Най-големият сайт за бойни спортове

       

Дву-разови тренировки

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Дву-разови тренировки

  0     Мнениеот Saiyan на 21 Авг 2013, 22:22

Здравейте хора
Пиша относно въпроса дали е възможно пре-трениране при това "разписание" на седмицата,а и дали ще има ефект, като се има предвид, че занимавам с Таекуон-до ИТФ и тренирам силово спрямо него:
Понеделник-сутрин-тичане-20 минути с тежести за крака по 2 килограма и половина + 3 кръга набирания с тежест, лицеви опори и отскоци + повдигане на краката от вис. Вечер-тренировка за бързина + чувал
Вторник-сутрин тренировка-комбинации с тежести в ръцете, вечер тренировка с инструктор
Сряда-сутрин комбинации по чувал, вечер лостове с акцент бутащи (тук възниква въпроса дали да вкарам кардио тренировка от сайта(3 спринта по 600 метра с мин. почивка и 3 спринта по 200 метра с 30 сек. почивка)
четвъртък-сутрин-ако съм правил по горната тренировка ще бъде почивка, а ако не съм пак ще бъде 20 мин. тичане с тежестите (трябва съвет) а вечер тренировка с инструктор
Петък-сутрин чувал, следобяд фитнес-кръгова-4 кръга по 3-5 повторения - лежанка, набиране с подхват с тежест, кофички с тежест, клекове,раменна преса с лост, коремни преси с тежест, а като свърша с нея 2 супер-серии за ръце-сгъване с щанга - 8-10 и разгъване с лост за трицепс
Събота-тренировка само вечер-упражнения за бързина и чувал
Неделя-почивка
15 години, от 6 годишен се занимавам с Таекуон-до имам 2 лагера с националния (там по 3 тренировки на ден за около 2-3 седмици). Да добавя пия някъв протеин (на 100 грама 65 въглехидрати и 22 протеин) по 30 грама сутрин или след трен.
Приемам всякакви критики и съвети
Saiyan
Saiyan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2013, 09:18
Град: Etropole

Re: Дву-разови тренировки

  1     Мнениеот Zeldir на 22 Авг 2013, 12:02

При такива двуразови тренировки трудно ще издържиш дълго.Казвам го от своя опит, сустезател по киокушин съм, а спортовете ни си приличат по отношение на подготовката и необходимите резултати.Най-често сутрин е добре да правиш кардио упражненията-тичане, чувал, кондиционна подготовка, а вечерта тежести или работа за техника с инструктор.Но примерно това в рамките на 2-3 месеца преди състезание, не става в целогодишен план, ще изтощиш тялото си.Извън състезателната рутина една тренировка на ден, всеки ден, е достатъчно.Другото което е, за експлозивност можеш да добавиш упражнението "пистолет"- това са пълни клекове с тежест на един крак, олимпийският шампион по таекуон-до ги ползва в програмата си, другите задължителни са клек, мъртва тяга, олимпийско изхвърляне, бой сянка с тежести, скачане на въже, прескачане на препятсвтия.И това, което пиеш, не е протеин, а гейнър, но въпреки това върши работа.Една доза след трен и една сутрин е добре, а ако добавиш аминокиселини с разклонена верига и витамини ще е още по-добре.Успех с тренировките и ако имаш проблеми с упражнения, хранителен режим или нещо от сорта, не се притеснявай да питаш :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Дву-разови тренировки

  0     Мнениеот Saiyan на 22 Авг 2013, 18:39

Благодаря за бързия отговор :)
значи тези тренировки са само за лятото, щото почна ли даскало няма да имам много време. За упражненията и програмата, неска помислих и я по-оправих, а ето какво стъкмих :D
Понеделник - сутрин-тичане крос + кръгова-набиране с тежест лицеви, отскоци, коремни вдигания и пистолет Х3, Следобяд-1 час на чувал като включим загрявка и бързина
Вторник-сутрин-бой със сянка с тежести + малко чувал, следобяд тренировка с инструктор
Сряда - сутрин крос, следобяд около час и половина само чувал като включим загрявката
Четвъртък - сутрин пак бой със сянка без тежести, следобяд тренировка с инструктор
Петък - сутрин крос, следобяд - бързина и бокс
Събота - сутрин стълби, следобяд фитнес (кръговата)
Неделя - почивка
За добавките знам, че ще са добре тези които ми препоръча, но сега нямам възможност, повече ме интересува програмата дали ще има ефект и дали ще претренирам
П.П.-целите ми са подобряване на бързината, силата и евентуално техниката, ако имаш и някакви забележки или идеи не се притеснявай
Saiyan
Saiyan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2013, 09:18
Град: Etropole

Re: Дву-разови тренировки

  0     Мнениеот Zeldir на 23 Авг 2013, 10:27

Не е зле, но имам и забележки.Размени мястото на кроса и кръговата с тежести, много по-добре за тялото е първо да се извърши силовата част, после да се тича, обратното води до спад на силата и тестостерона.Другото което е, винаги прави корем на края на тренировката, тъй като правенето в началото или средата намаля силата на цялото ти тяло, тъй като корема е "ядрото" на тяло-връзката между долна и горна част, и е необходим за всяко едно упражнение, особено при бойците.Дори и да нямаш голям бюджет, със желание става всичко.Добави в менюто лимонов сок, диня, праскови, и ще имаш достатъчно витамини в тялото си.От аптеката можеш да си купиш Сарженор-представлява аминокиселината Аргинин , виж в нета но-подробно за нея, но приема и преди тренировки и сутрин след ставане ще ти помогне да издържаш повече на натоварването, ползите са много, ще прочетеш и ще ги видиш, а цената е около 11-12 лева за 20 грама, което са си 20 дози.Друг съвет, яж основното количество въглехидрати за деня 30-40 минути след тренировка, така ще заредиш с гликоген мускулите и ще се възстановиш по-бързо.Едно от любимите ми упражнения за подготовка преди състезания е тичане по стълби с тежести, особено ако разстоянието между тях е по-голямо, ако имаш и партньор, усукваш си колана около кръста и го караш да те дърпа назад, докато ти се дърпаш напред с ритници и удари, целта е да изминеш 15-20 метра при умерено дърпане.Гледай и да разтягаш след тренировка винаги, възстановява мускулите и подобрява кръвообръщението.Друго което бих те посъветвал, при двуразово трениране не прави повече от час тренировка, с цел да не претренираш, особено за силовите такива.Това е за сега, пиши ако има нещо :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта

cron