Най-големият сайт за бойни спортове

       

Френски чуждестранен легион

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Re: Френски чуждестранен легион

  0     Мнениеот jkdpl на 08 Май 2011, 18:42

Аз бих те съветвал да не бързаш. Ако си решил да се продаваш и да служиш под чужд флаг, то поне разгледай всички алтернативи. Направи една проверка в посока САЩ и Англия.
Проучи нещата и си избери филм... я някой с легионери, с морски пехотинци или с кралски командоси.
Където и да отидеш, все си наемник, злите езици говорят, че в Blackwater плащат най-много, но там се влиза по-трудно и от легиона май. Повече хора там са от бившите структори на ССО към САЩ.


Поздрави!
Без битка няма победа!
jkdpl
jkdpl
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Дек 2009, 22:53
Град: Pleven

Re: Френски чуждестранен легион

  0     Мнениеот katana на 09 Май 2011, 00:31

еееех,мераци ..а по мое време се чудеха как да изкръшкат за да не ходят в казарма....
истината за легиона не е това което виждаш във филмите..а ако искаш да си военен-учи,после имаш възможност за избор
Аватар
katana
 
Мнения: 135
Регистриран на: 14 Юни 2009, 09:55
Град: Plovdiv

Re: Френски чуждестранен легион

  0     Мнениеот TheWolf на 09 Май 2011, 10:49

Преди и аз имах желание да заминавам за Франция , но не си заслужава.
Парите са малко , тръпката не е тръпка , а глупост. Само глупака служи на някой друг , който се крие на километри. По-добре завърши Симеоново като следовател , оттегли се сам като детектив ще си бъдеш сам шеф , а по-хубаво от това да работиш само за себе си няма.
Друго , което мога да ти препоръчам е да кандидатстваш в Военно-морското у-ще във Варна с военен профил. Когато излезеш от там получаваш чин и започваш със заплата от 1500лв , нагоре се качва с годините. Има и други бонуси докато учиш там , но ти ако имаш желание ще разучиш нещата.
Има два вида бойци. Такива , които се бият за самочувствието си и такива , които се бият за живота си.
TheWolf
TheWolf
 
Мнения: 130
Регистриран на: 17 Яну 2009, 15:41

Re: Френски чуждестранен легион

  0     Мнениеот jkdpl на 13 Май 2011, 12:38

Време имаш, вземи и прочети "Аз, легионерът" на Георги Лозев.
Това му е блога - http://azlegionerat.wordpress.com/ - беше гостувал и при Слави, виж, събери информация. ;)


Иначе, малко не съм съгласен с казаното от колегата Вълк. Следвай си мечтата, ти служиш основно на нея, на идеята и на това за което се бориш... щом пътя ти е през армията - извърви го.
Другото също е варянт, но надявам се мотива не са ти парите, а работата. Разликата да работиш във флота, пехотата и в следователската кантора е огромен.
За мен най-достойно е да работиш зад приклад. Натам съм и аз, към висше военно образование в България.


Поздрави!
Без битка няма победа!
jkdpl
jkdpl
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Дек 2009, 22:53
Град: Pleven

Re: Френски чуждестранен легион

  1     Мнениеот faro на 09 Юни 2015, 16:04

Понеже тази тема още съществува, не мисля, че има смисъл да правя нова такава.

Известно време се чудих как да си подбера точно думите, но сега започвам да пиша па ще видим какво ще се получи накрая.

Накратко казано, съвсем наскоро навърших 19 години и всеки момент ще си взема дипломата за средното образование. Ако ще следвам в университет, няма да е тази година понеже нямам финансова възможност и вероятно ще бъде догодина, но големият проблем не е точно в това, а че не виждам никаква реализация в нашата страна, просто перспективата ми е нулева. Аз сега завършвам и е доста трудно да си намериш някаква прилична работа понеже нито имам опит, нито имам кой знае какво образование.

Затова от известно време започнах да си мисля да си пробвам късмета във френския чуждестранен легион. Не съм напълно сигурен дали си струва, но нямам други алтернативи засега и затова пиша тук с идеята да получа ценни съвети от хора с по - голям житейски опит от моя. Разбрах, че Аврама е бивш легионер и ще се радвам да ми разясни как стоят нещата. Жалкото е, че много млади хора, като мен искат да избягат в чужбина за да живеят по - добре. Не съм кой знае какъв родолюбец, но смятам, че почти всеки би предпочел да си живее живота в собствената си родина, някак си не мисля, че бих успял да се възприема като космополит, но лишенията и мизерията която трябва да търпя тук всячески ме подтикват да взема нещата в свои ръце и да променя това.

Отворен съм към съвети, още повече от такива с пряка и достоверна информация относно легиона.
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Френски чуждестранен легион

  2     Мнениеот българиец на 09 Юни 2015, 19:22

А, то такава тема ли имало?

Ми аз като френски възпитаник ще споделя какво знам от легионери и от това, което съм се интересувал: легионът вече грам не е това, което е допреди 20-30 години, да не връщам преди атентата срещу Дьо Гол, когато са били наистина само изроди, които с цел да отърват най-тежките наказания от присъди, са ставали легионери, пък били те и французи, не чужденци. Днес можеш буквално да напсуваш по-висшестоящ от теб, при неправилно поведение просто ще те отпратят, казвал ми го е човек, който го е правил.

Аз съм комуникирал по мейли с тази институция, отговарят, но казано и по-кратко: каквото е описано на сайта http://www.legion-recrute.com/, това е и реалността. Доскоро го имаше преведен на бая езици, но са го променили, виждам, та българският липсва, а английският, поне на мен, нещо не ми работи, може и да е моментно. Казано иначе по-подробно: език не изискват, във ваш плюс е ако знаете на някакво ниво поне, иначе има обучение (логично). За здравословните изисквания трябва да си физически здрав (близко до акъла), но не ми се изписват пълните критерии, те прегледи си правят там, гледайте повече от половината зъби да са ви в устата, другото е ясно, че диабетици, серопозитивни, онкоболни и страдащи от хепатит не е приемат, освен това трябва да сте с индекс на телесната маса между 20 и 30, да са ви наред ставите, да са ви на място пръстите (дори за един липсващ не става), да не сте опериран от херния... Един познат от клуба по Киокушин го отпратиха, защото имал изкривяване на гръбнака, сега работи по въпроса с изправянето. Не е някакъв Квазимодо, ако това си представяте, но доказва, че си преглеждат всичко, за което може да не знаете или да си мислите, че може да излъжете. Айде стига толкова за това. Физическият тест иначе съвсем са го претупали: три набирания (хахаха!) и глупавото тичане, което ми е трудно да го обясня, освен че са 20 м., които тичаш по сигнал и с увеличаващо се темпо на всеки 2 км. с 0.5 км/ч и така докато изтичаш... така и не разбрах колко километра (определено не много), но трябва да се завърши между 15 и 20 мин. (за повече информация, вижте таблицата най-отдолу: http://www.legion-recrute.com/mdl_media/doc/1/test_luc_leger.pdf). Откъм административната част: който не е от Шенген, да си носи паспорт. Дипломи не се искат, не приемат обявени за международно издирване и съдени за убийство. Мисля, че това стига. Откъм заплати (http://www.legion-recrute.com/mdl/info_seul.php?id=30&idA=82&block=24&idA_SM=0&titre=salaires): 1280 евро месечно чисти и 45 дни годишен отпуск. Допреди да променят сайта имаше и таблица според ранговете и поделенията как се повишават, но сега не я намирам, а по спомен мога да кажа, че парашутистите бяха най-добре платени, ама за там трябва да се постараеш, защото са и най-елитни. И вече по-сериозни пари се вземат след 15-ина години и повече служба, като най-голямата описана заплата беше около 4000 евро (не си спомням точно). Първите две години ти се осигурява всичко, поне по старата версия пак на сайта, с което излизаше, че след това някои неща си остават за твоя разноска, но от казаното ми от легионери знам, че реално тия 1280 евро (които са малко над минималната заплата за страната: http://fr.wikipedia.org/wiki/Salaire_minimum_interprofessionnel_de_croissance) няма къде да ги похарчиш, но няма и да забогатееш от легиона. Договорът е задължително 5 години, след това могат да се преподписват и за по няколко месеца. Така че за човек, който сега завършва, може да му е старт да посъбере пари я за малък бизнес у нас, я за жилище, след което, ако има акъла да го прецени, ще изкара и образование, като такова ще започне на 24-25, което е добра възраст, реално можеш преди 30 да си завършил и да имаш и добър житейски опит.

Преди са давали гражданство след третата година на договора, сега не намирам никаква информация. Който иска да научи и повече, може да пише на Георги Лозев, той издаде преди време книга "Аз, легионерът" (не е реклама, не го познавам лично) във фейсбук: https://www.facebook.com/melissalozev?fref=ts

Междувременно, ако съм изпуснал нещо, не че има как да знаете, хаха, ама "Аз, гадта на mma.bg" бих отговорил на питания, били те по сайта, били по друго нещо.

Помнете, че французите са нация от негодници и лицемери със самочувствие на най-великите на планетата, но поради първото, само те имат такъв вид войска (не е като българския командос: "За Отечеството - славата, за нас - честта"), винаги първи са бягали, ако не са ги изтрепвали на фронта (за сметка на дипломацията им, която е за оценка 6+) и който вид войска не ги интересува особено като хора, защото не са французи и винаги ги пращат на най-гадните места - затова са елитни и им носят и слава и успехи (та нека пак се върнем на девиза на нашите командоси).

Не се залъгвайте, че ще станете супервойници и не знам си какво, както споменах и в началото, легионът е различен вече, в световен мащаб нещата са по различен начин - никой няма нужда от хора с голям потенциал и акъл, напротив, точно като при американците им трябват глупави хора, които често пъти са и млади и надъхани, за да се превърнат в жертва на лицемерни принципи и каузи. Днес, само богатите държави водят войни, за да стават още по-богати и глупаците им стигат, защото имат пари за модерна военна техника във всеки аспект. Но пък и средствата за информация, както са развити днес, вършат лоша услуга на всякакъв вид кукловоди.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Френски чуждестранен легион

  1     Мнениеот frankshamrock на 09 Юни 2015, 21:01

Имам лични приятели които преминаха отдавна 5-годишната бариера във френския легион и в момента са ефрейтори, командири и работят там, имат и френско гражданство и си живеят във Франция. Ако някой иска връзка да ходи там, мога да помогна!
Аватар
frankshamrock
 
Мнения: 232
Регистриран на: 07 Мар 2009, 06:22
Град: pomorie

Re: Френски чуждестранен легион

  0     Мнениеот Sunrise на 10 Юни 2015, 00:31

Българиец ти типично по хейтърски изкара французите пълни смешници слабата армия на Наполеон викаш. Тая държава има едни от най-тежките войни в историята като цяло. Преди бяха японците смешници сега викаш фрянцузите. Ти сериозно ли?
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Френски чуждестранен легион

  -1     Мнениеот българиец на 10 Юни 2015, 00:48

Всеки чел-недочел, ама чувал за Наполеон, който си има и неуспехите, ама ми е по-интересно знаеш ли какъв е по произход? Само по името му личи.

Ти, типично по безумния вселюбящ принцип, заклеймяващ друг за "хейтър", разказа една история... То срещу държави от третия свят статистика лесно се прави. Ама си припомни какво се случва на бойното поле, когато воюват срещу нас (да не връщам назад как великите кръстоносци и една от най-великите личности в западната история, Балдуин, биват разбити от нас) и как излизат победители - нали все някои бързате да ме нахраните, защото не сте "хейтъри" и сте прочели къде отгоре-отгоре, къде и приказвате за неща, дето май не знаете особено добре - написал съм го дори: на бойното поле и да са зле, на дипломация са ненадминати, затова и винаги са сред спечелилите - на дипломатическата маса се печелят войните в много от случаите. И сериозно ли считаш, че победите на чуждестранния легион са дело на французи? lol

Ей, това и да се постараеш да си полезен на някого, винаги ще има някой... да се намеси. 8)
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Френски чуждестранен легион

  0     Мнениеот faro на 10 Юни 2015, 20:03

Ами общо взето от това за медицинските изпити мисля, че ги покривам, само частта със зрението не знам каква е, защото ако искат да е перфектно като за пилотите например вероятно ще ме скъсат защото преди около 2 години имах възпаление на едното око и като ходих на офтамолог ми каза че съм за 0.5 диоптър но така и не съм носил очила, но смятам, че си виждам добре, това със зъбите не знам, но като ходих на зъболекар преди няколко месеца имах само няколко дребни кариеса, поддържам висока хигиена, но зъболекарката ми каза, че имам един млечен зъб, прати ме на снимка и после ми каза че този зъб никога няма да се смени понеже няма зародиш, било аномалия някаква и така ще ми остане...

що се отнася за физическия изпит така и не разбрах какъв е точно, затова помолих тука Аврама да разясни някои неща. Изтеглих някакъв PDF файл от сайта но е на френски и не успявам да го преведа засега. Но какъвто и да е мисля че с редовни тренировки бих успял да го издържа, не е казано че утре заминавам ей така неподготвен.

А също така чух и че има тестове за интелигентност и психотестове, но не знам какво точно представляват и как човек може да се подготви за тях.

Разбрах че има и плуване в процеса на обучение, но не съм сигурен има ли плуване на физическия изпит. Това би ми било най - големия проблем. Мога да плувам, но съм доста слаб плувец и адски бързо се измарям и не мога да си го обясня, мога да бягам по няколко километра, а не мога да изплувам 100 метра без да се изморя
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron