Най-големият сайт за бойни спортове

       

Билдерска тренировка

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Билдерска тренировка

  0     Мнениеот spirit на 22 Яну 2009, 13:02

Искам да попитам, понеже аз до сега в бокса като са ме карали да правя разни базови упражнения и да имитирам удари с гири и медицински топки, винаги съм правил всичко по 8 повторения. Така ме е карал трениора, та мисълта ми е дали са сходни бокса и билдерските тренировки, защото аз лично мисля, че специално за бокса от 6-8-10 повторения е добре. Изкажете мнение. Три пъти в седмицата ще тренирам, ако ще тренирам по билдерска тренировка.

Моля спазвайте препинателните знаци в изречението, за да не се затрудняват останалите потребители при прочита му.
Мнението Ви бе редактирано!
spirit
spirit
 
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Ное 2008, 00:04
Град: Пловдив

Re: Билдерска тренировка

  0     Мнениеот spanky на 22 Яну 2009, 13:46

Треньора те е карал да правиш малко повторения най-вероятно за да си изчистиш техниката. Това няма нищо общо с каквато и да е билдерска тренировка.

Въпросът ми към теб е какво ще рече "билдерска тренировка", за какво искаш да започваш такава, отделно от тренировките по бокс? Искаш да натрупаш маса ли?
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София

Re: Билдерска тренировка

  0     Мнениеот Логрус на 22 Яну 2009, 16:30

Според мен точно това иска - мускули и маса. Но за такъв съвет, не е ли по-добре да потърсиш помощ от хора, които те познават, знаят каква е структурата ти , години, как се развиваш и тн. Другото си е като изстрел в тъмното. :?:
Общуването по форумите може да бъде полезно, но в някакви разумни граници. Единствен съвет, който мога да ти дам, е - постави си цел, разбери какви са предимствата и недостатъците и работи по нея. За да няма после - аз едно исках, друго се получи или нищо не става ...
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Билдерска тренировка

  0     Мнениеот spirit на 22 Яну 2009, 23:52

Целта ми като цяло е да натрупам мускули и сила. На 17 години съм и от 1 година и 2 месеца тренирам редовно бокс 5-6 пъти седмично. Преди това съм тренирал и муай тай половин година. Освен на бокс ходя 3 пъти в седмицата на муай тай и 1 граплинг, обаче ако ще почвам щанги ще си остана само с бокса. 74-75 кг съм, имам бързина, добра техника и силата на удара ми е добре развита. 1 и 90 съм висок.
spirit
spirit
 
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Ное 2008, 00:04
Град: Пловдив

Re: Билдерска тренировка

  0     Мнениеот spanky на 23 Яну 2009, 10:34

За мускули и сила - лежанка, мъртва тяга и клекове. Като цяло не те съветвам да тренираш по класическите билдърски програми.... Виж тази тренировка:
https://mma.bg/resources/view/4/585/
Струва ми се много интересна и май точно това ти трябва (стига да имаш стаж във фитнес залата, ако нямаш не я прави). Наблягай на сила и издръжливост, а не на трупане на ненужна маса. Мускулите сами ще си дойдат ако ядеш и тренираш правилно.
В основата на трупането на маса е доброто ядене. Трябва да ядеш повече от колкото изразходваш и то правилна храна - ориз, варени картофи, месо, риба и т.н. С тези тренировки, който си изредил - почти 7 дни бокс, 3 пъти муай тай и 1 граплинг - няма как да натрупаш маса. Просто е невъзможно да ядеш толкова, че да си набавиш необходимите калории. Още повече че си на 17 години и точно сега метаболизма ти работи на пълни обороти и гори калории като парен локомотив и без да се натоварваш особено. Може като почнеш тренировките с тежести да си вземеш и протеин и аминокиселини - много помагат, особено при натоварен режим като твоя само ще са ти от полза.
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София

Re: Билдерска тренировка

  0     Мнениеот Логрус на 23 Яну 2009, 11:05

Не че се съмнявам в теб ... но къде каза, че тренираш ? Нали разбираш spirit, че подобни неща казани в нета, в 99% от случайте са, или подвеждащи, или пълни измислици.
Не може да тренираш толкова много и да не познавах хора, които реално да те съветват, а не през интернет. Освен това за какъв ти е тази мускулна маса eek . Ще се качваш в горна категория? Искаш да изглеждаш по-застрашителен ? Заради мацките, които си падат по мускулести мъжаги ... боже

Това, което не ме кефи е че с 6 тренировки бокс, 3 МТ, една граплинг, на теб ти остава време да се гъбаркаш с хората в нета.
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Билдерска тренировка

  0     Мнениеот spirit на 23 Яну 2009, 15:26

Логрус написа:Не че се съмнявам в теб ... но къде каза, че тренираш ? Нали разбираш spirit, че подобни неща казани в нета, в 99% от случайте са, или подвеждащи, или пълни измислици.
Не може да тренираш толкова много и да не познавах хора, които реално да те съветват, а не през интернет. Освен това за какъв ти е тази мускулна маса eek . Ще се качваш в горна категория? Искаш да изглеждаш по-застрашителен ? Заради мацките, които си падат по мускулести мъжаги ... боже

Това, което не ме кефи е че с 6 тренировки бокс, 3 МТ, една граплинг, на теб ти остава време да се гъбаркаш с хората в нета.
ша отговоря само на последния въпрос искам да натрупам само заради това да изглеждам по-добре заради височината си и да се чуствам по-добре и момичетата са фактор въпреки че в момента с тия килограми изглеждам много добре с плочки и всичко
spirit
spirit
 
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Ное 2008, 00:04
Град: Пловдив

Re: Билдерска тренировка

  0     Мнениеот Логрус на 23 Яну 2009, 16:06

Според опита ми, правилното хранене + редовните упражнения, ще го направят това с времето. Тоест сега си на 17, докато станеш на 24-25 ще си натрупал масата ...е зависи от един куп фактори, но все пак
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта