Най-големият сайт за бойни спортове

       

Трябва ли да се счупи носа предварително

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Трябва ли да се счупи носа предварително

  0     Мнениеот Nord на 23 Ное 2008, 09:16

Значи. Мисля си, че преди да почна да тренирам боен спорт, щото само фитнеса не ми стига, а и няма да живея хиляда години, че да оставя ММА за някога по-нататък, та... трябва ли преди това да си счупя носа. Нали се сещате, че като малки сме се самовъзпитавали по улицата и тогава си говорихме, че ако ти праснат ъперкът в носа, той можел да ти влезе в мозъка и си дотам. Аз не искам да съм до там, а нямам познания сега като дърт вярно ли е това или не. Тука е мястото мисля да попитам, сигурно има сред вас хора тренирали това онова, вярно ли е това за носа. И най-вече - как да го счупя и къде?
Nord
Nord
 
Мнения: 126
Регистриран на: 07 Сеп 2008, 14:00
Град: Sofia

Re: Трябва ли да се счупи носа предварително

  0     Мнениеот oho на 23 Ное 2008, 10:17

Няма такова нещо ;) Тренирай си каквото поискаш спокойно.

Чупенето на носа става, когато вече си добре трениран и играете сериозни спаринги и някой те цапне или пък когато още не си добре трениран но се маризите със сила и партньора не съумее да те опази. Но това е рядкост, случва се, но е рядко и предимно по невнимание. Като тренираш разумно няма страшно. Ако решиш да ставаш състезател счупването на носа ще си дойде от самосебе си ;)

Ако тренираш граплинг си пази ушите също:
https://mma.bg/resources/view/4/520/
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Трябва ли да се счупи носа предварително

  0     Мнениеот bodyMORj на 23 Ное 2008, 17:22

имаше по едно време една мода да си чупят ушите на вратата за да изглеждат като борци :) а за носа съм чувал както каза и Охо че преди важни срещи ако не е чупен преди го чупели ама мисля че това са периферни фактори в спорта а това че при ъперкът хрущяла на носа ще ти влезе в мозъка е невъзможно от гледна точка на анатомията, така че тренирай си ,няма от какво да се притесняваш чак толкова ,а това за възраста не е от значение по важно е желанието успехи :!:
Аватар
bodyMORj
 
Мнения: 49
Регистриран на: 29 Юли 2008, 00:10

Re: Трябва ли да се счупи носа предварително

  0     Мнениеот Siniq на 23 Ное 2008, 17:33

Това със костта и хрущяла в мозъка е АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО!!! Тоя "трик" е измислен от нинджитсу школата/за която няма никакви истински истъорически данни м.др./ и др. школи които ги мързи да правят лицеви и постоянно се извиняват, че не се състезават в ММА, щот' са прекалено смъртоносни и техните техники са само за улицата. Научен факт е, че черепната кутия има една огромна кухина между миниатюрните кости на носа и костната стена предпазшаща мнозъка. Тази стена е прекалено твърда да бъде счупена от хрущял или носовата кост. Ако това се случваше ъперкътът щеше да е смъртоносен всеки път.

За чупене на нос може да се каже следното: Чупенето на носа води до проблеми с дишането, изкривен растежен път на костите и хрущяла и др, но не е смъртоносно и един добър пластичен хирург ще го оправи много бързо и сравнително евтино.

При бокса има хора чийто носове са счупени и не зарастват. За тях това е предимство, но е много рядко.

Ако тренираш и си счупиш носа не се тревожи, ще ти мине бързо. Болката е "тъпа", а не "остра". Ако носът ти кърви или се чупи често има много евтини методи на почти перманентно лечение.

П.П.
Ако тренираш бокс гледай да се хванеш и с някаква форма на граплинг/ВАЖНО/.


А'е аз съм АУТ! Мир и ММА.
Аватар
Siniq
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Сеп 2008, 13:01
Град: Добрич-София

Re: Трябва ли да се счупи носа предварително

  0     Мнениеот enjoyy на 04 Дек 2008, 23:05

моят съвет е да си счупиш носа моментално(мигновенно ако предпочиташ) :D
после и да не се запишеш да тренираш, ще можеш да кажеш че си тренирал с години и няма никой да се осъмни ;)
enjoyy
enjoyy
 
Мнения: 15
Регистриран на: 28 Юли 2008, 11:09

Re: Трябва ли да се счупи носа предварително

  0     Мнениеот vadimzubi на 05 Дек 2008, 19:39

Носът е повече от ясно, че трябва да се счупи. Най-добре се шибни с врата в къщи и след това си наложи торба с лед.
По-важен е въпросът за ваденето на зъби. Ако имаш мъдреци - задължително да си ги извадиш, могат да ти ги избият и се задавиш като ги глътнеш!
Аз мисля да посещавам готварски курсове - само не съм решил кой пръст да си отрежа. Май средния.


Моля, спазвайте приличния тон във форума и не пишете безмислени отговори.
vadimzubi
vadimzubi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Дек 2008, 19:32
Град: sf

Re: Трябва ли да се счупи носа предварително

  0     Мнениеот Nord на 05 Дек 2008, 21:22

Не ми се мисли кво щеше да си отрежеш, ако беше тръгнал по курви,
еле пък как щеше да си извадиш мозъка през носа, ако беше записал статистика примерно.
Както всяко хубаво нещо в живота, този сайт също си имаше прекрасното начало, постепенно напълване... за съжаление с обичайния брой простаци, чалгари, недоклатени дечица и откровени психопати.
Успех на създателите. Аз бях дотука.

vadimzubi написа:Носът е повече от ясно, че трябва да се счупи. Най-добре се шибни с врата в къщи и след това си наложи торба с лед.
По-важен е въпросът за ваденето на зъби. Ако имаш мъдреци - задължително да си ги извадиш, могат да ти ги избият и се задавиш като ги глътнеш!
Аз мисля да посещавам готварски курсове - само не съм решил кой пръст да си отрежа. Май средния.
Nord
Nord
 
Мнения: 126
Регистриран на: 07 Сеп 2008, 14:00
Град: Sofia

Re: Трябва ли да се счупи носа предварително

  0     Мнениеот sme6kov на 05 Дек 2008, 22:30

Ае кви глупости говорите бе?! За аматьорите няма такова нещо като задължително чупене на нос уши ..
Аватар
sme6kov
 
Мнения: 134
Регистриран на: 26 Авг 2008, 22:07
Град: Варна

Re: Трябва ли да се счупи носа предварително

  0     Мнениеот enjoyy на 07 Дек 2008, 14:43

Не знам пич ,ти си тоя дето иска да си счупи краката преди скока с парашут ,човека точно ти е дал съвет за зъбите ,жалко че са изтрили поста. А пък с това "Успех на създателите. Аз бях дотука." дето си написал доста ме притесни ,дано не си направил нещо "щуро" ;)

между другото готин подпис ,от скоро ли е?
айде успех със създателя

Придържайте се към темата, моля.
enjoyy
enjoyy
 
Мнения: 15
Регистриран на: 28 Юли 2008, 11:09

Re: Трябва ли да се счупи носа предварително

  0     Мнениеот Prqkora на 21 Дек 2008, 18:43

Аман от простаци и чалгари верно....изгонихте интелигентното момче,сега ако му вкарат някаде един ъперкът и умре......
Освен това тези въпроси са си съвсем нормални аз например понеже не мога да отлагам затвора повече и се чудя дали един вибратор...ама айде да няма офтопик....
Относно носа шанса може да е малък ама па ако стане си у гроба,така 4е най-добре си го счупи за всеки случай да си нямаш ядове.
Prqkora
Prqkora
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Дек 2008, 16:51

Следваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron