Най-големият сайт за бойни спортове

       

един въпрос - болки в китките

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

един въпрос - болки в китките

  0     Мнениеот DiS на 10 Яну 2009, 20:42

Може би най-слабата и лесно наранима част в тялото ми, са китките. След един спаринг, поне 1-2 дена страдам от болки ако са ме удряли често в блока. Ако някои може да ме посъветва ефикасно упражнение, а как да ги стегна и да ги направя по-силни, нека напише. Хранителни съвети, също приемам.

Благодаря !

Моля спазвайте препинателните знаци в изречението, за да не се затрудняват останалите потребители при прочита му.
Мнението Ви бе редактирано!
DiS
DiS
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Яну 2009, 20:33
Град: LOM

Re: един въпрос

  0     Мнениеот ggbg на 10 Яну 2009, 22:09

Бях чел в интернет как да си закалим китките! Ако това помага... Иначе прави лицеви опори на китки и всеки ден увеличавай бройката. Но недей да пропускаш дни от упражнението!
Ако се сетя за още нещо ще ти пиша. Късмет за сега!
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любител. Професионалист e построил "Титаник".
Аватар
ggbg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 15 Окт 2008, 14:10
Град: София

Re: един въпрос

  0     Мнениеот spanky на 11 Яну 2009, 14:10

Това с лицеви на китките...... не знам дали е много добра идея. Чувал съм че по кунг фу залите правят такива неща и се закалявали, но на цената след време да имаш още по-големи проблеми с тях. Правя лицеви само че на юмруци преди тренировка. Така загрявам китките и мисля помагат за закаляването. Кремчета с глюказмин помагат при болки в ставите като цяло. А нали удряш правилно? Не кривиш китки? Защото от неправилно нанесен удар се получава също много травми.
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София

Re: един въпрос

  0     Мнениеот DibSoul на 11 Яну 2009, 20:36

От колко време тренираш ?

Между 1-6 месец е нормално да изпитваш болка на не "закалените" места от тялото си. Ако тренираш от повече време пробвай със стягащи бинтове или ленти. Те намаляват напрежението от китките. Виждал съм много от бойците в ММА да използват подобни на тренировка. В момента, в който не са ти нужни просто ги сваляш. На по натоварени тренировки може пак да ти потрябват....... и така.

Лицевите опори на затворен юмрук(на кокалчета) помагат, това го знам от личен опит. ;)
Аватар
DibSoul
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Ное 2008, 23:25
Град: Плевен

Re: един въпрос

  0     Мнениеот Exigo на 12 Яну 2009, 16:06

Сега, аз също го чувствам, че там са ми най - така наранима част и за това може би е неправилно, но засега съм си включил упражнение от фитнеса, разгъване на предмишниците което може би ми дава (лъжлива) представа за помагане на китките и найстина може би лицеви упори на юмруци ще помогнат, а от друга страна когато си слагам бинтове, треньора ми показа, че трябва да ги стягам там, защото се получават контузий и са наранима част, аз обаче гледам да не ги стягам много, че не се знае какво може пък да стане. И както каза spanky за удрянето също трябва да се обърне вниамние, аз съм кривил китка и съм почувствал болка, а също трябва да се загреят хубавичко. Аз обаче тренирам бокс и не гледам MMA много. Какво да се прави сесия в университета :(. Поздрави, а и тренирам от 2 месеца и всичко е до тъпрение и до консултация с треньора.
Exigo
Exigo
 
Мнения: 23
Регистриран на: 21 Дек 2008, 01:55
Град: Sofia

Re: един въпрос

  0     Мнениеот oho на 21 Яну 2009, 00:25

Тази статия ми се струва полезна и по темата:
https://mma.bg/resources/view/4/698/
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: един въпрос - болки в китките

  0     Мнениеот spanky на 22 Фев 2009, 02:25

След тренировка изстудявай за малко китките (може в студена вода или лед) така няма да те болят толквоа после.
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София

Re: един въпрос - болки в китките

  0     Мнениеот duzar84 на 26 Фев 2009, 11:01

Ето едно,което съм правил и гарантирам за него-навиване на палка с въже с тежест.Това е метална тръбичка или дървена пръчка,през която по средата е завързано въже.За другия край на въжето се закача тежест 2,5-5kg.
duzar84
duzar84
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Яну 2009, 21:46
Град: lovech


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron