Най-големият сайт за бойни спортове

       

Упражнения за бързина на удара с ръце

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Упражнения за бързина на удара с ръце

  0     Мнениеот oho на 31 Юли 2008, 20:58

Ето няколко от мен:

- лицеви опори с пляскане, за който ги може :P напредналите може да стоят и на пръстите на ръцете си. Изпълнението е от стойка за лицева опора - изстласквам се бързо, пляскам докато съм във въздуха и после се приземявам. Повтарям ;)

- на лежанката с не много тежка, но не и твърде лека тежест (малко над половината от възможностите ми) правя бързи вдигания;

- тренировка с ластици, от тези които ги продават по някои спортни магазини за разтягане. Хващам ластика с двете ръце от двата края, както си се хваща за дръжките, като го премятам зад врата си. Така като правя удари ластика опъва назад и има добро съпротивление;

- едно ново, което пробвам сега, струва ми се добро - от гард правя бързи удари, но накрая на всеки удар разтварям бързо длан, опъвам пръстите на ръката си много силно напред и нагоре и задържам така стегнато няколко секунди, после прибирам веднага.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Упражнения за бързина на удара с ръце

  0     Мнениеот jalokin на 14 Авг 2008, 15:06

Принципно в теорията съм чел: експлозивност се развива на 75% интензивност, не повече от 4повт (след 4то скоростта падала). Някъде четох, че правят и разлика м/у експлозивност и бързина, като за 2то дават 50% интензивност. Повечето базови упражнения могат да се използват без проблем и за 2те неща.

Зависещо от останалите аспекти на тренировачния процес може и да не се налага отделна тренировка за експлозивност и бързина. Ако например не тренираме чисто силово (1-3 повторения или над 90% интензивност) можем да правим позитивните части на движението максимално бързо и да се подближаваме до посочения по-горе от мен принцип. Иначе друг начин е отделна тренировка за експлозивност. Вече като висш пилотаж може да се използват суперсерии силово/експлозивно.
Лично аз разлика в принципите за бързината на удар с ръце или с крака не правя. Само забравих да спомена, някой не признават въобще тренировки за бързина, казват че всичко зависи от връзката мозък<=>мускул, т.е. от това до каква степен се владее съответния удар.

Поздрави!
Докато човек не се предаде той е по-силен от съдбата си
(Е.М.Ремарк)
jalokin
jalokin
 
Мнения: 10
Регистриран на: 14 Авг 2008, 14:31
Град: Луковит


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта