необходимо за да си 'велик боец'

  0     Мнениеот YoungPitbull на 06 Сеп 2009, 00:07

Сърце!!!
и много тренировки разбира се
Аватар
YoungPitbull
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Авг 2009, 13:41
Град: Sofia

Следваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта